Odvetravanie WC bez okna

Odvetravanie WC bez okna

Poslaťod lipo » Pon 09. Máj 2011 12:21:05

Ahojte chcel by som pocut Vas nazory na odvetranie WC, ktore je "v strede" domu, t.j. bez okna. V dome bude rekuperacia a spominanom WC bude "pdsavanie" odpadoveho vzduchu. Takze sa chcem spytat, ci tam treba riest este aj odvetranie WC samostatne (mimo rekuperacie). Ak ano (co predpokladam, nakolko rekuperacia primarne nesluzi na odvetranie smradov a ani nebude asi bezat nonstop), ako sa riesit taketo odvetranie? Poradte typ vetilatora, ako ho zopinat (sucastne so svetlom + plus neijaky dobeh), kam to odvetravat (do priestorov povaly, alebo az nad strechu)?

Momentalne mam v zachode, v kupelke aj v kuchyni pripraveny kabel pre spustenie povelu pre narazove vetranie, ktore sa sprava tak, ze po tomto povele prepne rekuperator do najvyssich otacok na 45 min (bohuzial sa tato casova konstanta neda meni, co vidim ako nedostatok Helios RJ).
lipo
 
Príspevky: 75
Registrovaný: Pon 12. Júl 2010 13:38:26
Dal súhlas: 9 krat
Dostal súhlas: 2 krat




Re: Odvetravanie WC bez okna

Poslaťod MartinH » Pon 09. Máj 2011 13:13:41

lipo píše:Ahojte chcel by som pocut Vas nazory na odvetranie WC, ktore je "v strede" domu, t.j. bez okna. V dome bude rekuperacia a spominanom WC bude "pdsavanie" odpadoveho vzduchu. Takze sa chcem spytat, ci tam treba riest este aj odvetranie WC samostatne (mimo rekuperacie). Ak ano (co predpokladam, nakolko rekuperacia primarne nesluzi na odvetranie smradov a ani nebude asi bezat nonstop), ako sa riesit taketo odvetranie? Poradte typ vetilatora, ako ho zopinat (sucastne so svetlom + plus neijaky dobeh), kam to odvetravat (do priestorov povaly, alebo az nad strechu)?

Momentalne mam v zachode, v kupelke aj v kuchyni pripraveny kabel pre spustenie povelu pre narazove vetranie, ktore sa sprava tak, ze po tomto povele prepne rekuperator do najvyssich otacok na 45 min (bohuzial sa tato casova konstanta neda meni, co vidim ako nedostatok Helios RJ).


Vetranie s RJ riesi v pohode aj odvetranie smradu, sustredil by som sa len na problem zapnutia jednotky v spravnom case, lenze nepoznam moznosti ovladania Heliosu.

Odvetranie nemusi byt narazove, staci aj normalna prevadzka.

Pri WC bez okna je signal od svetla + dobeh uplne vyhovujuci na zachytenie kazdeho pouzitia. Druha moznost by bola magneticky kontakt na dvere, tretia PIR do miestnosti.
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: Odvetravanie WC bez okna

Poslaťod lipo » Pon 09. Máj 2011 14:01:06

MartinH píše:Vetranie s RJ riesi v pohode aj odvetranie smradu, sustredil by som sa len na problem zapnutia jednotky v spravnom case, lenze nepoznam moznosti ovladania Heliosu.

Presne odpoved na tuto otazku som chcel pocut": Ci vetranie cez RJ riesi aj odvetranie smradu WC bez okienka. Co ked RJ nejde (je vypnuta)...Helios ma to ovladanie podla mjho nazoru trosku nedotiahnute, napriklad nemozes paralelne vyuzivat funkciu kominoveho efektu a narazoveho vetrania (bud alebo...;-()

MartinH píše:Odvetranie nemusi byt narazove, staci aj normalna prevadzka.

Funkcia narazoveho vetrania ma svoje uplatnenie, napriklad v kuchyni sa nieco stale/pripali alebo nieco specificke varis/pecies, tak stlacis tlacitko a na 45 min za palpne RJ na maximum..ta spolu s recyrkulacnym digestorom spravi vela...alebo po dlhej sprche (alias parnom kupele) pri odchode s kupelky opat stlacis tlacitko na 45 minutove intenzivne vetranie...

MartinH píše:Pri WC bez okna je signal od svetla + dobeh uplne vyhovujuci na zachytenie kazdeho pouzitia. Druha moznost by bola magneticky kontakt na dvere, tretia PIR do miestnosti.

Ale ako si sam pisal vyssie: RJ riesi aj smrad a RJ bezi stale...takze aky signal / dobeh riesit? Signal + dobeh by bol skor pre solo ventilator...

Ja mam pripravene tlacitko Vetranie pre RJ, ale ako som pisal, az neskor som sa dozvedel, ze po jeho stlaceni sa spusti vykon na max. ( a to v celom dome na max) a na 45 min. Tzn., ze ked je naozaj smrad a ja stlacim vetranie, tak sa rekuperacia rozbehne v celom dome (vsetci vedia, ze som jedol fazulu) a bezi to tak 45 min...skoda, ze sa neda ta casva konstanta upravovat, napriklad na 5 min...
lipo
 
Príspevky: 75
Registrovaný: Pon 12. Júl 2010 13:38:26
Dal súhlas: 9 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Odvetravanie WC bez okna

Poslaťod MartinH » Pon 09. Máj 2011 15:34:12

lipo píše:
MartinH píše:Odvetranie nemusi byt narazove, staci aj normalna prevadzka.

Funkcia narazoveho vetrania ma svoje uplatnenie, napriklad v kuchyni sa nieco stale/pripali alebo nieco specificke varis/pecies, tak stlacis tlacitko a na 45 min za palpne RJ na maximum..ta spolu s recyrkulacnym digestorom spravi vela...alebo po dlhej sprche (alias parnom kupele) pri odchode s kupelky opat stlacis tlacitko na 45 minutove intenzivne vetranie...

Vsak hej, ale o kuchyni a sprche sme nehovorili. V suvislosti s touto temou si napisal, ze narazove vetranie ma problem s regulaciou casu a ja som iba reagoval, ze nie je nutne, aby sa muselo pouzit prave narazove vetranie.

lipo píše:Ale ako si sam pisal vyssie: RJ riesi aj smrad a RJ bezi stale...takze aky signal / dobeh riesit? Signal + dobeh by bol skor pre solo ventilator...

To je nedorozumenie, vobec som nepisal ze RJ bezi stale.
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat





Späť na Rekuperácia, vetranie, VZT

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron