bodove svetlo a vzdialenost od stropu

bodove svetlo a vzdialenost od stropu

Poslaťod zahradnik » Pia 10. Jún 2011 13:35:27

zdravim vsaetkych,

mam betonovy strop, potom vzduchova medzera, SDK... v kazdej izbe chcem davat bodovky (okrem ineho bude aj nejake hlavne osvetlenie)... bodovky zapustene do SDK... bodovky cisto len na vytvorenie bud atmsofery alebo ako pomocne osvetlenie ...
problem ale je...
co som pozeral, kazda bodovka vyzaduje nad sebou minimalne 100mm priestoru nad sebou..

1) problem je to, ze nad SDK az po strop mam medzeru cca 8-10cm.. je to problem alebo nie? vznika tu nejake nebezpecie?

2) niektore izby maju betonovy strop, niektore skladany strop z dreva (palach - omietka, spodny zaklop, medzera, vrchny zaklop, betonova mazanina).. je to tiez problem ze medzi SDK a takymto stropom nie je 100mm ale povedzme len 80mm ?

vdaka...
Obrázok užívateľa
zahradnik
 
Príspevky: 216
Obrázky: 2
Registrovaný: Sob 18. Júl 2009 21:21:33
Bydlisko: kedysi to bol Assakurt
Dal súhlas: 15 krat
Dostal súhlas: 19 krat




Re: bodove svetlo a vzdialenost od stropu

Poslaťod rvko » Ned 12. Jún 2011 13:38:56

Dostať v obchode špeciálne kryty na bodovky a niekto používa aj obyčajný hlinený kvetináč. A v konečnom dôsledku, ak si dáš do bodoviek LED žiarovky tak tam teplo nevznikne a bude to v pohode.
rvko
 
Príspevky: 17
Registrovaný: Sob 13. Mar 2010 19:09:48
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: bodove svetlo a vzdialenost od stropu

Poslaťod tienik » Ned 12. Jún 2011 17:09:01

rvko píše:Dostať v obchode špeciálne kryty na bodovky a niekto používa aj obyčajný hlinený kvetináč. A v konečnom dôsledku, ak si dáš do bodoviek LED žiarovky tak tam teplo nevznikne a bude to v pohode.



technicky mas sice pravdu, ale poistovni to bude v pripade nestastia lautrtjedno. Ak ma raz svietidlo danu medzeru 100mm, tak tam byt musi, alebo ak vyrobca dava moznost pouzitie krytu - tak sa pouzije.
V principe, vsetko co nie je podla predpisov moze byt raz pouzite proti vam :-)
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat

Re: bodove svetlo a vzdialenost od stropu

Poslaťod zahradnik » Ned 12. Jún 2011 19:47:41

takze som si vsimol na prve prejdenie obchodu, ze cim vecsi priemer bodovky, tak mensia vzdialenost od stropu (logicky)... takze ak dam bodovku s priemerom tusim 75mm, tak vzdialenost od stropu je min. 80mm.. ak by som chcel bodovky mensie, s priemerom 68mm, tak vzdialenost je 100mm....

s tymi LED suhlasim, ale LED sa budu kupovat postupne ako budu odchadzat halogeny :)
Obrázok užívateľa
zahradnik
 
Príspevky: 216
Obrázky: 2
Registrovaný: Sob 18. Júl 2009 21:21:33
Bydlisko: kedysi to bol Assakurt
Dal súhlas: 15 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: bodove svetlo a vzdialenost od stropu

Poslaťod sigma » Pon 13. Jún 2011 8:18:25

Moznosti je viac, ako ste nacrtli...
http://cgi.ebay.com/LED-Recessed-Ceilin ... 3a650d7067

http://cgi.ebay.com/3w-Lamp-White-LED-C ... 1e644eb276

a zial, tienik ma ako vzdy pravdu. Poistovna sa pri vytopení pýta aj na "komín"...
Obrázok užívateľa
sigma
 
Príspevky: 1877
Obrázky: 10
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 9:23:12
Bydlisko: NR
Dal súhlas: 336 krat
Dostal súhlas: 108 krat





Späť na Elektrina, slaboprúdova technika, osvetlenie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia