Zmena stavby pred dokončením...

Zmena stavby pred dokončením...

Poslaťod Nonyus » Štv 19. Máj 2011 20:04:52

kúpil som pozemok ku ktorému bol aj projekt domu aj so stavebným povolením, územným rozhodnutím, zo všetkým vlastne, ale dal som si zmeniť projekt a teraz mi dom zasahuj aj do pozemku ktorý nebol určený pre zastavané plochy a nádvoria ale ako záhrada. Musím meniť aj územné rozhodnutie teraz a čo to znamená potom čo všetko musím pobehať?
Nonyus
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Štv 19. Máj 2011 20:01:35
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Zmena stavby pred dokončením...

Poslaťod Eval » Pia 20. Máj 2011 7:00:29

1) Oficiálny postup:
Zájsť na SÚ, riadiť sa písmonými pokynmi, zháňať, dokladovať, čakať, ....

2) Neoficiálny postup:
Postaviť a neriešiť.

3) Polooficiálny postup:
Postaviť. Do dokumentácie zapracovať zmeny. Opatriť pečiatkami a predložiť ku kolaudácii.

Pretože sme na slovensku, tak niekomu prejde bod 2 bez komentárov.
A aj pre ten zvyšok sveta je jednoduchšie, rýchlejšie a lacnejšie postupovať podľa bodu 3.

PS: Kto sa veľa pýta, veľa sa dozvie.
Nie som pokorený, len ryjem držkou v zemi.
Eval
 
Príspevky: 245
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 20. Okt 2010 10:42:33
Bydlisko: Lomnička
Dal súhlas: 15 krat
Dostal súhlas: 15 krat

Re: Zmena stavby pred dokončením...

Poslaťod Slavo_T » Ned 22. Máj 2011 14:15:18

Pred zacatim vystavby mojho rd , bol pozemok vedeny na LV ako zahrada . Po schvaleni stavebneho povolenia sa cely pozemok zmenil zo zahrady na stavebny pozemok . Po dokonceni domu budes potrebovat porealizacne zameranie domu , ktore budes prikladat ku kolaudacii . Tam sa to bude porovnavat ci si sa vmestil do m2 podla projektu ( je tam povolena nejaka odchylka par m2 ) , a na zaklade kolaudacneho rozhodnutia a geometrickeho zamerania pozemku sa urci ( realna ) zastavana plocha domu a ostatne plochy na pozemku .

Ak si dal urobit zmeny v projekte , a z tvojho popisu sa menil urcite podorys domu , tak z toho vznikol uplne iny ( novy ) dom , na ktory nebolo vydane stavebne povolenie . Takze skor by som riesil stavebne povolenie na novy zmeneny dom a ostatne veci co ta cakaju som ti uz spomenul vyssie.

S týmto príspevkom autora Slavo_T súhlasil
jan45
Obrázok užívateľa
Slavo_T
 
Príspevky: 662
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 18:28:32
Dal súhlas: 74 krat
Dostal súhlas: 64 krat





Späť na Pozemok, projekt, príprava stavby

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron