Nadpojenie terasy

Nadpojenie terasy

Poslaťod jankazb » Uto 26. Apr 2011 10:50:30

Vopred sa ospravedlňujem, viem že tu bola nedávno podobná téma, ale môj problém je iný.
Postavili sme dom na pôvodných základoch (pôvodný majiteľ mal megalomanské plány ale veľmi skoro skončil) aby sme nemuseli to množstvo základu búrať. Škoda, v projetke nebola terasa,.. ale sme sa rozhodli, že ešte časť základov využijeme.
Náš plán je: z bokov na základ vytiahnuť DT do výšky francúzskeho okna. Potom zasypať (už sú čiastočne základy zasýpané nepotrebným stavebným materiálom,...), zhutniť a uložiť zámkovú dlažbu. A tu je náš problém. Dom je z ytongu, 15cm zateplenie, silik. fasaáda. Pod oknom je tenší styrodur.Akým spôsobom napojiť DT ? Ešte oddilatovať styrodurom? Ako ošetriť základ domu a vlasnte i prechod ytong zateplenie od spodu pred zasypaním?
Základy zatepľované neboli, ani bublinková fólia... :?:
V podstate ešte okolo celého domu pôjde navýšiť terén až po zateplenie. Sokel robiť nebudeme, iba okapové chodníčky. Presah strechy je dosť slušný.
Terasu by sme radi svojpomocne robili, miestnych majstrov sa obávam pýtať na riešenie (najskôr by som mala rada svoje informácie) a ako počas celej stavby, čerpám rozumy tu. ;)
Radi by sme začali a splnili si sen o rannej kávičke na terase, ale fakt nevieme ako :oops: . Prosím, prosím o pomoc. Ďakujem.
Prílohy
IMG_1523.JPG
IMG_1523.JPG (9.58 KiB) Zobrazené 2351 krát
Obrázok užívateľa
jankazb
 
Príspevky: 92
Registrovaný: Štv 18. Dec 2008 12:23:36
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 2 krat




Re: Nadpojenie terasy

Poslaťod jankazb » Uto 26. Apr 2011 10:56:10

Prvé foto (podľa pravidiel 90x90 pixel) bolo tuším malé, skúsila som väčší formát :roll: ...
Prílohy
Obrázok užívateľa
jankazb
 
Príspevky: 92
Registrovaný: Štv 18. Dec 2008 12:23:36
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Nadpojenie terasy

Poslaťod Jookie » Uto 07. Jún 2011 10:02:53

Hmm, sakra, pozeram ze sa snazim riesit vlastne nieco podobne, akurat ze som k tomu zalozil temu a mozno sa stacilo pridat len sem :)
http://www.ostavbe.sk/vyska-terasy-vs-stena-a-vlhkost-t4746.html

Ale tam je to tiez volajake slabo rozvijajuce sa...
Obrázok užívateľa
Jookie
 
Príspevky: 860
Registrovaný: Pon 27. Apr 2009 10:46:06
Dal súhlas: 53 krat
Dostal súhlas: 61 krat





Späť na Exteriér, bazén, záhrada, terasa

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron