hlinena dlazba - nahrada anhydridu

hlinena dlazba - nahrada anhydridu

Poslaťod bulko_ » Pia 29. Apr 2011 17:56:16

Zdravim odbornici-stavebnici. Zahravam sa s myslienkou namiesto anhydridoveho poteru, pouzit hlinenu 20mm dlazbu. Podla grafu je nabeh podlahoveho kurenia pri standardnom dome 30 minut oproti betonu, kt ma nabeh 110 minut. (nebolo to porovnane s anhydridom). Dalsia vyhoda je, ze by som to uz nechal ako finalnu vrstvu. (odpada kupa dlazby a podobne). Nevyhoda: pod to by som musel kupit bud systemovu dosku alebo pracne vyrezavat (vypalovat drotikom) drazku na podlahove kurenie. V prilohe obrazok, nechcem pridavat viac, aby to nebola reklama. Poznamka: cenovo to vychadza ako anhydrid + mam finalnu dlazbu (vidiecky styl domu) Dakujem za nazory.

Este jedna dolezita vyhoda - sucha vystavba
Prílohy
hlinena dlazba.jpg
hlinena dlazba.jpg (13.27 KiB) Zobrazené 2626 krát
bulko_
 
Príspevky: 199
Registrovaný: Pia 10. Dec 2010 18:17:18
Bydlisko: KE
Dal súhlas: 38 krat
Dostal súhlas: 17 krat




Re: hlinena dlazba - nahrada anhydridu

Poslaťod majko » Pia 29. Apr 2011 18:43:47

Ja osobne idem presne do toho isteho systemu :D.
majko
 
Príspevky: 331
Obrázky: 0
Registrovaný: Uto 09. Nov 2010 17:02:49
Dal súhlas: 6 krat
Dostal súhlas: 22 krat

Re: hlinena dlazba - nahrada anhydridu

Poslaťod jan45 » Sob 30. Apr 2011 8:11:52

predpokladám, že to je len informačné foto, je to remeselne slabé {škáry}, skladba nemá logiku, ak to žlté pod dlažbou je minerálna vlna, hrozí riziko zbortenia pri zvlhnutí. kladenie dlažby priamo na systémovú dosku : je tam riziko objemových zmien a vzniku škár. Táto podlaha sa používala na povalách a v poľnoobjektoch, na povalách pre malé namáhanie a umožnenie prestupu pár, kládla sa do hliny alebo piesku, bola pružná. Aj pri najvyššej kvalite nemá pri bežnom použití dostatočnú životnosť.
http://vegetacnecistiarne.blogspot.sk/
jan45
 
Príspevky: 535
Obrázky: 8
Registrovaný: Ned 25. Júl 2010 11:41:56
Bydlisko: Bojnice
Dal súhlas: 368 krat
Dostal súhlas: 39 krat

Re: hlinena dlazba - nahrada anhydridu

Poslaťod bulko_ » Sob 30. Apr 2011 19:07:42

jan45 píše:predpokladám, že to je len informačné foto, je to remeselne slabé {škáry}, skladba nemá logiku, ak to žlté pod dlažbou je minerálna vlna, hrozí riziko zbortenia pri zvlhnutí. kladenie dlažby priamo na systémovú dosku : je tam riziko objemových zmien a vzniku škár. Táto podlaha sa používala na povalách a v poľnoobjektoch, na povalách pre malé namáhanie a umožnenie prestupu pár, kládla sa do hliny alebo piesku, bola pružná. Aj pri najvyššej kvalite nemá pri bežnom použití dostatočnú životnosť.


Dakujem za nazor. Pokial viem z dostupnych info, tak sa to poklada na elektricke rohoze, na ktorych je folia a na tu foliu sa kladie tato dlazba. Nevidel som to a ani neviem ako to vyzera po x rokoch. Nahradza to akumulacnu masu v drevostavbach.
bulko_
 
Príspevky: 199
Registrovaný: Pia 10. Dec 2010 18:17:18
Bydlisko: KE
Dal súhlas: 38 krat
Dostal súhlas: 17 krat

Re: hlinena dlazba - nahrada anhydridu

Poslaťod majko » Ned 01. Máj 2011 19:06:22

Ta podlaha je urcena primarne ako sucha nahrada poteru. Obycajne sa na nu este dava bud podlaha alebo obklad. Ale potom, co som to videl nazivo, vazne rozmyslam, ze v urcitych castia domu to proste necham tak (je to povolene vyrobcom). O zivotnost by som sa az tak nebal. Podlaha pochadza z Nemecka, odporucaju aj niektori (zatial som nasiel len nemeckych) vyrobcovia suchej podlahovky . Dlho som debatoval so zastupcom v SR, kladol mu vela otazok. Schvalne nespominam firmu, ale tak prijemneho zastupcu firmy som este nezazil. Dokazal ma presvedcit a to vobec nie je jednoduche :D
majko
 
Príspevky: 331
Obrázky: 0
Registrovaný: Uto 09. Nov 2010 17:02:49
Dal súhlas: 6 krat
Dostal súhlas: 22 krat

Re: hlinena dlazba - nahrada anhydridu

Poslaťod Ludo » Ned 23. Nov 2014 14:23:17

ako ste dopadli s tymi kachlickami na podlahu???
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat

Re: hlinena dlazba - nahrada anhydridu

Poslaťod bladerunner » Ned 23. Nov 2014 15:50:28

bulko_ píše:....Este jedna dolezita vyhoda - sucha vystavba.....


Suchá? A čo tam robí s tou maltou???
bladerunner
 
Príspevky: 1245
Registrovaný: Pon 05. Okt 2009 20:10:55
Dal súhlas: 72 krat
Dostal súhlas: 126 krat





Späť na Podlahy, dlažby, obklady

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron