Ako vyriesit (izolacia) vetracku v spajzi?

Ako vyriesit (izolacia) vetracku v spajzi?

Poslaťod emkac » Sob 10. Jan 2009 23:21:53

V spazji mam primitivne vyriesenu vetracku. V tehle vyburana diera o priemere cca 10cm, to iste vyrezane v EPS. Na oboch stranach mriezka so sietkou.
Samozrejme, teraz pri nizkych teplotach vonku sa prejavila jednoduchost tohoto riesenia.
Problem je, ze dnu ide kosa. Az moc velka. To ze je v spajzi zima, mi ale az tak nevadi. Neprenasa sa to az tak do kuchyne, cize viem tento tepelny most prezit.
Ale problem je, ze ta zima ide hore.
Hned nad spajzou je spalna, v zasade 1-1,5m nad tou dierou mam hlavu, ked spim. A je to citit. Normalne citim jemne prudenie studeneho vzduchu. Tipujem, ze to ide cez spary v tehlach hore.
Ako to vyriesit? Moj prvy napad je vsunut dnu po celej sirke muriva kanalizacnu ruru o priemer 10 cm. A kedze ta neizoluje, tak ju obalit nizkoexpanznou penou. Zo vsetkych stran. Ta by mala ucpat dutiny v tehle a zamedzit prestupu zimy v stene.
Uvazujem spravne?
Okrem toho uvazujem aj nad zateplenim stropu tej spajze, ale to rozoberam v tejto teme:
viewtopic.php?f=4&t=519
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat




Re: Ako vyriesit (izolacia) vetracku v spajzi?

Poslaťod GEM » Ned 11. Jan 2009 0:33:09

Jednoduche riešenie sme mali v panelakovej špajzi. Tiež boli dve diery v paneli jedna hore druha dole.Ale obidve boli uzatvaratelne.Uzaver boli vlastne dve kruhove platnicky v ktorých boli vyrezane štvrkruhy posunutim oproti sebe sa uzavierali otvor v stene. Neskor spodnu som uzavrel a hore som dal ventilator, ktory mi vysaval zo spajze vzduch.Teraz som vlastne pri rekonstrukcii RD v spajzi zabudol na vetranie takze to budem musiet urobit dodatocne. :roll:
GEM
 
Príspevky: 26
Registrovaný: Štv 04. Dec 2008 23:08:38
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat





Späť na Rekuperácia, vetranie, VZT

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron