Kde pozicat el. lisovacie klieste na HERZ PE-RT?

Re: Kde pozicat el. lisovacie klieste na HERZ PE-RT?

Poslaťod joko » Str 01. Sep 2010 21:21:06

deko píše:joko skor by som povedal, ze geberit si na meplu vymyslel vlastny standard, ktory nie je kompatibilny so zvyskom sveta tvaroviek na plasthlinik (zvysok sveta je navzajom kompatibilny)

Iba čiastočne môžem s Tebou súhlasiť, lebo ak sa nemýlim, tak aj v tomto je Geberit prvý a originál, a ostatné značku ak ho chceli okopírovať, tak museli zmeniť polohu tesnenia na tvarovkách, resp tvar čelustí, aby to nebola priemyselná špionáž. Iba pre informáciu, Mepla bola tak dokonalá, že tesnila aj bez lisovania niekedy mesiace, a tak sa horšie zisťovali a našli nezalisované spoje. Na základe týchto poznatkov premiestnili tesniací krúžok na poslednú štvrtinu tvarovky, aby nezalisované spoje sa hneď ukázali a tiekli. Čeluste však ostali pôvodné.
Ako som už písal, Geberit je tak "dokonalý" :lol: , že ich zalisované spoje nepotrebujú ďalší prsťeň na spoj, aby držal pevnosť rúry, Ich tvarovky držia presne tvar, lebo tvarovky sú na povrchu vrúbkované, a po zalisovaní sa už nedajú vôbec pootočiť.
A keď už ideme v kvalite vyššie, tak Mapres je dnes celosvetová špička v potrubovom systéme. Manessman sa spojil s Geberitom a vyrábajú materiáli, ktoré sa používa možno aj vo vesmíre, a používa sa na všetky média , ktoré sú vedené v potrubiach.
Záverom, aby sme ostali pri téme, všetky spoje sa dajú zalisovať so všetkými čelusťami, no pri poistných udalostiach a škodách poisťovňa môže odmietnúť plnenie, ak meteriál nebol patričnými čelusťami zalisované, a vďaka tomu došlo k havárii. Napr. vo Volkswagene by si ani cent nedostal za svoju prácu, ak by si MAPRESS lisoval s čelusťami REMS . Dobrý technik to vie, a na základe otlačkov určí, s čím to bolo lisované.
Iba pre úplnosť dodávam, že Geberit akceptuje na všetky svoje potrubia lisovacie kliešte REMS, ale čeluste musia mať otlačok Geberit
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat




Re: Kde pozicat el. lisovacie klieste na HERZ PE-RT?

Poslaťod joko » Sob 16. Okt 2010 19:27:45

joko píše:Nové je iba toľko, že som dnes kúpil lisovačku GEBERIT na 220 V, zatial v balení iba veľké čeluste 32, 40, 50, ale v krátkej budúcnosti dokúpim aj čeluste 16, 20, 26 od REMS, no zistil som aj to záväzne, že na jednotlivé značky plasthliník výrobkov musia byť kompatibilné čeluste. To znamená, že čeluste na MEPLU od Geberitu sa nedajú použiť na IVAR alebo GIAKOMINNI , proste v závislosti na polohe tesniaceho krúžku treba zavoliť čeluste do lisovačky. Resp. dajú sa použiť, no záruku nedáva výrobca, že spoj bude na veky vodotesný. V konečnom dôsledku to znamená, že predajca by mal presne vedieť, že k akej značke ktoré čeluste sú kompatibilné. Informácie mám od hodnoverného predajcu - odborníka.

No krátka budúcnosť je za mnou, a pre problémy s požičiavaním som to urýchlil a chýbajúce čeluste - kliešte som si kúpil. Boli sice drahšie ako lisovačka ale je to za mnou.
No znovu ma upozornil predajca, že každý výrobca si určí , akými kliešťami sa smie jeho výrobok zalisovať. Katalóg z 2009 uvádza až 20 druhov klieští, a presne vymedzuje, na jednotlivé rúry a lisovyčky aké kliešte je povolené použiť.
Vo všeobecnosti u nás predávané rúry IVAR, HENCO, GIACOMINI, HERZ sa lisuje s kliešťami s označením "TH" a Geberit MEPLA s označením "M" . A aj tu platí, že nezáleží na výrobcovi klieští, ale na modeli klieští.
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Kde pozicat el. lisovacie klieste na HERZ PE-RT?

Poslaťod pretorianm » Pia 29. Apr 2011 9:46:23

zdravim pani,

mam taku otazocku, ci sa nahodou niekto nepohybuje v okili NZ s lisovackami.
podarilo sa prevrtat kurenie ( :dash :dash :dash ) a potrebujem zalisovat jednu spojku teraz
co som zistoval v metagase, tak pozicat na cely den = 10e, pozicat na 2 hodiny (na otocku) = 9e (akosi mi unika logika vypoctu, ale sak vedia co robia)

tak azby nahodou niekto si bud pozical v okoli tak sa ozvite, prispel by som k pozicovnemu za zalisovanie tej blbej spojky....
Obrázok užívateľa
pretorianm
 
Príspevky: 972
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 8:02:41
Bydlisko: NZ
Dal súhlas: 7 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: Kde pozicat el. lisovacie klieste na HERZ PE-RT?

Poslaťod ziletka » Pia 29. Apr 2011 12:31:28

pretorianm píše:zdravim pani,

mam taku otazocku, ci sa nahodou niekto nepohybuje v okili NZ s lisovackami.
podarilo sa prevrtat kurenie ( :dash :dash :dash ) a potrebujem zalisovat jednu spojku teraz
co som zistoval v metagase, tak pozicat na cely den = 10e, pozicat na 2 hodiny (na otocku) = 9e (akosi mi unika logika vypoctu, ale sak vedia co robia)

tak azby nahodou niekto si bud pozical v okoli tak sa ozvite, prispel by som k pozicovnemu za zalisovanie tej blbej spojky....


vitaj v klube. u nas na stavbe sa tiez podarilo. Rurky boli pomerane, aj zaznacene bolo dobre, akurat sa vrtacka polozila do inej dierky a uz striekala voda. Ja som tam pouzil euro konusy a spojku. Cize cele to je srobovatelne. Mam s tym spravene cele kurenie aj vodu. Kurenie uz je natlakovane. Vsetky spoje od zaciatku drzia ako besne. Neslzil ani jeden. Uvidim ako to bude s vodou, ale ocakavam podobny vysledok.
Natlakovane na 3,6 Baru ale po zaliati to vyskocilo na 6,4.

Všetky peniaze nezarobíš, niektoré budeš musieť aj ukradnúť.
Obrázok užívateľa
ziletka
 
Príspevky: 1167
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 21:54:45
Bydlisko: Martin
Dal súhlas: 34 krat
Dostal súhlas: 72 krat

Re: Kde pozicat el. lisovacie klieste na HERZ PE-RT?

Poslaťod pretorianm » Pia 29. Apr 2011 22:45:45

vidis, toto ma vobec nenapadlo pouzit spojku a dve sverne srobenia
automaticky som kupil press spojku, ta je uz osadena, hned po osadeni sa aj pustila voda a nic netece, ale nechcem to nechat nezalisovane

najprv sa nieco rychlo spravi lebo je problem, a potom tu clovek najde jednoduhsie riesenie
asi kupim jednu spojku s eurokonusmi a nemusim nahanat ziadne klieste za 10e+

Jedine ze by mal joko cestu okolo aj s kliestami :)))))

ja mam vodu zo svernymi srobeniami a vsetko drzi ako ma, a neake (jak sa poznam) urcite vystali takze jedine 3/4" EK spojku by som potreboval....
Obrázok užívateľa
pretorianm
 
Príspevky: 972
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 8:02:41
Bydlisko: NZ
Dal súhlas: 7 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: Kde pozicat el. lisovacie klieste na HERZ PE-RT?

Poslaťod joko » Sob 30. Apr 2011 18:36:58

pretorianm píše:Jedine ze by mal joko cestu okolo aj s kliestami :)))))


Ak mi zavoláš do zajtrajšieho 09.00 hod, na 0903 956 636, tak to zoberiem cez Nový Zéland. Idem totiž do Kosíc tak sa "nechtiac " :lol: môžem zastaviť u Teba. Ak to nestihneš tak sa nič nedeje. :yahoo
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat




Predchádzajúci

Späť na Osvedčené postupy, pracovné náradie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron