Mate skusenosti s kotlami Geminox?

Re: Mate skusenosti s kotlami Geminox?

Poslaťod imagine » Štv 02. Apr 2009 21:05:46

juro_b píše:tak sa moj kurenar pozrel na parametre geminox zem 2-17,a zarazil ho jeden udaj,a sice, ze teplota spalin moze byt az 90 °C.hovori,ze napr kotle immergas maju tuto teplotu tusim max. 70°C,aj to len na papieri...
Vzhladom na planovany jednoduchy komin ma z toho trochu strach.ten komin som planoval z kupelne na poschodi priamo cez strechu von...moze to byt problem?

No presne aj ja planujem cez stenu von ... volal som tam a tvrdili mi ze nieje problem ze to aj tak to riesia hlvne tam kde sa neda spravit odvod cez komin na strechu . teda ich plastovy komin rurka v rurke :) jeden na nasavanei vzduchu a druhy na vyvod spalin :) ... len by ma zaujimalo ci sa neda este aj to oteplo co ide len tak do komina nejak vyuzit ... ze nataihnut to potrubie potrubie tak aby este aj vyhrialo ciastocne aj miestnost
ale aku dlzku to moze mat teda neviem ... ale nebolo by to od veci :) moznoze sa zasmejete co za blbost som napsial ..:) tak ason pre pobavenie :)
Obrázok užívateľa
imagine
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Štv 26. Mar 2009 22:53:02
Bydlisko: ZA
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Mate skusenosti s kotlami Geminox?

Poslaťod juro_b » Štv 02. Apr 2009 21:35:13

tak ak to nie je problem,rozhodnem sa pre ten geminox...bohuzial kym som sa rozhodoval,zdrazel o par drobných 150€ :(
juro_b
 
Príspevky: 420
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 23:19:19
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 13 krat

Re: Mate skusenosti s kotlami Geminox?

Poslaťod imagine » Pia 03. Apr 2009 1:06:28

juro_b píše:tak ak to nie je problem,rozhodnem sa pre ten geminox...bohuzial kym som sa rozhodoval,zdrazel o par drobných 150€ :(

tak "parada" musime najst cos iza povodnu cenu
Obrázok užívateľa
imagine
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Štv 26. Mar 2009 22:53:02
Bydlisko: ZA
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Mate skusenosti s kotlami Geminox?

Poslaťod emkac » Pon 23. Máj 2011 10:52:04

dostal som jednu sukromnu spravu s par otazkami ohladom kotla Geminox Zem, tak to napisem tu, nech si to mozu precitat viaceri

1. boli nejake poruchy, problemy, reklamacie?

boli, ked prisiel technik na prvu rocnu prehliadku/udrzbu tak skonstatoval, ze je kotol moc hlucny a musel tam nejake ize vymenit.... aj som tu tu niekde pisal, lebo to vymenil zle, potom to musel prist prerobit
odvtedy je kotol trosku tichsi (aj ked mne sa zdal aj predtym ok), resp. podla mna je tichsi.... polovicka ma pocit, ze opat zacina byt hlucny.... tak uvidime, ked znova pride technik

2. spotreba plynu je spokojnost?

neda sa odpovedat.... ja kurim relativne dlho a na 24C, cize na vysoku teplotu..... viem ti povedat udaje za minulorocnu zimu, tam som bol relativne spokojny.... myslim ze pri podobnej skladbe a velkosti domu ako mas ty som zaplatil okolo 700 E za plyn na kurenie a ohrev TUV
(cca 160 m2 plochy, podlaha 8 cm EPS, strop asi 30, stena 15 sedy EPS, cize kvazi 20 biely, dvojskla)

3. spotreba elektriky - cerpadla v kotli, spokojnost?

hehe, vobec ma to netrapi, cize neviem.... fakt :)

4. ZEM nema modulacne cerpadlo, nemas problme ze to tam nie je?

co to je? kto to je? naco je to potrebne?
cize nemam problem

5. ZEM ma jednoduchsiu regulaciu a ovladaciu jednotku ako THRi. Mas pocit ze by Ti tam nieco v regulacii chybalo?

mam pocit, ze regulacia je naprd.... ale je to skor vec QAA73

pozri aj tu: ako-zmenit-nevyhovujucu-krivku-t2855.html
nastavenie-ekvitermiky-t25.html

a to ani neviem, ci som tu pisal, ze ked som si onehda zapol vplyv vnutorneho priestoru a nastavil pozadovanu teplotu na 18C (isli sme na par dni prec), tak ked sme sa vratili, doma bolo tepluckych 24C a ten kotol si kuril ako sa mu zachcelo

ale je mozne, ze chybu robim ja, nj... pockam si na rekuperacku (snad uz tento rok) a nasledne zresetujem regulator (neviem este ako) a nastavim to vsetko nanovo

a na zaver: isiel by si do toho kotla znova alebo by si kupil teraz nieco ine?

urcite nesiel, ale nie kvoli geminoxu a vyssie uvedenym veciam.... skratka povazujem akykolvek drahy kotol za zbytocny luxus
teraz by som siel do nejakeho lacneho prothermu, myslim ze panter bol lacny a vcelku uspokojivy
ano, nie je to KK, ale ruku na srdce, je naozaj potrebny?
nie som o tom az tak presvedceny, kedze cena kotla geminox je voci panteru nasobna a naverim v navratnost... navyse servis a nahradne diely su na uplne inej urovni
Quis custodiet ipsos custodes?

S týmto príspevkom autora emkac súhlasil
jan45
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat




Predchádzajúci

Späť na Vykurovanie, ohrev vody, kotly

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron