Úprava nekvalitnej vody

Re: Úprava nekvalitnej vody

Poslaťod ziletka » Pon 30. Máj 2011 8:13:46

jan45 píše:
ziletka píše:S dovolenim sa pridam do tejto temy.
Ako upravit dazdovu vodu aby nezapachala?

Dažďová voda nemôže smrdieť, len ak sa do nej dodatočne dostane organické znečistenie. Takže odstrániť príčinu. Ak je táto voda len na technické účely, treba do nádrže nasypať vrece vápna a po čase zopakovať, zvýši sa tvrdosť a zníži rozklad organických látok. Keď sa nádrž odkalí, je to výborné hnojivo.

Dobre. Opisem teda svoju situaciu.
Do zeme sme zakopali nadrz 5m3 naplnenu prevazne spinavom vodou. Ked sme ju po chvili napojili na dom a zacala sa pouzivat tak nesmrdela. Zacala smrdiet po tejto zime.
Nadrz som vyprazdnil, steny oplachol vodou. Nadrz natiekla novou vodou ale voda stale smrdi.
Mam do tej nadrze vliezt a vyumyvat ju poriadne? Wapka, handra, nejaka dezinfekcia.... alebo sa to da poriesit nejakou tabletou?

Vodu chceme pouzivat na splachovanie WC, pranie, umyvanie ruk vo WC (len studena voda), polievanie zahradky, travnika, umyvanie chodnikov, umyvanie ruk v garazi popripade do bazena.
Všetky peniaze nezarobíš, niektoré budeš musieť aj ukradnúť.
Obrázok užívateľa
ziletka
 
Príspevky: 1167
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 21:54:45
Bydlisko: Martin
Dal súhlas: 34 krat
Dostal súhlas: 72 krat




Re: Úprava nekvalitnej vody

Poslaťod Eval » Str 01. Jún 2011 14:15:27

ziletka píše:Dobre. Opisem teda svoju situaciu.
Do zeme sme zakopali nadrz 5m3 naplnenu prevazne spinavom vodou. Ked sme ju po chvili napojili na dom a zacala sa pouzivat tak nesmrdela. Zacala smrdiet po tejto zime.
Nadrz som vyprazdnil, steny oplachol vodou. Nadrz natiekla novou vodou ale voda stale smrdi.
Mam do tej nadrze vliezt a vyumyvat ju poriadne? Wapka, handra, nejaka dezinfekcia.... alebo sa to da poriesit nejakou tabletou?
Vyzerá to na kontamináciu nádrže a potrubí biologickým materiálom. Tie potvory si veselo vegetujú aj v zime.
Postupovať podobne ako pri sprevádzkovaní vonkajšieho bazéna po zimnej pauze - šoková terapia chlórovými tabletami na úpravu bazénovej vody.
Nie som pokorený, len ryjem držkou v zemi.
Eval
 
Príspevky: 245
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 20. Okt 2010 10:42:33
Bydlisko: Lomnička
Dal súhlas: 15 krat
Dostal súhlas: 15 krat

Re: Úprava nekvalitnej vody

Poslaťod ziletka » Štv 02. Jún 2011 7:32:54

Bolo mi doporucene zlte savo na dezinfekciu vody v studniach, bazenoch...
Na obale su pisane 2 druhy davkovania. normalne chlorovanie a prve zachlorovanie bazena. Nepamatam si tie ml ale skusili sme to normalne. Dnes idem na stavbu tak zistim ci to pomohlo a ked nie tak tam doplnim sava tak ako na to prve zachlorovanie a uvidime.
Všetky peniaze nezarobíš, niektoré budeš musieť aj ukradnúť.
Obrázok užívateľa
ziletka
 
Príspevky: 1167
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 21:54:45
Bydlisko: Martin
Dal súhlas: 34 krat
Dostal súhlas: 72 krat

Re: Úprava nekvalitnej vody

Poslaťod stano99 » Štv 02. Jún 2011 15:19:00

Ono su min. dva druhy SAVA. jedno sa da pouzivat aj na studne, akvaria pod. druhe je jedovate. Jedno ma modry vrchnak, druhy cerveny.... obidva maju zltu flasu! Ale neviem ktore je ktore....
Obrázok užívateľa
stano99
 
Príspevky: 187
Obrázky: 0
Registrovaný: Pon 08. Nov 2010 12:37:18
Dal súhlas: 11 krat
Dostal súhlas: 5 krat

Re: Úprava nekvalitnej vody

Poslaťod ziletka » Pia 03. Jún 2011 8:20:48

to s cervenym vrchnakom je na dezinfekciu vody
Všetky peniaze nezarobíš, niektoré budeš musieť aj ukradnúť.
Obrázok užívateľa
ziletka
 
Príspevky: 1167
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 21:54:45
Bydlisko: Martin
Dal súhlas: 34 krat
Dostal súhlas: 72 krat

Re: Úprava nekvalitnej vody

Poslaťod peter » Štv 09. Jún 2011 22:22:20

Ak uvažujete že namontujete zmäkčovač vody, tak uvažujte nad náplňou, ktorá Vám odstráni tvrdosť z vody aj železo a mangán i keď neviem koľko toto mangánu je v tej vode nakoľko v rozbore nie je uvádzaný. Táto náplň má označenie Crystal Right a regeneruje sa roztokom soli. Spotreba soli je u tejto náplne menšia ako ( cca o 30%) ako u bežných zmäkčovacích náplniach. Na odstránenie dusičnanov je tak isto potrebné zaradiť filter, ktorý ich odfiltruje aby bola voda pitná. V analýze nie je uvedený biologický a mikrobiologický rozbor, preto túto vodu odporúčam dezinfikovať. Dezinfikovať ju môžete chlórom, alebo UV žiarením. Odporúčam UV lampu, nakoľko chlór je toxický a je potreba ho presne dávkovať aby nebola prekročená jeho hodnota vo vode. UV lampa nemení chuťové vlastnosti vody, osvietením vody dochádza k zničeniu baktérií.
peter
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Sob 22. Nov 2008 0:45:39
Bydlisko: Martin
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Úprava nekvalitnej vody

Poslaťod fabka2004 » Pia 10. Jún 2011 6:37:45

iba ze odstranit zelezo a mangan ionvou vymenou nejde, ani zeolity nepomozu, jedine oxidacia a pod, pricom pri cene za dane zariadenie sa Vam zakruti hlava ... so zelezom a manganom to nie je jednoduche

S týmto príspevkom autora fabka2004 súhlasil
jan45
fabka2004
 
Príspevky: 1910
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 10:13:36
Bydlisko: BA vidiek
Dal súhlas: 48 krat
Dostal súhlas: 172 krat

Re: Úprava nekvalitnej vody

Poslaťod peter » Pia 10. Jún 2011 10:03:28

" Filtračná hmota Crystal Right odstraňuje z vody železo a mangán. Zároveň vodu zmäkčuje, upravuje pH a redukuje amoniak. " citácia z www. stránok. Pokiaľ by sa Fe a Mg nedal týmto prípravkom odstrániť tak by tento produkt nebol predajný. Musí byť správne aplikovaný, je tam podmienka o MIN vstupnej tvrdosti, pretože z mäkkou vodou na vstupe sa táto hmota zničí. Hmota si poradí i s vysokou tvrdosťou 5,1 - 13,7 mmol/lit s výnimkou vysokých prietokov. Tieto úpravne bežne predávame aj do RD a zatiaľ nebol ani jeden zákazník, ktorému by rozbor za touto úpravňou nevyšiel. Je pravda že je ich menej ako samotných zmäkčovacích zariadení. Na návrh úpravne je potrebný rozbor vody, pretože hodnota Fe a Mg nestačí. V niektorých prípadoch, keď je vo vode obsiahnutá síra v nejakej podobe môže pri niektorej hmote spôsobovať vznik "vajcovky ".
peter
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Sob 22. Nov 2008 0:45:39
Bydlisko: Martin
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Úprava nekvalitnej vody

Poslaťod joko » Ned 12. Jún 2011 17:58:27

To Peter:
Prosím daj sem link, alebo predajcu na tento filter, prípadne cenu. Hľadal som na Googli, našiel som jedného Slovenského sprostredkovateľa, ale cena bola až na vyžiadanie. Ceny som sa nedopátral ani na zahraničných stránkach či predajcoch. Prípadne, či máš vlastnú skúsenosť s týmto produktom. Ďakujem. ;)
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Úprava nekvalitnej vody

Poslaťod Eval » Ned 12. Jún 2011 20:15:13

Veľa reklamných kecov a "cena na vyžiadanie" .... na mňa posobia lepšie ako RAID na komáre ...
To už radšej investovať do zeleného piesku. Ten aspoň funguje.
Nie som pokorený, len ryjem držkou v zemi.
Eval
 
Príspevky: 245
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 20. Okt 2010 10:42:33
Bydlisko: Lomnička
Dal súhlas: 15 krat
Dostal súhlas: 15 krat

Re: Úprava nekvalitnej vody

Poslaťod peter » Uto 14. Jún 2011 0:37:24

To joko:
Cena musí byť na vyžiadanie. Aká cena je pre teba prijateľná od - do? Ako ti mám dať cenu za úpravňu, keď neviem akú vodu ideš upravovať, nevidel som rozbor vody čo ta voda obsahuje, akú máš dennú spotrebu vody a špičkový prietok. Iná cena bude pri obsahu Fe 0,5 mg/l + Mn 0,3 mg/l + tvrdosť 15°N, ako pri Fe 1 mg/l + Mn 0,5 mg/l +tvrdosť 30°N. Keď ti dám cenu napr.: cca 350€ za úpravňu s kapacitou 20m3 - vieš posúdiť či tá 20-ka je vhodná pre teba, alebo potrebuješ 30, 40, 50 prípadne 120. Ak máš záujem daj kontakt v ss, pošli rozbor vody a môžeme riešiť konkrétnu vec.
( ta cena je vymyslená )

To Eval:
Ako vieš že sú to reklamné keci, máš stým skúsenosti? Dnes je všetko o reklame a informáciach. Pre teba bude lepšie, keď ostaneš pri mucholapke a fialovom piesku - ten je 8-)
peter
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Sob 22. Nov 2008 0:45:39
Bydlisko: Martin
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Úprava nekvalitnej vody

Poslaťod Eval » Uto 14. Jún 2011 6:46:17

peter píše:To Eval:
Ako vieš že sú to reklamné keci, máš stým skúsenosti? Dnes je všetko o reklame a informáciach. Pre teba bude lepšie, keď ostaneš pri mucholapke a fialovom piesku - ten je 8-)
Vidím, že sa vyznáš .... ale treba si trochu rozšíriť obzory ... http://www.google.sk/search?hl=sk&clien ... l0.5.2.4.1
Nie som pokorený, len ryjem držkou v zemi.
Eval
 
Príspevky: 245
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 20. Okt 2010 10:42:33
Bydlisko: Lomnička
Dal súhlas: 15 krat
Dostal súhlas: 15 krat




Predchádzajúci

Späť na Voda, kanalizácia a ČOV

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron