Davat ochranne pasky okolo okien?

Re: montaz okien pomocou pasikov

Poslaťod vladoh » Uto 06. Jan 2009 8:57:59

tiez som daval iso cx, dohodol som sa, ze to budem robit sam (s otcom) pri montazi okien a tak aj bolo. Je to v pohode, pokial oblepujes len ram, horsie je to pri fixoch, pri 4m2 trojskle je ozaj tazke s tym manipulovat. Sef montaznikol mi chcel pomoct, tak som mu dal urobit dve male okna, z toho na jednom pasky nalepil opacne - este k tomu na kupelni, kde je najviac vlhkosti. Vsimol som si to az po mesiaci..... Tak som okno musel vyrezat a urobit to vsetko nanovo.
Moja rada, lepenie pasiek si urob vzdy sam, bud pocas montaze alebo po tom.
vladoh
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Ned 28. Dec 2008 19:07:04
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 6 krat




Re: montaz okien pomocou pasikov

Poslaťod kleine » Uto 06. Jan 2009 14:23:26

... väčšinou prevažuje názor si tesniace pásky nalepiť sám, či už z hľadiska kvalitnejšieho (zodpovednejšieho) prevedenia práce, a určite tam je i finančné "+". Takže tiež si ich nalepím sám, ale až po montáži 8-) .Kde sa dajú zohnať tie pásky s lepidlom, v ktorýchkoľvek stavebninách alebo cez internet ?
kleine
 
Príspevky: 106
Obrázky: 1
Registrovaný: Štv 11. Dec 2008 18:51:13
Bydlisko: Kúty
Dal súhlas: 8 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: montaz okien pomocou pasikov

Poslaťod Rudi_M » Uto 06. Jan 2009 16:33:04

kleine píše:... väčšinou prevažuje názor si tesniace pásky nalepiť sám, či už z hľadiska kvalitnejšieho (zodpovednejšieho) prevedenia práce, a určite tam je i finančné "+". Takže tiež si ich nalepím sám, ale až po montáži 8-) .Kde sa dajú zohnať tie pásky s lepidlom, v ktorýchkoľvek stavebninách alebo cez internet ?

na predchádzajúcej stránke máš odkazy na možných dodávateľov - isocell, illbruck, denbraven

v stavebninách som už vôbec nehľadal, ale môžeš priamo objednať cez email a dodajú Ti ich priamo na stavbu ua pár dní (napr. isocell - pri objednávke si upresníš šírku pásky a kde chceš mať ktorú lepiacu vrstvu)

vlastnú montáž doporučujem z dvoch dôvodov - cena (v ponukách som mal aj cenu cca 600Sk/m :shock: ) a precíznosť realizácie (po preštudovaní návodu to zvládne určite každý :D )
bohužiaľ, ak montuješ okná do stredu múru, bude asi nutné lepiť pásky už pri montáži okien; ak zarovno s vonkajšou hranou resp. do izolácie (pri vn. izoláciách), môžeš to urobiť aj dodatočne
Rudi_M
 
Príspevky: 333
Obrázky: 2
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 17:49:32
Bydlisko: RD Ekord v obci Sekule; užívané od 11/2009 k plnej spokojnosti
Dal súhlas: 32 krat
Dostal súhlas: 14 krat

Re: montaz okien pomocou pasikov

Poslaťod kleine » Uto 06. Jan 2009 18:21:16

Rudi_M píše:
kleine píše:... väčšinou prevažuje názor si tesniace pásky nalepiť sám, či už z hľadiska kvalitnejšieho (zodpovednejšieho) prevedenia práce, a určite tam je i finančné "+". Takže tiež si ich nalepím sám, ale až po montáži 8-) .Kde sa dajú zohnať tie pásky s lepidlom, v ktorýchkoľvek stavebninách alebo cez internet ?

na predchádzajúcej stránke máš odkazy na možných dodávateľov - isocell, illbruck, denbraven

v stavebninách som už vôbec nehľadal, ale môžeš priamo objednať cez email a dodajú Ti ich priamo na stavbu ua pár dní (napr. isocell - pri objednávke si upresníš šírku pásky a kde chceš mať ktorú lepiacu vrstvu)

vlastnú montáž doporučujem z dvoch dôvodov - cena (v ponukách som mal aj cenu cca 600Sk/m :shock: ) a precíznosť realizácie (po preštudovaní návodu to zvládne určite každý :D )
bohužiaľ, ak montuješ okná do stredu múru, bude asi nutné lepiť pásky už pri montáži okien; ak zarovno s vonkajšou hranou resp. do izolácie (pri vn. izoláciách), môžeš to urobiť aj dodatočne



... čiže ak budem osádzať okna do stredu múru, nemôžem nalepiť pásky dodatočne ? Dajú sa nalepiť len počas montáže (za predpokladu osadenia okien do stredu múru)?
kleine
 
Príspevky: 106
Obrázky: 1
Registrovaný: Štv 11. Dec 2008 18:51:13
Bydlisko: Kúty
Dal súhlas: 8 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: montaz okien pomocou pasikov

Poslaťod juro_b » Uto 06. Jan 2009 19:26:35

zdravim,ja mam dve otazky:
1.ked budem lepit tie pasky dodatocne,ake prekrytie na okne musi byt?bude stacit 1cemtimeter? chcem robit co najtensie spalety. (okenny otvor mam sirsi o 2cm,na kazdej strane 1,teda spalety by boli 2 cm..)
2.pisete,ze zvonku ma byt paropriepustna paska,ktora ma vlastne funkciu len kvoli ochrane pred UV ziarenim,kym sa nenahodi tepelna izolacia.nie je to jedno,aka paska tam bude,ked sa to tak ci tak prekryje polystyrenom?
juro_b
 
Príspevky: 420
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 23:19:19
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 13 krat

Re: montaz okien pomocou pasikov

Poslaťod emkac » Str 07. Jan 2009 0:56:37

juro_b píše:2.pisete,ze zvonku ma byt paropriepustna paska,ktora ma vlastne funkciu len kvoli ochrane pred UV ziarenim,kym sa nenahodi tepelna izolacia.nie je to jedno,aka paska tam bude,ked sa to tak ci tak prekryje polystyrenom?


myslim ze na zaciatku som to pisal
ta vonkajsia paska ma mensi vyznam ako vnutorna
jednako zabraznuje UV ziareniu degradovat penu, a jednako brani vlhkosti zvonka degradovat penu
ak prvy bod vyriesis akolkolvek paskou (ktora ti po odlepeni nezasvini okno (ak ju tam teda natrvalo neponechas)) a druhy bod vyriesis zateplenim ergo EPS, potom vonkajsia paska az taky vyznam nema
jedine o com sa mozeme bavit je, kolko vlhkosti prepusti zvonku paska a kolko EPS a co je lepsie
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: montaz okien pomocou pasikov

Poslaťod MiroM » Str 07. Jan 2009 8:18:53

Rudi_M píše:[
bohužiaľ, ak montuješ okná do stredu múru, bude asi nutné lepiť pásky už pri montáži okien; ak zarovno s vonkajšou hranou resp. do izolácie (pri vn. izoláciách), môžeš to urobiť aj dodatočne

Vobec nie. Ved ked mas okno zarovno muriva, tak vnutorna paska sa lepi na murivo, teda je v tvare L, vonkajsia paska sa lepi rovno na okno aj murivo. Ak bude okno v strede muriva, tak aj vnutorna aj vonkajsia paska sa budu lepit na murivo do tvaru L.

juro_b píše:zdravim,ja mam dve otazky:
1.ked budem lepit tie pasky dodatocne,ake prekrytie na okne musi byt?bude stacit 1cemtimeter? chcem robit co najtensie spalety. (okenny otvor mam sirsi o 2cm,na kazdej strane 1,teda spalety by boli 2 cm..)
2.pisete,ze zvonku ma byt paropriepustna paska,ktora ma vlastne funkciu len kvoli ochrane pred UV ziarenim,kym sa nenahodi tepelna izolacia.nie je to jedno,aka paska tam bude,ked sa to tak ci tak prekryje polystyrenom?

ad.1: Ja som daval presne 8mm.
ad.2: Je to aj kvoli ochrane spary pred dazdom. Samotny eps ti ochranu pred dazdom nezabezpeci, resp.vzdy bude medzera medzi eps a ramom okna kadial moze dazd, teda voda preniknut.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: montaz okien pomocou pasikov

Poslaťod Marian H » Pia 09. Jan 2009 0:29:42

Tak to ma podrz, prisla mi ponuka na okna. Montaz s paskou vnutorna + vonkajsia robi rozdiel 18.500,- Sk !
Teda 135.000 Sk bez pasok versus 153.500 Sk montaz s paskami. Prosim vas, tie pasky su pozlatene, ci co?
Marian H
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Uto 09. Dec 2008 19:37:50
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 3 krat

Re: montaz okien pomocou pasikov

Poslaťod MiroM » Pia 09. Jan 2009 1:09:14

Marian H píše:Tak to ma podrz, prisla mi ponuka na okna. Montaz s paskou vnutorna + vonkajsia robi rozdiel 18.500,- Sk !
Teda 135.000 Sk bez pasok versus 153.500 Sk montaz s paskami. Prosim vas, tie pasky su pozlatene, ci co?


Pozlatene nie su. Ale treba si uvedomit, ze doba montaze okna sa predlzi dvojnasobne , mozno az trojnasobne a ten cas musi niekto zaplatit. A tie pasky nie su obycajne, su to viacvrstvove pasky ,v strede pasky je vrstva parozabrany a na povrchu je material na ktory dobre prilne omietka, resp. lepiaci tmel (pisem o paskach allmedia, ini vyrobcovia maju pasky s miernymi modifikaciami, vrstva Al a pod.)

Ak nemas obe ruky lave, tak uz po 100. raz odporucam svojpomocnu montaz a nie je to kvoli usetrenym peniazom.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: montaz okien pomocou pasikov

Poslaťod fabka2004 » Pia 09. Jan 2009 10:01:25

MiroM píše:
Marian H píše:Tak to ma podrz, prisla mi ponuka na okna. Montaz s paskou vnutorna + vonkajsia robi rozdiel 18.500,- Sk !
Teda 135.000 Sk bez pasok versus 153.500 Sk montaz s paskami. Prosim vas, tie pasky su pozlatene, ci co?


Pozlatene nie su. Ale treba si uvedomit, ze doba montaze okna sa predlzi dvojnasobne , mozno az trojnasobne a ten cas musi niekto zaplatit. A tie pasky nie su obycajne, su to viacvrstvove pasky ,v strede pasky je vrstva parozabrany a na povrchu je material na ktory dobre prilne omietka, resp. lepiaci tmel (pisem o paskach allmedia, ini vyrobcovia maju pasky s miernymi modifikaciami, vrstva Al a pod.)

Ak nemas obe ruky lave, tak uz po 100. raz odporucam svojpomocnu montaz a nie je to kvoli usetrenym peniazom.

s tymto plne suhlasim budes to mat lepsie prevedene a este usetris
fabka2004
 
Príspevky: 1910
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 10:13:36
Bydlisko: BA vidiek
Dal súhlas: 48 krat
Dostal súhlas: 172 krat

Re: montaz okien pomocou pasikov

Poslaťod kleine » Pia 09. Jan 2009 11:22:25

Aj ja som bol včera okna objednať a bez tesniacich pások, budem si ich lepiť "svojpomocne", budú z Allmedie 8-)
kleine
 
Príspevky: 106
Obrázky: 1
Registrovaný: Štv 11. Dec 2008 18:51:13
Bydlisko: Kúty
Dal súhlas: 8 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: montaz okien pomocou pasikov

Poslaťod Marian H » Pia 09. Jan 2009 12:56:57

MiroM píše:
Marian H píše:Tak to ma podrz, prisla mi ponuka na okna. Montaz s paskou vnutorna + vonkajsia robi rozdiel 18.500,- Sk !
Teda 135.000 Sk bez pasok versus 153.500 Sk montaz s paskami. Prosim vas, tie pasky su pozlatene, ci co?


Pozlatene nie su. Ale treba si uvedomit, ze doba montaze okna sa predlzi dvojnasobne , mozno az trojnasobne a ten cas musi niekto zaplatit. A tie pasky nie su obycajne, su to viacvrstvove pasky ,v strede pasky je vrstva parozabrany a na povrchu je material na ktory dobre prilne omietka, resp. lepiaci tmel (pisem o paskach allmedia, ini vyrobcovia maju pasky s miernymi modifikaciami, vrstva Al a pod.)

Ak nemas obe ruky lave, tak uz po 100. raz odporucam svojpomocnu montaz a nie je to kvoli usetrenym peniazom.

Jasne, ze si to spravim sam, chcel som len poukazat na ten rozdiel v cene, zatial to tu nikto nevyjadril.
Marian H
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Uto 09. Dec 2008 19:37:50
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 3 krat

Re: montaz okien pomocou pasikov

Poslaťod juro_b » Sob 10. Jan 2009 16:16:42

zdravim,tak pri prieskume ponuky pasok v okoli som bol sklamany ponukou,ale poteseny cenou: UV-odolna paska,ziadny typ ,dodavatel Den Braven, dlzka 33m cena 3,65 €(110Sk),Paronepriepustna paska - ziadny typ ani vyrobca,je to hlinikova paska s jednou stranou s lepiacou vrstvou,dlzka 25 m cena 1,96 € (59Sk). Tu UV som hned kupil,dufam ze som nepochybil,mam zobrat aj tu hlinikovu? Na spalety zvnutra chcem nalepit Polystyren,takze nemam problem,ci na tu pasku chyti omietka...je este nejaka vec, na ktoru si mam dat pozor? Tmel?
juro_b
 
Príspevky: 420
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 23:19:19
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 13 krat

Re: montaz okien pomocou pasikov

Poslaťod Rudi_M » Sob 10. Jan 2009 16:44:00

ale veď to tu všetci doporučujeme - kúpiť si obidva typy pások (vn/vonkajšiu), naštudovať postup podľa výrobcu a zrealizovať si to sám!
tiež som v ponukách dodávateľov okien dostal 300-600Sk/bm a pritom obidve pásky (100mm) som si kúpil cca 100Sk/bm a montáž okolo 70bm mi trvalo asi 6-7 hod
Rudi_M
 
Príspevky: 333
Obrázky: 2
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 17:49:32
Bydlisko: RD Ekord v obci Sekule; užívané od 11/2009 k plnej spokojnosti
Dal súhlas: 32 krat
Dostal súhlas: 14 krat

Re: montaz okien pomocou pasikov

Poslaťod juro_b » Sob 10. Jan 2009 17:20:08

Rudi_M píše:ale veď to tu všetci doporučujeme - kúpiť si obidva typy pások (vn/vonkajšiu), naštudovať postup podľa výrobcu a zrealizovať si to sám!
tiež som v ponukách dodávateľov okien dostal 300-600Sk/bm a pritom obidve pásky (100mm) som si kúpil cca 100Sk/bm a montáž okolo 70bm mi trvalo asi 6-7 hod


Ved preto sa pytam,vsetci tu pisu, ze kupili pasky 50 - 100 Sk za meter,a mna by vysiel meter 5,60!tak som z toho zmateny....
ja som povodne chcel objednat pasky z http://www.monetsro.sk/cennik_9_07html.html , ale tam je to podstatne drahsie....
juro_b
 
Príspevky: 420
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 23:19:19
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 13 krat




PredchádzajúciĎalší

Späť na Okná, dvere, garážové brány

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron