stavba kozubu

Re: stavba kozubu

Poslaťod guliver » Str 07. Jan 2009 18:57:37

treti pokus
Prílohy
2009-01-07-1526-13.jpg
2009-01-07-1526-13.jpg (11.47 KiB) Zobrazené 1549 krát
guliver
 
Príspevky: 28
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 23:14:55
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: stavba kozubu

Poslaťod danobu » Str 07. Jan 2009 19:51:04

vdaka, no musim naklusat do knihkupectva, a poriadne nastudovat tu knihu, lebo ak si predstavim ze by mal dojst nejaky "kozubar" co nema tuto terminologiu v malicku, a trenovat na mojom dome, a nahodou by sa sekol s urcitymi vzdialenostami....ani nechcem na to mysliet :o
danobu
 
Príspevky: 44
Registrovaný: Ned 04. Jan 2009 23:43:49
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: stavba kozubu

Poslaťod danobu » Str 07. Jan 2009 20:15:54

nie ze by som bol teraz paranoidny, len ako isto kazdy z nas co sa buduje, chcem mat dusu na mieste, ze vsetko ma urobene košér. Ved viete co tym myslim.
danobu
 
Príspevky: 44
Registrovaný: Ned 04. Jan 2009 23:43:49
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: stavba kozubu

Poslaťod joko » Str 07. Jan 2009 22:03:22

danobu píše:nie ze by som bol teraz paranoidny, len ako isto kazdy z nas co sa buduje, chcem mat dusu na mieste, ze vsetko ma urobene košér. Ved viete co tym myslim.


Práve preto Ťa znovu upozorňujem na potrubie na odvedenie kondenzu. Na obed som z toho máličko robil žart, ale pokiaľ to skutočne máš napojené do kanalizácie, tak to bude fungovať ako ventilačná hlavica bez zápachovej uzávierky, a zaručene v lete a keď nebudeš kúriť v kozube, pri nízkom tlaku vzduchu, všetky bioplyny z kanalizácie budeš mať v obývačke. Ak nemám pravdu, tak ma prosím presvedč argumentami. Ak sa chceš vyvarovať základných chýb, tak túto vetvu kanalizácie na otvorený kozub spochybňujem. ;)
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: stavba kozubu

Poslaťod danobu » Str 07. Jan 2009 22:40:06

Musim sa priznat (to preto aby som nevyzeral ako uplny idiot, co nema šajnu co mu majstri robia v dome), ze staviam dom na dialku. A pravdupovediac su urcite detialy, ktore oko cloveka prehliadne, a preto si o to viac cenim Vase rady.
Na druhej strane je manzelka na mna hrda, ze sa nam podarilo od juna zrealizovat hrubu stavbu, okna, rozvody kurenia, vody, kanalizacie, pripojky k domu, a uz je natahana aj elektrika. Ale za to vdacim aj dobremu vyberu profesistov a majstrov. A toto je prvy krat, kedy nieco vyzera ze neklaplo, takze to nie je az take zle, nakolko sa to este da upravit.
Takze viem Joko ze toto nie je seriozny argument, ktory by na tejto debate obstal, ale polahcujuca okolnost. Mozno by som mal poslat fotky vsetkych miestnosti na prekonzultovanie s Vami, ale to by sa mozno naslo viac zavad..... :D
Musim to prekonzultovat s vodarom, a potom Ti dam odpoved.
danobu
 
Príspevky: 44
Registrovaný: Ned 04. Jan 2009 23:43:49
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: stavba kozubu

Poslaťod joko » Str 07. Jan 2009 23:06:54

Dano, mne nemusiš odpovedať. Ja som vodár, a odvod kondenzu z komína som presne takto napojil na kanalizáciu. Aj to odvetranie je prospešné a dobré. Jediná zmena u Teba je v tom, že dávaš otvorený kozub, a tam takéto riešenie asi nemôžeš použiť z horeuvedených dôvodov. Ako riešenie by stačilo tú vetvu neakým spôsobom opatriť zápachovou uzávierkou (priznám sa nevidím to moc reálne) lebo kondenz ti nestačí na urdržanie vodného stľpca v uzávierke. Možno nadomietkový pračkový sifon s guličkou, možno to úplne zrušiť a dať tam hrnec, ako to má Vanilka v inej téme, myslím rekuperácia, a tvrdí, že je to v pohode. Ja len hľadám potenciálne problémy a snažím na ne upozorniť. ;)
P.S. doplňam: po chvíľke hľadania som to našiel. Téma Osvedčené postupy - KRB - FOTKY z. 9.12
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: stavba kozubu

Poslaťod sigma » Pia 09. Jan 2009 9:08:06

Myslim, ze ten smrad je druhotny, ale ak ukazete komukolvek zo schiedla fotku s rozbitou spodnou tvarnicou, tak zaruka urcite nebude. Nielen ze to bude smrdiet (mozno), ale sa to mozno aj zrúti.
Obrázok užívateľa
sigma
 
Príspevky: 1877
Obrázky: 10
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 9:23:12
Bydlisko: NR
Dal súhlas: 336 krat
Dostal súhlas: 108 krat




Predchádzajúci

Späť na Komín, krb

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron