detail paty muru+zateplenie na terase

detail paty muru+zateplenie na terase

Poslaťod zahradnik » Str 08. Jún 2011 10:12:34

Zdravim Vas vsetkych,

pripajam obrazok ako som sa snazil vyriesit detail paty muru na terase. Hladam teraz informacie, co sa tyka dvoch veci, na obrazku su oznacene ako A a B, teda
A - vysku sokla nad podlahou (exterierova dlazba)
B - hrubku XPS .. ci je postacujuce XPS 50mm ...

otazka A:
ak necham A vo vyske 0cm, teda nebude ziaden sokel, vznika problemik ako to dobre utesnit voci vode a voci drobnemu hmyzu (budu tam zaliezat chrobaky) a v zime ked to zamrzne, tak lad narobi problemy... ale bolo by to super voci prechodu tepla/chlad do interieru
ak necham A vo vyske 1-5cm, bude problem ze sa to bude zle cistit a bude sa tam stale zanasat spina, prach a pod, v zime sneh a lad..
ak necham A vo vyske 5-10cm, malo by to postacovat?... dalo by sa to vycistit metlou, alebo prudom vody, zaroven nebude problem riesit aj opravu detailov (pretmelit a pod), nebudu sa tam drzat chrobaky a ina "haved", nebude to zamrzat a ked zamrzne, nebude problem lad odstranit.. jediny problem zostava ci nebude tato pata muru studena oproti ostatnemu zatepleniu a pod...
je nejaky dovod nechavat tento sokel viac ako 10cm? alebo poradte ako to spravne co najlepsie vyriesit...

otazka B:
je postacujuca hrubka XPS 50mm ?
je potrebne este dolepit povedzme XPS 30-40mm, ale uz to bude nad poterom (nechcem vysekavat poter) a az na to nalepit sokel z dlazby?

vdaka za teoriu a prax...
Prílohy
Obrázok užívateľa
zahradnik
 
Príspevky: 216
Obrázky: 2
Registrovaný: Sob 18. Júl 2009 21:21:33
Bydlisko: kedysi to bol Assakurt
Dal súhlas: 15 krat
Dostal súhlas: 19 krat




Re: detail paty muru+zateplenie na terase

Poslaťod Jookie » Str 08. Jún 2011 10:41:49

zahradnik píše:otazka A:
ak necham A vo vyske 0cm, teda nebude ziaden sokel, vznika problemik ako to dobre utesnit voci vode a voci drobnemu hmyzu (budu tam zaliezat chrobaky) a v zime ked to zamrzne, tak lad narobi problemy... ale bolo by to super voci prechodu tepla/chlad do interieru


Ja by som to dal takto, teda bez sokla... Terasa by mala byt vyspadovana od domu, takze vela by tam zatekat nemalo, a pripadne by som pretmelil niecom spoj fasada-terasa a mas porieseny aj ten hmyz a pripadne zatekanie. A odpadlo by ti tym padom B.
Obrázok užívateľa
Jookie
 
Príspevky: 860
Registrovaný: Pon 27. Apr 2009 10:46:06
Dal súhlas: 53 krat
Dostal súhlas: 61 krat

Re: detail paty muru+zateplenie na terase

Poslaťod zahradnik » Str 08. Jún 2011 10:51:48

Jookie píše:
zahradnik píše:otazka A:
ak necham A vo vyske 0cm, teda nebude ziaden sokel, vznika problemik ako to dobre utesnit voci vode a voci drobnemu hmyzu (budu tam zaliezat chrobaky) a v zime ked to zamrzne, tak lad narobi problemy... ale bolo by to super voci prechodu tepla/chlad do interieru


Ja by som to dal takto, teda bez sokla... Terasa by mala byt vyspadovana od domu, takze vela by tam zatekat nemalo, a pripadne by som pretmelil niecom spoj fasada-terasa a mas porieseny aj ten hmyz a pripadne zatekanie. A odpadlo by ti tym padom B.



jasne, zabudol som napisat, ze vsetko je vyspadovane ako ma byt, poter robili poterari s masinou, nemiesal sa rucne...
doplnim ze jedna terasa je nekryta orientovana na vychod je kryta akurat presahom strechy, ale presah neuvazujem,
druha terasa je orientovana na juh (je to vstupna terasa do domu) a ta je zapustena cca 2m dovnutra plus presah strechy
Obrázok užívateľa
zahradnik
 
Príspevky: 216
Obrázky: 2
Registrovaný: Sob 18. Júl 2009 21:21:33
Bydlisko: kedysi to bol Assakurt
Dal súhlas: 15 krat
Dostal súhlas: 19 krat





Späť na Exteriér, bazén, záhrada, terasa

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron