Je uchytavanie plastovych okien skrutkami skrz ram OK?

Je uchytavanie plastovych okien skrutkami skrz ram OK?

Poslaťod imagine » Pon 05. Okt 2009 11:00:52

Ahojte ...
u Nas v bytovke robia plastove okna a dost sa cudujem ako riesia montaz ramov a ich upevnenie na stenu do stavebneho otvoru, este som ti ani nikdy nevidel. nepouzivaju kotvy na uchytenie okna, ale cerz ram
durch prevrtaju samorezku a prisroubuju do steny na hmozdenku. Sa mi to zda troska nelogicke ze prevrtavaju ram okna a nepouzivaju kotvy na uchytenie okna aby neposkodili ram. Je to vsetk ovpohode ako to robia ze prevrtaju ram v strede kde je sklo aby uchytili ram do stavebneho otvoru? Su to okna ktore su Fix - nedaju sa otvarat.
Dakujem Za vase nazory
Naposledy upravil emkac dňa Pon 05. Okt 2009 22:45:03, celkovo upravené 1
Dôvod: Zmena nazvu temy
Obrázok užívateľa
imagine
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Štv 26. Mar 2009 22:53:02
Bydlisko: ZA
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Spravna montaz plastovych okien

Poslaťod MiroM » Pon 05. Okt 2009 12:23:00

Pouzivaju sa aj turbosroby a aj bocne kotvy. Ja osobne uprednostnujem kotvy. A cudujem sa aj montaznikom, ze nepouzivaju tie kotvy, ved lahsie sa s nimi chyti rovina. Moze sa kludne stat, ze budu vrtat turbosrob a uskoci im v stene o par mm-ov, hned je okno nakrivo.
Turbosroby sa daju pouzit aj pri fixoch, pretoze sa osadza do otvoru samotny ram a sklo sa tam vlozi az dodatocne.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Je uchytavanie plastovych okien skrutkami skrz ram OK?

Poslaťod Matin » Uto 06. Okt 2009 21:06:48

...a nemal by mat nahodou ram priesor pre dilataciu????
...ach jaj, kde sa podela remeselna hrdosť?
Matin
 
Príspevky: 38
Registrovaný: Pia 11. Sep 2009 15:07:03
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Je uchytavanie plastovych okien skrutkami skrz ram OK?

Poslaťod MiroM » Str 07. Okt 2009 7:36:32

Matin píše:...a nemal by mat nahodou ram priesor pre dilataciu????
...ach jaj, kde sa podela remeselna hrdosť?

Aku dilataciu myslis? Ram dilatovat bude, ci uz s turbosrobami alebo bocnymi kotvami. Len ako som pisal, pouzitie turbosrobov je drastickejsie riesenie. Mam pocit, ze coraz viac a viac firiem prechadza na kotvy (prisli na to, ze je to jednoduchsia montaz).
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Je uchytavanie plastovych okien skrutkami skrz ram OK?

Poslaťod stevo79 » Str 07. Okt 2009 10:18:27

MiroM píše:Len ako som pisal, pouzitie turbosrobov je drastickejsie riesenie. Mam pocit, ze coraz viac a viac firiem prechadza na kotvy (prisli na to, ze je to jednoduchsia montaz


z turbosrobami som sa stretol len na svojej stavbe ale nezda sa mi to drasticke riesenie, mam drevene okna o diery na turbosroby boli predvrtane (s konusom na hlavicku sroba) pocas vyroby este pred morenim a striekanim dreva (to aby aj diera bola osetrena farbou)



MiroM píše:A cudujem sa aj montaznikom, ze nepouzivaju tie kotvy, ved lahsie sa s nimi chyti rovina. Moze sa kludne stat, ze budu vrtat turbosrob a uskoci im v stene o par mm-ov, hned je okno nakrivo.



s tymto nebol najmensi problem, chlapi pouzivali turbosroby 200 a 250 mm dlhe priemer 8mm a predvrtavali to stvorkorunkovym vrtakom priemeru 6,5 mm a rovina okna ako lusk (bolo vidno, ze tych chlapov robota bavila)
stevo79
 
Príspevky: 343
Registrovaný: Pon 24. Nov 2008 22:34:15
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 20 krat

Re: Je uchytavanie plastovych okien skrutkami skrz ram OK?

Poslaťod Matin » Str 07. Okt 2009 14:33:50

Mozno som to zle pochopil ale mal som pocit ze prichytili ram priamo o murivo.
...ide o to ze medzi ramom a stavebnym otvorom musi ostat skara.
Pri zachovani uvedeneho je samozrejme mozne pouzite ramovej hmozdinky.
Inak toto je asi dobry link:http://www.slovenergookno.sk/smernicazabudovanie.htm#4.
Matin
 
Príspevky: 38
Registrovaný: Pia 11. Sep 2009 15:07:03
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Je uchytavanie plastovych okien skrutkami skrz ram OK?

Poslaťod imagine » Str 07. Okt 2009 17:55:15

Matin píše:...ide o to ze medzi ramom a stavebnym otvorom musi ostat skara.


Ano ostala tam skara cca 4-5 cm, mal so mz tohjo pocit ze zle zamerali tie okna a nedostatok zakrivaju purpenou a tymi sroubam icez ram aby aspon nejak prichytili okna ...a le nevedel som ze sa pouzivaju aj turbo srouby .. dik :)
Obrázok užívateľa
imagine
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Štv 26. Mar 2009 22:53:02
Bydlisko: ZA
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Je uchytavanie plastovych okien skrutkami skrz ram OK?

Poslaťod MiroM » Štv 08. Okt 2009 7:48:17

imagine píše:Ano ostala tam skara cca 4-5 cm, mal so mz tohjo pocit ze zle zamerali tie okna a nedostatok zakrivaju purpenou a tymi sroubam icez ram aby aspon nejak prichytili okna ...a le nevedel som ze sa pouzivaju aj turbo srouby .. dik :)

4-5cm skara je vela, nepresne zamerali okna, alebo dali tie co mali na sklade s nejakymi standardnymi rozmermi. Medzera sa dava asi 1,5-2cm pri velkych oknach. Ak by mi doniesli okna a bola by tam taka medzera by som ich hnal domov.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Je uchytavanie plastovych okien skrutkami skrz ram OK?

Poslaťod ziletka » Pia 27. Máj 2011 12:07:45

mne montovali okna na tie zavesy. Mam Rehau Geneo bez vystuze (iba velke maju vystuhu).
po case niektore ramy trocha prehlo ale viditelne. Prisli a kazde okno uchytili este aj turbosrobami. Pytal som sa ze ci to neuskodi oknam ked ich prevrtaju a ... Pouzivali na to taku sablonu zeleznu ktoru vlozili do okna a na presne urcenom mieste prevrtali ram okna. Potom mi ukazoval na makete ze je to presne v jednej komore cize neprevrta viac komor naraz.
Odvtedy s oknami neni problem. akurat ich pred nastahovanim pridu este dostelovat.
Všetky peniaze nezarobíš, niektoré budeš musieť aj ukradnúť.
Obrázok užívateľa
ziletka
 
Príspevky: 1167
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 21:54:45
Bydlisko: Martin
Dal súhlas: 34 krat
Dostal súhlas: 72 krat

Re: Je uchytavanie plastovych okien skrutkami skrz ram OK?

Poslaťod Jozve » Pia 10. Jún 2011 8:07:13

U nas na Slovensku sa montuje cez stred ramu velmi malo okien, pretoze montaznici su namotani na kotvy.... (nehovorim v zlom)...nie je ale nic zle na tom, ukotvit okno cez stred ramu.... v DE sa kotvi cez stred ramu asi 30% okien, u nas neviem, ci 5%... preto je aj rozsirenejsie potom pouzitie expanznych pasok na utesnenie pracovnej skary... montaz na expanzne pasky, ako je na jednom videu slovenskeho vyrobcu existuje len na SLovensku...ked sa pouziju expanzna paska, kotvy a potom sa v mieste vychylenia kotiev sprta tesniaci tmel...je to "zaujimave riesenie", ale len ako prispôsobenie sa zvyku, resp. percentu okien montovanych na kotvy.... Druha vec, ktora suvisi s pouzivanim kotiev a samoreziek aj do krehkych porobetonovych tvarnic je to, ze u nas prevlada nazor, ze PU pena okno fixuje a skrutky to len "istia"...
Jozve
 
Príspevky: 23
Registrovaný: Uto 11. Jan 2011 16:11:42
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat





Späť na Okná, dvere, garážové brány

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron