Podlaha v podkroví

Podlaha v podkroví

Poslaťod hubert » Pia 09. Jan 2009 9:52:32

ZDRAVIM
mam starucky zrekonstruovany domcek, s klasickym tramovym stropom. Chceme podkrovie, tak som tento rok menil strechu aj s krovom a na vystuzenie dreveneho stropu sme pouzili tzv. Kanadsku membranu. (klince, karirohoze, beton atd.) beton je len na hrubo cca 8cm. A TERAZ POZOR! Z dovodu dobreho zateplenia a odhlucnenia chcem dat na ten beton tvrdeny nobasil cca 10cm a ten este zaliat poterovavym beton cca 4-5cm (na to by uz isla dlazba), poradi mi niekto ci je to dobre riesenie alebo ma niekto s prestavbou starej povale vascie skusenosti? VDAKA sa kazdu radu.
hubert
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Pia 09. Jan 2009 9:41:47
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Podlaha v podkroví

Poslaťod MiroM » Pia 09. Jan 2009 9:54:58

Otazka je, ci je ten tramovy strop na to dimenzovany a teda unesie dalsie zatazenie od poteru.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Podlaha v podkroví

Poslaťod hubert » Pia 09. Jan 2009 10:00:04

MiroM píše:Otazka je, ci je ten tramovy strop na to dimenzovany a teda unesie dalsie zatazenie od poteru.



Od statikov mam potvrdene ze poter este unesie . . . .
hubert
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Pia 09. Jan 2009 9:41:47
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Podlaha v podkroví

Poslaťod MiroM » Pia 09. Jan 2009 11:04:57

Riesenie je ok, aj kolega to presne takto urobil na casti podkrovia.
Len ma zarazila ta tvoja poznamka o zatepleni. Co chces vlastne odizolovat poschodie od prizemia?
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Podlaha v podkroví

Poslaťod hv6 » Pia 09. Jan 2009 11:07:22

ja mam nieco podobne a tiez rozmyslam co dat na ten beton. tych 10 cm vaty sa mi zda zbytocne - ak je spodok vykurovany, netreba predsa robit zateplenie. na odhlucnenie sa mi to zda zbytocne vela, mozno by stacila krocajova izolacia.
co sa tyka poteru, ja rozmyslam nad suchov podlahou, alebo anhydridom - z dovodu nizsej hmotnosti. aj ja mam statikom potvrdene, ze to znesie aj betonovy poter, ale niesom si isty ci statik dokaze zhodnotit pri vypocte aj stav tramov. ja som mal niektore v horsom stave ( napr. nad kupelnov - od vlhkosti ) a musel som ich spevnovat.
hv6
 
Príspevky: 81
Registrovaný: Štv 27. Nov 2008 21:06:07
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Podlaha v podkroví

Poslaťod hubert » Pia 09. Jan 2009 11:16:16

MiroM píše:Riesenie je ok, aj kolega to presne takto urobil na casti podkrovia.
Len ma zarazila ta tvoja poznamka o zatepleni. Co chces vlastne odizolovat poschodie od prizemia?


Ide mi hlavne o zvukovu izolaciu od prizemia . . .
hubert
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Pia 09. Jan 2009 9:41:47
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Podlaha v podkroví

Poslaťod hubert » Pia 09. Jan 2009 11:20:08

hv6 píše:ja mam nieco podobne a tiez rozmyslam co dat na ten beton. tych 10 cm vaty sa mi zda zbytocne - ak je spodok vykurovany, netreba predsa robit zateplenie. na odhlucnenie sa mi to zda zbytocne vela, mozno by stacila krocajova izolacia.
co sa tyka poteru, ja rozmyslam nad suchov podlahou, alebo anhydridom - z dovodu nizsej hmotnosti. aj ja mam statikom potvrdene, ze to znesie aj betonovy poter, ale niesom si isty ci statik dokaze zhodnotit pri vypocte aj stav tramov. ja som mal niektore v horsom stave ( napr. nad kupelnov - od vlhkosti ) a musel som ich spevnovat.


Co je krocajova izolacia? No a co sa tyka statikov, mam jedneho co realizuje podobne prestavby a tak asi vie rozpoznat ako vyzeraju tramy navonok a ako vnutri. Podla mojich skusenosti ale viem, ze navonok vyzeraju vzdy horsie ako vnutri.
hubert
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Pia 09. Jan 2009 9:41:47
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Podlaha v podkroví

Poslaťod MiroM » Pia 09. Jan 2009 11:24:38

hubert píše:
MiroM píše:Riesenie je ok, aj kolega to presne takto urobil na casti podkrovia.
Len ma zarazila ta tvoja poznamka o zatepleni. Co chces vlastne odizolovat poschodie od prizemia?


Ide mi hlavne o zvukovu izolaciu od prizemia . . .

Na krocajovy utlm ti staci mensia hrubka ako 10cm vaty. Boli by to zbytocne vyhodene peniaze, pretoze krocajova vata nie je najlacnejsia.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Podlaha v podkroví

Poslaťod hv6 » Pia 09. Jan 2009 11:35:51

hubert píše:
hv6 píše:ja mam nieco podobne a tiez rozmyslam co dat na ten beton. tych 10 cm vaty sa mi zda zbytocne - ak je spodok vykurovany, netreba predsa robit zateplenie. na odhlucnenie sa mi to zda zbytocne vela, mozno by stacila krocajova izolacia.
co sa tyka poteru, ja rozmyslam nad suchov podlahou, alebo anhydridom - z dovodu nizsej hmotnosti. aj ja mam statikom potvrdene, ze to znesie aj betonovy poter, ale niesom si isty ci statik dokaze zhodnotit pri vypocte aj stav tramov. ja som mal niektore v horsom stave ( napr. nad kupelnov - od vlhkosti ) a musel som ich spevnovat.


Co je krocajova izolacia? No a co sa tyka statikov, mam jedneho co realizuje podobne prestavby a tak asi vie rozpoznat ako vyzeraju tramy navonok a ako vnutri. Podla mojich skusenosti ale viem, ze navonok vyzeraju vzdy horsie ako vnutri.


OK, ja som chcel iba upozornit, ze IMHO je dobre tramovy strop zatazovat co najmenej dalsimi vrstvami. rozpoznat stav tramov sa mozno da, ale napr. u mna sme nedavali cely zaklop prec a nekontrolovali vsetky tramy. statik odkryl zaklop na dvoch-troch miestach a z toho usudil v akom stave su. ja som potom kvoli inym veciam odkryl zaklop na dalsom mieste ( nad kupelkov ) a tram bol "na prasok". musel som ho menit...
hv6
 
Príspevky: 81
Registrovaný: Štv 27. Nov 2008 21:06:07
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Podlaha v podkroví

Poslaťod Jecko » Pia 09. Jan 2009 11:37:26

Mohol si to riesit aj suchou vystavbou tzn napr. : medzi tramy izolacia (odhlucnenie + zateplenie), OSB dosky s perodrazkou, pripadne dalsia vrstva akustickej izolacie (staci 3 cm) a dalsia vrstva OSB3 pripadne CETRIS dosiek. Bolo by to lacnejsie, rychlejsie, jednoduchsie...ale teraz uz je asi neskoro ;)
Obrázok užívateľa
Jecko
 
Príspevky: 234
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 15:03:46
Bydlisko: ZA
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 7 krat

Re: Podlaha v podkroví

Poslaťod emkac » Pia 09. Jan 2009 11:42:24

Krojcajova izolacia je nieco taketo: viewtopic.php?f=4&t=221&p=3882&hilit=istok#p2416
Pozri sa tam a ak to chces naozaj iba na utlm hluku od chodenia, potom si daj skor nieco ako som tam spominal.
A mozes kludne aj vacsiu hrubku.
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Podlaha v podkroví

Poslaťod hubert » Pia 09. Jan 2009 11:56:16

Jecko píše:Mohol si to riesit aj suchou vystavbou tzn napr. : medzi tramy izolacia (odhlucnenie + zateplenie), OSB dosky s perodrazkou, pripadne dalsia vrstva akustickej izolacie (staci 3 cm) a dalsia vrstva OSB3 pripadne CETRIS dosiek. Bolo by to lacnejsie, rychlejsie, jednoduchsie...ale teraz uz je asi neskoro ;)


Jecko dik, ale nomhol som to tak riesit, potreboval som urobit veniec a spojit ho s podlahou . . . ale inak dobra rada
hubert
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Pia 09. Jan 2009 9:41:47
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat





Späť na Podlahy, dlažby, obklady

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron