urazy na stavbe a co s nimi

urazy na stavbe a co s nimi

Poslaťod -rq- » Sob 14. Máj 2011 11:35:13

ako vyplyva z poslednych prispevkov v teme "co ma momentalne stve" su urazy na stavbe vaznou vecou, lebo ked sa prihodia, mozu mat nasledky nielen zdravotne, ale aj financne a pripadne trestnopravne. nielen v aute, ale aj na stavbe mam preto poruke osobitnu lekarnicku. najcastejsie byvaju okrem beznych modrin a pohmozdenin urazy oci. dobre su kvapky opthalmoseptonex na cistenie, opthalmoframykoin na dlhotrvajuce zapaly. na porezane prsty a ine casti sa mi osvedcila PVC elektrikarska paska. leukoplast pri umyvani nasiakne a odlepi sa, elektrikarska paska drzi aj tyzden v kuse a dobre tesni, takze sa na ranu mydlo ani voda nedostane :yahoo ...
-rq-
 
Príspevky: 322
Registrovaný: Uto 14. Júl 2009 17:50:52
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 31 krat




Re: urazy na stavbe a co s nimi

Poslaťod deko » Sob 14. Máj 2011 16:40:22

v prvom rade im treba predchadzat. cloveku, ktory mi robil obkladacky, nedavno pri miesani lepidla nieco frclo do oka. uz nikdy nan nebude vidiet. :nie: keby mal tie smiesne ochranne okuliare za par centov, vsetko mohlo byt inak :netusim
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: urazy na stavbe a co s nimi

Poslaťod Wlado » Sob 14. Máj 2011 17:52:54

Tvrdím, že od kvality prípravy závisí kvalita práce. Pri nervóznom hľadaní všeličoho človek stráca pozornosť začne sa ponáhľať má nervy a nešťastie je na svete. Keď sa už musí na stavbe slopať tak nech sa aspoň jeden nájde ako vodič keby niečo.
Obrázok užívateľa
Wlado
 
Príspevky: 412
Obrázky: 23
Registrovaný: Ned 28. Dec 2008 21:08:20
Bydlisko: DS
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 26 krat

Re: urazy na stavbe a co s nimi

Poslaťod raven » Sob 14. Máj 2011 20:00:54

Wlado píše:Tvrdím, že od kvality prípravy závisí kvalita práce. Pri nervóznom hľadaní všeličoho človek stráca pozornosť začne sa ponáhľať má nervy a nešťastie je na svete. Keď sa už musí na stavbe slopať tak nech sa aspoň jeden nájde ako vodič keby niečo.


Slopanie na stavbe nie - :kill
Stavba - od slova stavať.
Keď chce niekto slopať, tak nech ostane doma...
Mne raz prišiel jeden murár nadrbaný - zdržal sa u mňa veľmi krátko - ihneď u mňa skončil.
Je omnoho efektívnejšie, keď sú na stavbe ľudia, ktorí nepijú alkohol a pracujú, ako ľudia, ktorí prídu robiť za fľašku a potom do#urvia čo sa dá... :dash

P.s.: ako to už spomenuli kolegovci nadomnou - chrániť si oči... :!:
Pri používaní flexy, búracieho kladiva, kladení nobasilu, skratka pri každej jednej činnosti, kde môže "niečo" odletieť a to priamo do oka, mať ochranné okuliare. Potom, keď si už človek pokafre zrak, tak už je neskoro... :nie:

S týmto príspevkom autora raven súhlasili - 3
555Milan, Jarka, pohodak
Obrázok užívateľa
raven
 
Príspevky: 658
Registrovaný: Str 14. Jan 2009 20:50:27
Bydlisko: Košice-okolie
Dal súhlas: 35 krat
Dostal súhlas: 41 krat

Re: urazy na stavbe a co s nimi

Poslaťod pohodak » Sob 14. Máj 2011 20:01:16

rano citam tuto temu a poobede si tresnem kladivom po palci, ktory za 3 hodiny uz vymenil snad vsetky kombinacie RGB :kill
stadium: zateplovanie podkrovia a sadrokarol
pohodak
 
Príspevky: 322
Obrázky: 4
Registrovaný: Ned 29. Aug 2010 10:05:33
Dal súhlas: 17 krat
Dostal súhlas: 18 krat

Re: urazy na stavbe a co s nimi

Poslaťod -rq- » Sob 14. Máj 2011 21:37:05

btw, pouzivanie osobnych ochrannych prostriedkov ako rukavice a okuliare: su ludia, ktori si pracovne rukavice nikdy nedaju (ako napriklad pohodak ;) ), lebo to povazuju za imidzovu zaletost, chcu byt drsnaci a mat na rukach mozole. potom je druhy extrem, ludia ktori si v rukaviciach zavazuju aj snurky do topanok. aj s jednymi aj s druhymi treba pracovat, nie je dobre ich nasilu nutit do toho, co nechcu...
-rq-
 
Príspevky: 322
Registrovaný: Uto 14. Júl 2009 17:50:52
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 31 krat

Re: urazy na stavbe a co s nimi

Poslaťod MartinH » Ned 15. Máj 2011 0:44:20

Okrem ochrannych pomocok este pomaha poriadok na stavbe. A z mojho elektrikarskeho hladiska este pozor na zle zapojene alebo poskodene predlzovacky.

Otazka je, ci sa da spravit viac proti urazom? Da sa nerobit, ked som unaveny alebo v casovom strese? Moze bezny stavebnik ovladat vsetky prace do detailu, aby poznal rizika, mohol sa sustredit a nemusel experimentovat? Utopia, vsakze?
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: urazy na stavbe a co s nimi

Poslaťod Eval » Ned 15. Máj 2011 8:19:09

pohodak píše:rano citam tuto temu a poobede si tresnem kladivom po palci, ktory za 3 hodiny uz vymenil snad vsetky kombinacie RGB :kill
Tiež sa mi zadarilo. Hneď prvý deň pri zatĺkaní zameriavacích kolíkov.

Okuliare:
Okrem tých zjavne rizikových činností (flexa, brúska, krovinorez, ....) sa vyskytujú aj menej nápadné a tým aj viac podceňované riziká - pri rezaní priamočiarou pílou lietajú triesky široko-ďaleko. A ako vidno aj také miešanie lepidla může byť príčinou úrazu.
Nie som pokorený, len ryjem držkou v zemi.
Eval
 
Príspevky: 245
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 20. Okt 2010 10:42:33
Bydlisko: Lomnička
Dal súhlas: 15 krat
Dostal súhlas: 15 krat

Re: urazy na stavbe a co s nimi

Poslaťod MartinH » Ned 15. Máj 2011 8:43:43

Okuliare sú bežné, ale z čistej zvedavosti sa pýtam, či niekto nosí aj ochranné sluchátka :?: . Já mám podobný typ ako Otík z filmu a keď ma v nich vidia majstri, pozerajú na mňa tak divne.
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: urazy na stavbe a co s nimi

Poslaťod deko » Ned 15. Máj 2011 10:36:26

elektrickou devalt zbijackou som bural cca 30 m2 miestami dost tvrdeho a hrubeho betonu v chodnikoch. keby som hluchatka nemal, asi by som bol dnes uplne hluchy :nie:

edit: a samozrejme vybural som este nejakych 50 m2 skvarobetonu v dome. vsetko samozrejme s hluchatkami.
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: urazy na stavbe a co s nimi

Poslaťod tomas g » Ned 15. Máj 2011 10:47:44

Eval píše:Okrem tých zjavne rizikových činností (flexa, brúska, krovinorez, ....) sa vyskytujú aj menej nápadné a tým aj viac podceňované riziká - pri rezaní priamočiarou pílou lietajú triesky široko-ďaleko.

Presne tak - vlastna skusenost. Tiez som po pileni priamociarou pilou skoncil na ocnej pohotovosti s poskriabanou rohovkou. Ale vzdy lepsie, ako moj otec, ktory si pri stavbe svojho domu odrezal na cirkularke tri prsty.... Ale niektori ludia su nepoucitelni - aj ja pouzivam ochranne okuliare iba vynimocne (v kombinacii s dioptrickymi je to nepohodlne) a otec stale pouziva cirkularku dost kaskadersky - ked si naposledy odrezal dalsieho pol clanku prsta, uz ani nesie k doktorovi. :shock:
tomas g
 
Príspevky: 1040
Obrázky: 0
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 17:33:12
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 144 krat

Re: urazy na stavbe a co s nimi

Poslaťod pohodak » Ned 15. Máj 2011 14:32:00

-rq- píše:btw, pouzivanie osobnych ochrannych prostriedkov ako rukavice a okuliare: su ludia, ktori si pracovne rukavice nikdy nedaju (ako napriklad pohodak ;) ), lebo to povazuju za imidzovu zaletost, chcu byt drsnaci a mat na rukach mozole. potom je druhy extrem, ludia ktori si v rukaviciach zavazuju aj snurky do topanok. aj s jednymi aj s druhymi treba pracovat, nie je dobre ich nasilu nutit do toho, co nechcu...


aka rukavica zabrani bojovemu zafarbeniu palca? to by som musel robit asi v hokejovych :lol:
stadium: zateplovanie podkrovia a sadrokarol
pohodak
 
Príspevky: 322
Obrázky: 4
Registrovaný: Ned 29. Aug 2010 10:05:33
Dal súhlas: 17 krat
Dostal súhlas: 18 krat

Re: urazy na stavbe a co s nimi

Poslaťod Jookie » Ned 15. Máj 2011 18:33:16

Asi dva roky dozadu, ked som nabijal klinec do tehlovej steny (vtedy este bez omietky) nejakym zazrakom ten kliniec miesto vojdenia do tehly alebo zohnutia sa pod kladivom proste vyletel presne opacnym smerom a rozbil mi prave sklicko dioptrickych okuliari na hlave. Do oka mi vleteli male ulomky skla, ktore sa mi podarilo vyslzit za par sekund von, oku sa nic nestalo. Chybali asi milimetre a mozno by som uz nechodil na 3D filmu do kina... :geek:
Obrázok užívateľa
Jookie
 
Príspevky: 860
Registrovaný: Pon 27. Apr 2009 10:46:06
Dal súhlas: 53 krat
Dostal súhlas: 61 krat

Re: urazy na stavbe a co s nimi

Poslaťod Bororo » Ned 15. Máj 2011 22:50:17

Jookie píše:...Chybali asi milimetre a mozno by som uz nechodil na 3D filmu do kina... :geek:


no moj tatko uz na 3D filmy do kina nepojde urcite, kedze raz sa mu pri bruseni noza do kosacky nejako nestastne zvrtla ruka a kamenny kotuc sa pri niekolkotisicovej rychlosti/s rozlomil a trafil ho do oka - oko fuc, lebka rozlamana, ale chvalabohu zije.
avsak ani takato skusenost mu nepomohla - nakupil som mu vsetky mozne ochranne pomocky a ani za svet ich nepouzije - skratka nepoucitelny clovek sa nepouci nikdy.
Bororo
 
Príspevky: 607
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 9:48:19
Dal súhlas: 28 krat
Dostal súhlas: 32 krat

Re: urazy na stavbe a co s nimi

Poslaťod buduci mukl » Str 18. Máj 2011 10:38:46

niac vazne nastastie >
1) ked sa robil zelezobet strop tak som si zaryl zboku do nohy roxor, uz len jazva
2) horsie bolo ked som siel robit beton par miesaciek este zo zaciatku pri stavbe, tak ja debil nie aby som dal kabel prv do miesacky ale dal som ho do elektriky 380, a siel s kablo ze ho dma do miesacky samozrejme som sa ho chytil, tak ma triaslo az som spadol na zem srdce asi 300 a nebolo mi vsetko jedno. Zostali len male jazvy na ruke ale poho. Odvtedy vzdy pozeram kde je kabel... :dash
buduci mukl
 
Príspevky: 337
Registrovaný: Uto 24. Feb 2009 13:55:30
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat




Ďalší

Späť na Rôzne

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron