Ako správne odvetrať podkrovné WC?

Ako správne odvetrať podkrovné WC?

Poslaťod Bororo » Pon 11. Apr 2011 22:02:58

dobry vecer priatelia.
na prilozenom obrazku som sa snazil nakreslit podkrovne WC, ktore potrebujem odvetrat. zltou farbou su nakreslene dve moznosti. najskor som chcel dat ventilator do stropu (svetla vyska len 240cm) a vyviest potrubie nad strechu cez odvetravaciu skridlu, ale bol som upozorneny, ze v zime to bude kondenzovat a nasledne kvapkat voda do ventilatora.
tak som vymyslel moznost cislo 2 a to je odvetranie WC vyvedene cez zateplenie do podbitia strechy, pricom ventilator by bol umiestneny vedla WC. pouzil by som ventilator s krytom (aby som nahodou nejakeho metalistu ci moju dceru neoskalpoval).
co myslite, bolo by taketo odvetranie funkcne?
samozrejme ratam tiez so spatnou klapkou (aj ked by sa ziadalo umiestnit ju na vyfuku, ale zatial neviem ako by prekonala gravitaciu)
uz som pocul, ze smrad stupa smerom nahor a bude obtiazne to vyvetrat, ale ked tam pustim poriadny ventilator, tak sa musia dvere prehybat :shock:
ci nie?

p.s. a este odporucte nejake slusne ventilatory. je mi jedno ci radialne alebo axialne (rura bude max.1,5m)... zatial som nasiel znacky ako iCon, Vortice, SILENT ale dat 6-7 tisic byvalych penazi za ventilator je uz trochu vela. pripadne mi poslite link na seriozny eshop ci obchod, kde ste kupovali ventilatory do WC ci kupelky. srdecna vdaka.
Prílohy
Bororo
 
Príspevky: 607
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 9:48:19
Dal súhlas: 28 krat
Dostal súhlas: 32 krat




Re: Ako správne odvetrať podkrovné WC?

Poslaťod Majo 2 » Pon 11. Apr 2011 22:45:36

v prípade novostavby neviem či je povolené odvetranie do podhľadu.
Ventilátor by som kúpil úplne obyčajný ale s tých tichších, ale len s automatickým dobehom.
Pokiaľ by som neplánoval rekuperačné vetranie tak by som uvažoval aj s odvetrávaním priamo cez misu.
Majo 2
 
Príspevky: 1060
Registrovaný: Pon 05. Jan 2009 14:08:51
Dal súhlas: 30 krat
Dostal súhlas: 47 krat

Re: Ako správne odvetrať podkrovné WC?

Poslaťod boro » Pon 11. Apr 2011 22:46:04

Použil by som malý potrubný ventilátor a napojil ho priamo na WC misu, takže by odsával priamo od zdroja. Podomietkové nádržky Geberit (neviem či všetky, ale niektoré určite) majú prípravu na napojenie vetrania.
boro
 
Príspevky: 916
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 07. Dec 2008 14:33:00
Dal súhlas: 71 krat
Dostal súhlas: 71 krat

Re: Ako správne odvetrať podkrovné WC?

Poslaťod Bororo » Uto 12. Apr 2011 15:50:47

je to rekonstrukcia, v podstate sa snazim zobytnit povalu, kde predtym bolo skladisko.
co sa tyka toho odvetrania z misy, tak neviem ci to bude stacit, podla mna sa vzdy okrem takehoto odvetrania vyskytoval v miestnosti este jeden (hlavny) ventilator.
Bude tam 111.240.00.1 Duofix pre WC, 82 cm, s nádržkou UP200, dizajn Kappa, ovl. zhora/spredu, neviem ci aj tento model ma pripravu na odvetranie.
Podla tohto prispevku ako-zrealizovat-zavesne-wc-v-podkrovi-sikmina-t2998.html?hilit=Geberit%20odvetranie tam ziadnu taku ruru nemam.
Je mozne dokupit to odvetranie misy samostatne?
Bororo
 
Príspevky: 607
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 9:48:19
Dal súhlas: 28 krat
Dostal súhlas: 32 krat





Späť na Rekuperácia, vetranie, VZT

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron