Sedlova vs. valbova strecha

Sedlova vs. valbova strecha

Poslaťod estrapo » Štv 08. Jan 2009 22:16:29

Mam v plane kupit projekt domu. A rozhodujem sa medzi Alfa 130 a Alfa 105 zo stranky www.domnamieru.sk. Jedna sa o to, ze 130 ma valbovu strechu a ta je vraj drahsia ako sedlova, takze by som chcel sedlovu, zvacsi sa tym aj povala. Alfa 105 ma strechu sedlovu, ale ten by som musel predlzit asi o 1 az 1,5 m. A taktiez by som chcel zmenit betonovy strop za drevenny.
Potreboval by som radu ci je valbova strecha fakt drahsia. Aby som nahodou ten financny rozdiel medzi strechami, nedal za zmenu projektu :) a pri ktorom type strechy su mensie naroky na nosnot stropu, mne to ptipada, ze pri sedlovej, pretoze vraj nema "stolicu"
estrapo
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Štv 08. Jan 2009 22:01:30
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Sedlova vs. valbova strecha

Poslaťod ria » Pia 09. Jan 2009 0:18:39

To nie je pravda. My sme dali sedlovú tiež vraj kvôli tomu, že je lacnejšia.Tak nám to tvrdila projektantka. Pôvodne sme ale chceli plechovú krytinu. A tam by bol pri valbovej streche veľký odpad. Nakoniec sme sa rozhodli pre škridlu a po zhotovení som to prepočítala a vyšlo mi, že nás sedlová vyjde o 70 000 Sk viac. Tehly na štíty, malta, 2 okná na presvetlenie povaly, zateplenie len kvôly tomu, aby bola fasáda zarovno, sieťka, lepidlo, silikónová omietka, obtiažnejšie podbitie, k tomu potrebné lešenie... Samozrejme škridly museli ísť až po koniec sedlovej strechy. Ak by bola valbová, tie škridly by na dosť veľkú časť nemuseli ísť - na ten zrez - a tie by išli na prednú a zadnú stranu. Neviem, či som to dobre vysvetlila, ale skús si to nakresliť, zrátať ceny za všetok potrebný materiál atď. Práca za krov neviem, ako to robia iní, ale náš krovák povedal, že mu je jedno, aký krov, chce za to 30 000 Sk. Ešte dodám, že ja neľutujem, lebo tehly - cca 5 paliet -boli kúpené kvôli pôvodnému projektu, takže sme ich aspoň minuli. A mám na povale väčší priestor. Ale ak by som stavala znova, tak si to dopredu prerátam.
ria
 
Príspevky: 62
Registrovaný: Sob 13. Dec 2008 0:58:45
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 8 krat





Späť na Strecha, podkrovie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron