Porotherm Profi + nasledne zateplenie

Porotherm Profi + nasledne zateplenie

Poslaťod Diablo » Str 06. Apr 2011 23:47:13

Zdravim Vas "stavbari". :drink

Som tu novy no co to som uz poprecitaval aj tu na fore + kade tade po strankach venovane tejto problematike. Chcel by som sa chlapi uistit a poradit halvne ci to co planujem kupit a nasledne stavat je optimalna volba pre moj RD po funkcnej a energeticky nenarocnej stranke. Viem ze tieto veci tu su a aj inde rozoberane 1000x no myslim si, ze kazda stavba je svojim sposobom subjektivna vec nakolko malokedy staviame identicke stavby s rovnakymi podmienkami atd. Necakam ze postavym nulovy ani pasivny RD no niekde okolo nizkoenergetickeho (energeticky nenarocneho) by som sa chcel pohybovat...

V skratke co je na papieri:
- dom staviam svojpomocne (pomahaju ludia kamosi z fachu atd.) okrem strechy tu som dal poriesit majstrom vo svojom fachu
- ide o jednopodlazny z obytnym podkrovim dom trosku atyp do L-ka zlomeny v 120 stupnoch s 2 garazou spolu (komplet cca 193m2)
- v projekte navrhnuta tehla PTH 38P+D a zateplenie 100mm polystyren
- podlaha 80mm polystyren
- strecha 220mm zateplenie
- stresna krytina (352m2) bude Bramac Bobrovka koli oblej streche atd.
- vykurovanie 1.podlazie podlahove (40C obeh) + vrch klasika radiatory, plynovy kotol (ziadny krb, planovane solar casom mozno)

otazka znie, ci to co planujem je dobry smer a rozumne riesenie:
- tehla PTH Profi 30 + 150mm polystyren popripade mineral vatu koli zaobleniu niektorych casti stavby (uvazujem stale ci tu neriesit az 200mm) poradte co do toho vidia a venuju sa tomu ;)
- podlaha min.100mm polystyren
- strecha 300mm zateplenie
- okna trojskla
- kurenie, stresna krytina ostava ako to bolo v projekte riesenie

Dakujem vopred vsetkym za informacie, ktore mi daju mozno novy rozhlad a smer pri nakupe toho spravneho materialu.
Poprosim vyjadrit sa k tomu co som dal v bodoch ale som aj otovreny pre napady, info co by som mal pomenit, rozsirit atd. Jednu vec nechcem ale menit a to je tehla.
Diablo
 
Príspevky: 19
Registrovaný: Str 06. Apr 2011 22:42:48
Bydlisko: Košice
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Porotherm Profi + nasledne zateplenie

Poslaťod emkac » Štv 07. Apr 2011 8:25:46

Ahoj a vitaj na fore. ;)
Je jasne, ze kazdy dom je svojim sposobom zvlastny, ale vela veci je spolocnych. A ako si poznamenal, uz sa tu aj rozoberali.

Na margo Tvojich zmien:

kombinacia tehla 30 a 15 EPS - pozri aj temy
staci-zateplenie-15-cm-polyst-na-tehlu-29-cm-t4199.html
urcite aj zateplovanie-ano-ci-nie-t145.html
porovnanie-zateplovacich-materialov-t4459.html
a je tu toho veeeela

btw, naco davas Profi? su aj lacnejsie tehly

podlaha 10cm - opat tazko povedat, su ludia, ktori dali viac aj menej
toto je dajme tomu stred
menej nedavaj
a XPS nedavaj
hrubka-izolacie-v-podlahe-t3750.html

strecha 30cm - maaaaaalo, do strechy treba najviac izolacie
vid opat nejake temy
skladba-krovu-a-hrubka-izolacie-t3524.html
dolezite aj napr. ako-spravne-zaizolovat-podkrovie-t588.html
atd atd atd....

trojskla - ok

kurenie - ehm, naco si komplikovat zivot kombinovanim podlahovky a radiatorov
podlahovka-prizemie-aj-poschodie-t393.html


a posledne odporucanie - ak nieco nebude jasne z tych tem, ktore som tu dal, tak pokracuj v diskusii tam, nie tu, nech to nie je potrhane
Quis custodiet ipsos custodes?

S týmto príspevkom autora emkac súhlasil
MartinH
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Porotherm Profi + nasledne zateplenie

Poslaťod Diablo » Štv 07. Apr 2011 10:48:39

Dik za privitanie emkac. ;)
Idem prestudovat linky a temy co si mi tu nalinkoval... z casti niektore uz mam precitane je toho kvantum. Super forum pre zorientovanie sa v tomto businesse. :ano:
Diablo
 
Príspevky: 19
Registrovaný: Str 06. Apr 2011 22:42:48
Bydlisko: Košice
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Porotherm Profi + nasledne zateplenie

Poslaťod tomaskoj » Štv 07. Apr 2011 12:08:35

Zdravíčko.
takže ja mám porotherm profi 38 a daval som 8cm izoláciu EPS. Z veľkou pravdepodobnosťou mam rosný bod v murive, ale čo už. Trend je jasný: tenšia tehla, hrubšia izolácia. To som ale nevedel na začiatku a okrem toho rozhodovala aj cenová ponuka
Druhá vec-dole mam podlahovku -dlažba-v zime super.Hore mam radiatori zatiaľ žiadny problém. Kotol mam plynový-funguje, stíha. mam ale krb s prieduchmi , v zime kúrime každý deň.Dobre si už nepamätám akú hrubú mam izoláciu v streche ale 30 je určite málo- nech je to čokoľvek.Do podlahy som daval 10cm EPS XPS do podlahy sú vyhodené peniaze.
-skla sú fajn, ale nezabúdaj, že ak máš veľké terasové dvere-napr. 3m tak je to váha.
ešte k tehle-profi je fajn-len to lepidlo mi v horných radoch v horných priečka slabo držalo.
tomaskoj
 
Príspevky: 110
Registrovaný: Pia 05. Dec 2008 9:12:43
Bydlisko: Nitra
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 3 krat

Re: Porotherm Profi + nasledne zateplenie

Poslaťod Diablo » Str 20. Apr 2011 9:36:12

tomaskoj: dik za info. Ja sa nakoniec pustam do 30ky standart na maltu + EPS (150-200 hrubku doriesim pri zateplovani). Podlaha pojde EPS 100S (150mm?) nie Nobasil VT 60mm ako mam projektovane. Izolacia strechy je este sice daleko, ale tiez niekde medzi 300-400mm sa budem pohybovat. Uz sa zacinam v tom orientovat a zistovat, ze nie vsetko co projekt, predajci a ludia na forach pisu je dobre a spravne. Selekcia odpovedi, referencie, prax ludi z fachu a zdravy rozum je asi najrozumnejsie riesenie, lebo clovek sa moze velmi rychlo tak zamotat, ze uz ani po case nevie ci stavia dom alebo NASA laboratorium. Kazda stavba je individualna vec a problemy, ktore sa ukazali mne sa nemusia ukazat ostatnym a naopak. Ale aj tak super, ze takato komunita ludi funguje kde sa clovek moze uistit, opytat a najst sa v tom. :netusim
Diablo
 
Príspevky: 19
Registrovaný: Str 06. Apr 2011 22:42:48
Bydlisko: Košice
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Porotherm Profi + nasledne zateplenie

Poslaťod borko » Str 20. Apr 2011 9:53:30

Diablo píše: hrubku doriesim pri zateplovani

Hrubku dories na projekte, vyhnes sa "malym prekvapeniam"

Diablo píše: Podlaha pojde EPS 100S (150mm?) nie Nobasil VT 60mm

Pozor aby si sa nezohybal do dveri...cize zase uprava projektu (mozno treba pridat jeden rad tehal, alebo ratat s nizsou svetlostou miestnosti, kazdopadne aby vysli dvere rozumne ;) )
borko
 
Príspevky: 82
Registrovaný: Pon 16. Mar 2009 10:08:24
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 3 krat

Re: Porotherm Profi + nasledne zateplenie

Poslaťod Diablo » Str 20. Apr 2011 12:05:13

...ano ano myslim na to, ze to budem musiet dvihnut o ten jeden rad koli celkovej vyske.... ale dik za radu. ;)
zateplenie z vonku myslis prekvapenia typu velky odskok fasady od sokla? 30ku tehlu davam zarovno z platnou... ked dam 150kuEPS na tehlu a na DT a sokel tiez EPS,XPS cca.50-70 tak 70-100mm odskok nie je az tak zle... alebo nejaka ina cenna rada? Dik.
Diablo
 
Príspevky: 19
Registrovaný: Str 06. Apr 2011 22:42:48
Bydlisko: Košice
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Porotherm Profi + nasledne zateplenie

Poslaťod borko » Str 20. Apr 2011 12:24:53

napriklad ak vchodove dvere mas v rohu, tak ich treba od tej bocnej steny odsadit podla zateplenia... Ked to zacnes riesit az pri zatepleni, ostanes na to sprosto kukat :)
Vonkajsie parapety sa zvycajne uz s oknami objednavaju...
Ine ma nenapada, ale skorej to zbadas ked kreslis na papier, ze tu daco nesedi..ako ked chces potom zateplit tie spominane dvere osadene az v rohu pri tehle...(resp. odsadene podla povodnej izolacie a nezmeneny projekt.
borko
 
Príspevky: 82
Registrovaný: Pon 16. Mar 2009 10:08:24
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 3 krat

Re: Porotherm Profi + nasledne zateplenie

Poslaťod Diablo » Str 20. Apr 2011 13:34:37

...povodne bola skladba klasika 38P+D + 100... idem na 30+150. Dvere nie su v rohu mam ich pre istotu v obluku vstupnej haly :D. Nahodim potom ako to vyzera aby clovek mal prehlad. Zatial jediny user Bulko to videl live + na papieri nakolko sme kamosi...
Diablo
 
Príspevky: 19
Registrovaný: Str 06. Apr 2011 22:42:48
Bydlisko: Košice
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Porotherm Profi + nasledne zateplenie

Poslaťod fabka2004 » Štv 21. Apr 2011 10:16:48

a preco si skladbu este nezlacnit na 25 a 25 teda 25 tehla a 25EPS ... ziskas za menej penazi pevnejsiu tehlu (ak uz tehlu) a za ustrene peniaze doplnis EPS na 25cm a este stale Ti ostane z usetreneho, daklej tym padom esta viacej minimalizujes niektore tepelne mosty, vidim len pozitiva, tak preco take rozhodnutie ktore je niekde na pol ceste?

S týmto príspevkom autora fabka2004 súhlasili - 3
bulko_, Diablo, embe
fabka2004
 
Príspevky: 1910
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 10:13:36
Bydlisko: BA vidiek
Dal súhlas: 48 krat
Dostal súhlas: 172 krat

Re: Porotherm Profi + nasledne zateplenie

Poslaťod bulko_ » Štv 21. Apr 2011 14:45:24

Diablo nepripominaju Ti tie prispevky vyssie nieco? Nepocul si to uz nahodou od niekoho? :D

S týmto príspevkom autora bulko_ súhlasil
Diablo
bulko_
 
Príspevky: 199
Registrovaný: Pia 10. Dec 2010 18:17:18
Bydlisko: KE
Dal súhlas: 38 krat
Dostal súhlas: 17 krat

Re: Porotherm Profi + nasledne zateplenie

Poslaťod Diablo » Štv 21. Apr 2011 14:46:03

hmmmm.... zahraval som sa aj s touto myslienkou no neviem ci az do 25 skocit (hlavne ci to je mozne v mojom pripade)... to vies sam dobre, ze asi to nieje len o tom, ze 25 a 25 EPS a ide sa dalej bez problemu... na to navezuje kopa veci ako chybajuca 1/2 tehla pre rozmer 25 (mozno to nieje az taky problem nie som murar neviem). Viem ze cisla tepelneho odporu a vodivosti su zaujimavejsie pri skladbe 25+25 ako 30+15 alebo 30+25... Tieto veci by som musel prejednat z architektom statikom aj ked pevnost v tlaku hovori v prospech tej 25 cize nemal by byt ziadny problem. Plus dalsia vec rekuperacia a pod veci v skladbe 25+25 su uz povinne a ja velmi nemam projektovany dom pre NED alebo pasiv. Samozrejme ako kazdy chcem aj ja mat co najnizsie energeticke uniky a male faktury za plyn no vaham stale... Co vy na to ostatny??

Bulko: no pocul... aj ty si jeden z nich. ;o)
Diablo
 
Príspevky: 19
Registrovaný: Str 06. Apr 2011 22:42:48
Bydlisko: Košice
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Porotherm Profi + nasledne zateplenie

Poslaťod boro » Štv 21. Apr 2011 16:29:39

Diablo píše:na to navezuje kopa veci ako chybajuca 1/2 tehla pre rozmer 25


Chýbajúce polovičky nie sú žiaden problém. 25 tehly sú dlhšie (375 mm), takže sa s nimi trochu lepšie (rýchlejšie) stavia, väzba v rohoch vychádza s celými tehlami a tak.


Diablo píše:rekuperacia a pod veci v skladbe 25+25 su uz povinne


Rekuperácia s hrúbkou tehly/EPS nesúvisí. Skôr môže byť problém v zasekávaní rozvodov (voda, odpad, elektro, data). Statik mi horizontálne vedenie rozvodov v tehle vyslovene zakázal (budú v podlahe), môžem len krátke vertikálne drážky. Ale inak len výhody (nižšia cena, menej materiálu na dovoz a presun hmot, nižšia hmotnosť muriva, ...).
boro
 
Príspevky: 916
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 07. Dec 2008 14:33:00
Dal súhlas: 71 krat
Dostal súhlas: 71 krat

Re: Porotherm Profi + nasledne zateplenie

Poslaťod Diablo » Pia 22. Apr 2011 9:29:27

Boro aku skladbu si riesil ty na svojom dome??? Mas aj rekuperaciu?
...k rozvodom: stupacky tak ci tak musim zasekat vertikalne, alebo nejak dotiahnut hore, aby som sa dostal hore z kanalizaciou do kupelne a pod. uz hore to viem porieit tak isto v podlahe... dole ide vsade podlahovka tam to nemusim vobec riesit v tehle. Data a pod. sa da potiahnut v podlahe, po krajoch v listach detto... kable na elektriku po tehle tahane. Existuju ploche ktore sa natahaju po tehle a omietka ich prikryje. (kamos zacal tak sekat prisiel elektrikal a vysvetlil mu kde je sever nech neseka nic) ;o))
Diablo
 
Príspevky: 19
Registrovaný: Str 06. Apr 2011 22:42:48
Bydlisko: Košice
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 0 krat





Späť na Obvodové múry

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron