Akú vybrať zváračku?

Akú vybrať zváračku?

Poslaťod zahradnik » Pon 06. Jún 2011 9:44:04

Zdravím Vás,

čisto teoreticky, uvažujem nad kúpou zváračky (klasická zváračka na železo, na konštrukcie a pod)...
otec ma malý aparat, na elektrody do priemeru 2,00mm (viac to vraj "neutiahne"), je to aparat este vyrobeny za byvaleho rezimu, vyrobeny v Kovoplaste v Nitre (mala cervena zvaracka)...
zváranie nie je moj konicek, zvarat vie celkom obstojne otec... ale uvazujem, ze sa doma pri stavbe a na dedine pri dome vzdy zvaracka zide...

viem, ze su zvaracky na elektricky obluk, na zvaranie v ochrannej atmosfere (ludovo CO2), a zvaranie plamenom... zvaranie plamenom vylucujem, pozeram skor po niecom jednoduchsom... teda na elektricky obluk alebo ochrannu atmosferu (ci ako sa to mam vyjadrit)...

co si mam vsimat pri takej zvaracke?
Vdaka za vasu teoriu a prax...
Naposledy upravil emkac dňa Pon 06. Jún 2011 10:03:16, celkovo upravené 1
Dôvod: Zmena nazvu temy z "zváračka"
Obrázok užívateľa
zahradnik
 
Príspevky: 216
Obrázky: 2
Registrovaný: Sob 18. Júl 2009 21:21:33
Bydlisko: kedysi to bol Assakurt
Dal súhlas: 15 krat
Dostal súhlas: 19 krat




Re: Akú vybrať zváračku?

Poslaťod Mongol » Pon 06. Jún 2011 12:01:15

Vyber zvaracky je asi narocnejsia vec. Dnes sa da pokupit v obchodoch a Bau-shopoch vsetko mozne. Ale vacsionu kvalita je otazna.
Pokial to ma byt zvaracka pre kutila na obcasne pribodnutie a zvaranie, tak skor nieco co ma tradiciu- servis- nahradne diely. Aby po 5 rokoch bolo mozne ten stroj aj opravit.

Tejto teme sa venuju dost na stranke: http://www.svarbazar.cz/phprs/view.php? ... 2006061501 Je tam viacero clankov, ktore sa venuju problematike vyberu zvaraciek.

K zvaracke treba dokupit aj potrebnu bizuteriu - zvaracie kable, kvalitnu predlzovacku, zvaraciu kuklu atd... ;)
Mongol
 
Príspevky: 188
Registrovaný: Štv 07. Apr 2011 9:39:02
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 19 krat





Späť na Osvedčené postupy, pracovné náradie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron