Koľko stojí Inžinierskogeologický prieskum?

Re: Koľko stojí Inžinierskogeologický prieskum?

Poslaťod MiroM » Uto 29. Mar 2011 11:24:05

fabka2004 píše:Stavat so zbytocnym navysovanim nakladov, takto stavia drviva vacsina stavebnikov a to nemusia mat ani geo prieskum, skratka statici predimenzuju vsetko co sa len da ved oni to nefinancuju, oni sa poistia, viem o com pisem, mam zalozene na doske a svoje s hrubkou dosky so zalozenim a s armovanim som si uzil svoje a to najst statika co pochopi co po nom chcete a a bude spolupracovat a vysledok bude taky ze bude zaklad v najslabsom mieste este stale primerane predimenzovany a anopak v najsilnejsom mieste nebude zbytocne predimenzovany, kderzto na stavbach vidite kade co ...


Budem reagovat trosku OT. Ktory statik ti bude navrhovat nieco nadoraz? Takeho by som chcel vidiet. Vzdy sa musi ratat s urcitou bezpecnostou a musi sa ratat s urcitym predimenzovanim. Co uz len usetris na tom, ked pouzijes v urcitom mieste zakladovej dosky kari siet 8/200x200 namiesto 10/150x150(tie hodnoty som si vymyslel).
Zaujimave ako ti vadi predimenzovanie v oblasti statiky, kde sa jedna naozaj o par korun a uz take plytvanie izolaciami ti nevadi. Myslis, ze ak by si dal do podlahy 20cm+8xps namiesto tvojich 32+8xps, ze by si to pocitil nejako na spotrebe? Garantujem ti, ze na spotrebe by si to nepoznal ale tych povedzme 15-20m3 podlahoveho eps navyse uz citit bolo.
Treba si rozmysliet, kde setrit a kde nie.

S týmto príspevkom autora MiroM súhlasil
jan45
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat




Re: Koľko stojí Inžinierskogeologický prieskum?

Poslaťod raven » Uto 29. Mar 2011 11:46:51

MiroM píše:Budem reagovat trosku OT. Ktory statik ti bude navrhovat nieco nadoraz? Takeho by som chcel vidiet. Vzdy sa musi ratat s urcitou bezpecnostou a musi sa ratat s urcitym predimenzovanim. Co uz len usetris na tom, ked pouzijes v urcitom mieste zakladovej dosky kari siet 8/200x200 namiesto 10/150x150(tie hodnoty som si vymyslel).
Zaujimave ako ti vadi predimenzovanie v oblasti statiky, kde sa jedna naozaj o par korun a uz take plytvanie izolaciami ti nevadi. Myslis, ze ak by si dal do podlahy 20cm+8xps namiesto tvojich 32+8xps, ze by si to pocitil nejako na spotrebe? Garantujem ti, ze na spotrebe by si to nepoznal ale tych povedzme 15-20m3 podlahoveho eps navyse uz citit bolo.
Treba si rozmysliet, kde setrit a kde nie.


Presne toto ma napadlo pri šetrení na základoch - šetriť treba radšej na vnútornom vybavení - lacnejšie zariadenie do kuchyne, kúpeľky, lacnejšie vypínače, podlahu...
Predsa - to nie sú veci, ktoré vám "padnú na hlavu".
Staticky niečo môže vyhovovať dnes, zajtra, o rok... Každý materiál sa časom unaví a potom čo? Postavíme nanovo dom, pretože nebudeš mať 25, 30cm steny, ale musíš mať 20? :dash
Alebo neurobím základy do patričnej hĺbky a šírky, šak ušetrím a nebudem dávať peniaze do zeme... :dash
Staticky to vyhovuje - TERAZ, ale čo o 20, rokov, o 35 - keď nebude staticky vyhovovať a začnú praskať omietky, a potom aj múry?
Ja budem mať radšej dom s menšou izoláciou, ako keby mi mal o 40 rokov padnúť na hlavu... :dash
Dom sa predsa nestavia na 20 rokov...
Obrázok užívateľa
raven
 
Príspevky: 658
Registrovaný: Str 14. Jan 2009 20:50:27
Bydlisko: Košice-okolie
Dal súhlas: 35 krat
Dostal súhlas: 41 krat

Re: Koľko stojí Inžinierskogeologický prieskum?

Poslaťod branotn » Uto 29. Mar 2011 11:58:46

proste za 400e si daj spravit geologicky prieskum. Ak chces kontakt mozem ti poslat, ale nevnucujem sa.
branotn
 
Príspevky: 191
Registrovaný: Sob 05. Mar 2011 16:43:54
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 4 krat

Re: Koľko stojí Inžinierskogeologický prieskum?

Poslaťod fabka2004 » Uto 29. Mar 2011 12:01:08

2 MiroM:
OT
v prvom rade je dolezite aby statik pocital, a nie odhadol a pridal bezpecnostne koeficienty a pod, a ked uz bude ratat tak nech rata na doraz a teda vysledok nie ze ano 30cm hruby mur (tehla ci Ytong ci a pod dosadte si co chcete) vyhovie, ale vypocty ukazali ze vyhovie napr 20cm z daneho materialu, akurat tu a tu treba posilnenie, navrhujem to alebo to ...
Takze preratat a nadimenzovat v suhladu s normou, nie vsak predimenzovat bez racionalneho dovodu.
U mna statik ratal dosku, aj vence a pod, a v prekladoch co su sucastou venca mam aj 16 ocel v hornej vystuzi tusim 4 pruty, zalezi miesto od miesta niekde mam len 12 dole a pod, skratka spocital najhorsie varianty zataze od krovu, krytiny, spoluposobenie prekladov, momenty, vietor, tiaz snehu a pod a nadimenzoval zelezo a vysku venca

Predimenzovanim statiky nic neziskam, prave naopak, ale predimenzovanim zateplenie specialne podlahy ziskam to ze v budcnosti sa uz do podlahy nedostanem a ci dam 20cm EPS S100 ci 30cm EPS S100 nie je velky rozdiel, schvalne cca 100m stvorcov a hrubka 10cm tvori 10 kubikov EPS co je odhadom 400Eur co dam navyse, tie peniaze som usetril napr projektom, alebo vydobitim vacsej zlavy na material, pracou svojpomocne a pod, radsej tieto peniaze ak uz nie usetrit tak minut a to rozumne, ja som zvolil zateplenie podlahy, adekvatne tomu su steny aj strop, najslabsim clankom su vchodove dvere a okna, ale tam za lepsie okna a dvere sli ceny na dvojnasobok a pod. Niekto tie peniaze vrazi do kachliciek ci podlahy kuchyne, TV, sedacky ci auta a pod, ja som 400Eur vrazil do zateplenia podlahy.
Toto je ciste subjektivne.
Dnes nelutujem ze mam dobre zateplene (a teraz nemyslim podlahu), uz mesiac nekurim v dome dnes rano o 6h som mal 22.5°C ... konecne uz mozem spustit aj RJ uz mam dvere aj podlahy. Za RJ som dal podstatne viacej penazi ako 400EUR a je to vec v prvom rade komfortu a az v druhom rade vec setrenia, mne sa RJ nikdy nevrati, ale nemusim otvarat kazde rano cez den a pred spanim a kedykolvek okna ked chcem vyvetrat, skratka som si zvolil pohodlie a priplatil som si za to ze nemusim rucne vetrat. Okolo domu ma este caka dost prace ako fyzickej tak financnej.
Ja som si povedal ze na podlahe neusetrim a neusetril som ani na RJ :netusim
fabka2004
 
Príspevky: 1910
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 10:13:36
Bydlisko: BA vidiek
Dal súhlas: 48 krat
Dostal súhlas: 172 krat

Re: Koľko stojí Inžinierskogeologický prieskum?

Poslaťod fabka2004 » Uto 29. Mar 2011 12:49:04

raven píše:
MiroM píše:Budem reagovat trosku OT. Ktory statik ti bude navrhovat nieco nadoraz? Takeho by som chcel vidiet. Vzdy sa musi ratat s urcitou bezpecnostou a musi sa ratat s urcitym predimenzovanim. Co uz len usetris na tom, ked pouzijes v urcitom mieste zakladovej dosky kari siet 8/200x200 namiesto 10/150x150(tie hodnoty som si vymyslel).
Zaujimave ako ti vadi predimenzovanie v oblasti statiky, kde sa jedna naozaj o par korun a uz take plytvanie izolaciami ti nevadi. Myslis, ze ak by si dal do podlahy 20cm+8xps namiesto tvojich 32+8xps, ze by si to pocitil nejako na spotrebe? Garantujem ti, ze na spotrebe by si to nepoznal ale tych povedzme 15-20m3 podlahoveho eps navyse uz citit bolo.
Treba si rozmysliet, kde setrit a kde nie.


Presne toto ma napadlo pri šetrení na základoch - šetriť treba radšej na vnútornom vybavení - lacnejšie zariadenie do kuchyne, kúpeľky, lacnejšie vypínače, podlahu...
Predsa - to nie sú veci, ktoré vám "padnú na hlavu".
Staticky niečo môže vyhovovať dnes, zajtra, o rok... Každý materiál sa časom unaví a potom čo? Postavíme nanovo dom, pretože nebudeš mať 25, 30cm steny, ale musíš mať 20? :dash
Alebo neurobím základy do patričnej hĺbky a šírky, šak ušetrím a nebudem dávať peniaze do zeme... :dash
Staticky to vyhovuje - TERAZ, ale čo o 20, rokov, o 35 - keď nebude staticky vyhovovať a začnú praskať omietky, a potom aj múry?
Ja budem mať radšej dom s menšou izoláciou, ako keby mi mal o 40 rokov padnúť na hlavu... :dash
Dom sa predsa nestavia na 20 rokov...



2 raven
OT: uvediem len na pravu mieru, netvrdim ani som netvrdil ze treba ist na doraz bez bezpecnostnych koeficientov, tvrdim pravy opak treba ist na doraz a teda vypocitat a pridat bezpecnostne koeficienty, takze netreba setrit ale treba pocitat a vysledok bude za menej penazi lepsia statika, takze ano setrenie prinesie lepsiu statiku

Padnutie na hlavu nehrozi v ziadnom pripade, nepoznam pripady kedy by niekomu nieco padlo a to vela ludi nema ani nic spocitane, ale vela ludi ma kadeco predimenozvane bez opodstatnenia a anopak kriticke miesta v niekotrych pripadoch by vypocet ukazal ze by nemuseli vyhoviet, ale ludia maju tam kpu zeleza, co na tom ze nie na tom sparvnom mieste ….

vidim ze stale tu panuje nepochopenie “problematiky” tenkeho nosneho muriva ked pisete “
Predsa - to nie sú veci, ktoré vám "padnú na hlavu". Staticky niečo môže vyhovovať dnes, zajtra, o rok... Každý materiál sa časom unaví a potom čo? Postavíme nanovo dom, pretože nebudeš mať 25, 30cm steny, ale musíš mať 20? :dash
Prave staticky vypocet Vam ukaze ze 20cm mur je este predimenzovany ... uvedomte si tri podstatne veci>
1. V minulosti sa stavalo vylucne z tehla a nejakych kvadrov, prisla kriza, uhlie a dvero zdrazelo, tak sa robili este sirsie kvadre, potom, sa do nich zacali robit diery dutinky, lebo boli prilis tazke a tie diery ich odlahcili a navyse sa zlepsil aj ich tepelny odpor, co ale este vtedy nebolo dolezite, potom ked vyvoj pomaly napredoval, energie drazeli a to este stale zuril a vycinal socializmus a komunizmus, prisli dalsie este hrubsie kvadry a tehly a mali aj viacej dier, dovod bol prosty ... stavalo sa par typov domov, vacsina bola rovnakych a to vratane prekladov krovu, krytiny a okien, zo vsetkeho bolo len zopar typov ...
2. Skok nastal po 89-tom prisla vlna zdrazovania, plyn uz nestal zopar halierov alebo nula cela nieco KSČ ale isiel zavratne hore a stale ide, co sa zmenilo? Tehly sa zacali odlahcovat este viacej nie zeby bol primarny dobvod ich vaha, ale vacsi pocet dier znamenal usporu na energiach ako v zavode tak v domacnostiach pri platen za energie, a teda logicky ludia chceli siroke mury, vtedy sa este nezateplovalo s EPS tak ako dnes, vtedy boli aj ine normy, ale ludia vtedy premyslali a chceli vacsie sirsie tehly, co na tom ze su staticky menej nosne ako plnsie a uzsie tehly, na bezny RD bolo dane murivo tazko predimenzovane, co umoznovalo tehliarskej a inej loby vyrabat super hrube a super izolacne tehly, este stale vascina ludi ma plus minus rovnake domy, static nemaju co pocitat, zelezo do deky navrhuje v drvivej vaccine pripadov chlapik ktory to zelezo armuje, poradi kde kupit a pod, to iste plati o krove … murje sa s maltou ktoru si zamiesate v miesacke a na kvadre sa kyda v lopatou a pomaha cela siroka rodina ktora oboskakuje patriu 5-6 murarov ktorym rivinnost, vodovaha a pod nic nehovori, ved vsetko zarovna jadrova omietka nezriedka hruba niekolko cm ved aj tak sa stavia z III. triedy co ved ine je tazko zohnat a aj na to si treba vystat rad a cakat s autom aj dva dni a noci pred branou zavodu produkujuceho napr popolcekove kvadre a ste stastni ze ste ich dostali, este horuce az sa z nich pari, ….
3. Dnes je situacia dramaticky ina, ludia vyzaduju este vacsi tepelny odpor a teda logicky siahaju po najhrubsich tehlach s magickymi nazvami theta ci Lambda ci cojaviem aky super … muruju uz nie na maltu ale na lepidlo a pod … ti ktori troche popremyslali zvolili radsej tensie murivo a nalepia patku polystyrene za co si odnesu udiv aj posmech susedov a priatelov a pod, co na tom ze ich tenucke 38cm murivo je nosnejsie ako susedova 50 theta ci lambda ktorou sused muroval na sirku 60cm ved … dlasi porozmyslali a aj nieco asi spocitali a zvolili tenucku stenu s hrubkou neuveritelnych 30cm a na to nalepili az 12 ci dokonca neskutocnych 15 cm EPS s ktorymi mali problem uz snad vsetci od predajcov stavebnin cez murarov az po susedov, kazdy sa bal ineho, murar predtym nerobil iba s patkou, takze pankovi to vyhovara, sused sa boji ze ak bude horiet ze mu zhori aj jeho tehlovy dom, dalsi sa boja ze je to karcinogen a ini zase ze to spadne, ze to bude plesniet, ze to nedycha ze je to igelit a takto by sme mohli pokracovat este dalej, ale dalej znamen ist v prvom rade rozumom a vypoctom a teda ak chceme lepsie vlastnosti tak musime tensie murivo a viacej EPS a tu nastupuje vypocet, nebojte sa murivo sa aj tak predimenzuje, ved sa pozrite na panelaky ake tenke a este aj dute maju panely, ono ten zelezobeton znesie toho vela viacej ako si myslite, ak sa spravne navrhne vystuz tak … a zaroven prichadzaju pochybnosti, hlavne od majitelov murov hrubych ako hrad ze to spadne, ze to neunesie, ze to popraska ze sa to kyve, ze tam sa nezatlcie ani klinec lebo, ze to odfukne bezny vietor, ze tam sa zlodeji dostanu vykopnutim nie dveri ale muru a pod dristy … a teda nastupuje na rad static ktory je tlaceny aby pocital a premyslal nad vystuzou venca nad dimenzovanim prekladu, uz sun a neho dane poziadavky ze veniec nebude 40cm siroky a zelezo uz nemame ukradnute zo zeleziarne, ale veniec bude mat sirku napr max 17cm a vysku nech on dopocita podla momentov a zeleza a spravi optimalizaciu vzhladom k cene zeleza a vyske venca pod, a to iste sa deje aj na deke, aj na zakladoch aj na murive a pod, static ktory chape problematiku tak navrhne tak ci onak aj tak tazko predimenzovany veniec ci zakladove pasy, ale jeho vysledok budu usetrene inak zbytocne vyhodene peniaze a tenky mur ktory bude povedzme kludne aj 15cm betonove tvarnice ci 15cm vapennopieskova tehla a to unesie aj plnophodnotny dvojposchodovy dom, static dostane zaplatene za pracu, investor usetri na zastavanej ploche, usetri na murive, sice minie na EPS ale suma sumarum este usetril a to ma tepelny odpor povedzme aj 3krat vacsi ako sused, plesne a rosny bod ho nezaujimaju, lebo pri danych hrubkach zateplenia ho toto netrapi, on sa potrapil pocas projektu nad inymi detailami ktore pri beznych RD nie su podstatne ale tu uz su velmi dolezite, pojmy ako tepelne mosty su mu zname a ma ich poriesene este v urovni projektovej dokumentacie

Akurat ludia este teraz nechapu, lebo nepremyslalil nad tym, ale lamentuju ze radsej dam peniaze do zakladov to predimenzujem lebo poznaju pripady kedy domy praskali, mali slabe zaklady, ale uz nepatraju ze preco a ze ako sa vtedy stavalo a ako sa dnes stavia, ako sa vtedy zakladalo ako sa dnes zakladat a pod takze vida uz dopredu prasklinky na mure ktory este nie je ani postaveny a vidia tie domy aj odfuknute pocas letnej burky a padat na hlavu stropy a pod ...

A prave v tomto kontexte ak sa dom nestavia na par rokov je dolezite mat dom s co najvacsou izolaciou a skor padne na hlavu ten ktory uvidi ucty za kurenie ako dany dom

viem ze je to dlhe, ale ak sa vytrhnu vety z kontextu tak ...

moderator nech to presunie do inej temy ak chce
fabka2004
 
Príspevky: 1910
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 10:13:36
Bydlisko: BA vidiek
Dal súhlas: 48 krat
Dostal súhlas: 172 krat

Re: Koľko stojí Inžinierskogeologický prieskum?

Poslaťod MiroM » Uto 29. Mar 2011 13:13:42

to fabka:
Ja som tu vobec nepisal nic o hrubkach stien. Ja som tu dal do protivahy tvoj postoj voci predimenzovaniu vencov, zakladov a pod. oproti tvojej predimenzovanej izolacii v podlahe. Ako sa da predimenzovat taky veniec? Ze pouzije niekto vystuz fi10mm oproti 8mm? Kolko da navyse penazi za tu predimenzovanu vystuz? 500Sk? 600Sk? Alebo spominane zaklady, mna vystuz pouzita v zakladoch stala mozno 2000Sk. Mam vsak istotu, ze dom stoji na naozaj pevnych zakladoch(aj vzhladom na geologicke pomery). Dokazom toho je, ze dom mi nesadol ani o mm a v dome nemam ani jednu prasklinu sposobenu sadanim stavby. Pomer cena/vykon je vyborny. Naopak ak zoberiem tych tvojich 40cm v podlahe je to podla mna ovela vacsie plytvanie penazi. Tento rok som mal pod izolaciou najnizsiu teplotu 10,7°C (1,7m od okraja). Ty pumpujes , ako si uz viackrat spominal, do podlahy vodu o teplote 25°C. Delta t je u teba (nech nezerem) 15°C. Naozaj si myslis, ze tam je tych 40cm potrebnych? Zlepsilo ty tam tych 40cm tepelnu pohodu, alebo znizilo spotrebu? Urcite nie. Zbezne som to prepocital a navratnost tych 12m3 podlahoveho EPS navyse mi vychadza priblizne 30 rokov(pri cene 4,2Sk/kWh).
Tenke steny som nenapadal, sam som ich zastancom. Bol som na SVK medzi prvymi, co sa odvazil stavat z 25-ky ytongu.
Technicka vsuvka: Inac je odvazne tvrdit , ze 15-ka BST, pripadne VPC bude stacit na poschodovy barak. BST ma podobne staticke vlastnosti ako Ytong P4-500. VPC je sice pevna ako tvarnica, ale pri takej stihlosti sa uz budu velmi prejavovat koeficienti vystrednosti a pod. A nechat nejakym "majstrom" dat postavit takuto tenku stenu = zarucena katastrofa. Staci, ze v hornej casti im to uleti o 3cm mimo os( pri tehle bezna prax) a unosnost muriva prudko klesa. Takisto je jedna vec vypocet nadoraz aj s bezpecnostou a druha stranka je realita. Projektant bude pocitat povedzme unosnost tramu s betonom B25 samozrejme s bezpecnostou. V reale vsak bude miesat Dezo beton v miesacke a dosiahne pevnost len 18Mpa. A uz nemusime byt na strane bezpecnosti. Nie je lepsie pridat jeden vystuzny prut(samozrejme pri zachovani vsetkych pravidiel)? To bol len blby priklad, ale myslim, ze vies, co tym myslim.
Naozaj som chcel len porovnat ten tvoj pohlad na predimenzovavanie.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Koľko stojí Inžinierskogeologický prieskum?

Poslaťod steve33 » Uto 29. Mar 2011 13:14:38

...a domy stoja na suchych zakladoch a bez venca dodnes.
Sent from my BlackBerry Q10
Obrázok užívateľa
steve33
 
Príspevky: 432
Obrázky: 0
Registrovaný: Pia 15. Okt 2010 22:00:29
Dal súhlas: 20 krat
Dostal súhlas: 24 krat

Re: Koľko stojí Inžinierskogeologický prieskum?

Poslaťod TomasHo » Ned 15. Máj 2011 8:34:10

Ked som sa pytal znamych, vraveli, ze geologicky prieskum by stal tak 2000e. Povedal som si, ze to radsej vyarmujem za taku sumu vsetko co sa da, ale natrafil som na statika, ktory povedal, ze sa pride pozriet na vykopy na pozemku, a prepocita podla toho zaklady, takze to je fajn. Kopat budem pred stavbou na minimalne dvoch miestach a mozem spravit aj ryhu tam, kde budu zaklady.

Iste, keby prieskum stal 400e, uvazoval by som nad tym, u nas je vraj divne podlozie, ily nasiaknute vodou, strky a tak.

Suhlasim s fabkom ohladom toho dimenzovania. Vyjdite si do sveta, ako sa stavia tam - u nas je vsetko nehorazne predimenzovane, kazdy by chcel vo svojej bude byvat najmenej najblizsich 150 rokov, ale naco je to dobre? Znama byva v domceku 42m2 z OSB a je spokojna, je to o pristupe k zivotu, a nie o tom, ako uzasne mi nepraskaju steny. (to bol polozart)

Na druhej strane, mam zivy model tepelnych strat domu, a neviem fabka, ci si si ratal, kolko ti tych 30cm urobi na tepelnej strate - ja planujem dat 18-20cm do podlahy a 20cm do stien (stena 25cm ytong P6-650, nova, tazsia tvarnica), a musim povedat, ze 5cm EPS nehra rolu. Podotykam - mna zaujimaju priemerne rocne mesacne naklady na kurenie, ktore sa snazim drzat do 100eur (elektrika). Takze s lacnym tepelnym cerpadlom (vzduch-voda) by som zliezol na cca 30e/mesiac. To mi postacuje. Model mi hovori, ze od nejakych 15cm EPS nema zmysel pridavat, uspora je nelinearna.
TomasHo
 
Príspevky: 573
Registrovaný: Ned 15. Máj 2011 8:22:12
Dal súhlas: 34 krat
Dostal súhlas: 35 krat

Re: Koľko stojí Inžinierskogeologický prieskum?

Poslaťod fabka2004 » Ned 15. Máj 2011 21:48:38

2 TomasHo: ak 5cm EPS navyse nehra rolu, tak hladajte chybu v modeli, logicky na zaklade sedliackeho rozumu Vam musi vychadzat ze kazde pridanie EPS "hra rolu", otaz znie aku, ak je pre Vas dostatocna hrubka 20cm, potom OK ... pre mna nebola ... hruba izolacie 20cm pre pasivne domy tiez nie je dostatocna, asi maju chybu v modeloch vsetci ...
fabka2004
 
Príspevky: 1910
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 10:13:36
Bydlisko: BA vidiek
Dal súhlas: 48 krat
Dostal súhlas: 172 krat

Re: Koľko stojí Inžinierskogeologický prieskum?

Poslaťod ... » Pia 14. Dec 2012 9:39:56

hydrogeologicky prieskum mozte ziskat aj nepriamo - napriklad ak potrebujete vydatny zdroj vody pre tepelne cerpadla (alebo chcete zvisly zemny vymennik) tak mozte nechat vrty ktore budete potrebovat spravit uz hned pred samotnou stavbou a ziskat pri nich aj info o skladbe podlozia :-0

fabka2004: funkcia zavislosti tepelneho odporu od hrubky EPS nalepeneho na stene nie je linearna, takze pri urcitej hrubke (a teplotnej strate) ti uz tych 5 cm bude jedno (mne by na baraku pridanie dalsich 5 cm znizilo straty o 50-60W (za cely dom) a to som povazoval uz za nezaujimave, rozdiel ceny materialu ale zaujimavy bol... :-)
...
 
Príspevky: 1053
Registrovaný: Pia 14. Dec 2012 9:33:06
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 79 krat

Re: Koľko stojí Inžinierskogeologický prieskum?

Poslaťod euro_ » Pia 19. Apr 2013 0:30:47

nas IGP na zalozenie RD (poschodovy,nepodpivniceny dom s pristavanou garazou v miernom svahu) stalo 660€. Sonda -jama rozmer cca 3x0.5m,hlboka 3.5-4m,bola vykopana JCB-ckom za pritomnosti geologa,ktory odobral vzorky na rozbor. Do tyzdna nam potom poslali vysledky lab.rozboru( 3pare) odsahujuce geol.mapy,rozne odborne pojmy,grafy a vypocty ktorym ja ako laik az tak dobre nerozumiem :oops:
neviem co to pre mna v praxi znamena a potrebujem to dat vysvetlit odbornikom. :ugeek:.
man's home is his castle...until the queen arrives
Obrázok užívateľa
euro_
 
Príspevky: 36
Registrovaný: Sob 03. Nov 2012 14:36:16
Bydlisko: Horna Nitra
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 7 krat

Re: Koľko stojí Inžinierskogeologický prieskum?

Poslaťod Palino007 » Pia 19. Apr 2013 10:20:22

Mna to iste stalo tusim 120E + DPH. + bager na polhodinu podla moznosti.
(KE)

PS
Palino007
 
Príspevky: 187
Obrázky: 4
Registrovaný: Uto 19. Apr 2011 9:50:52
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 5 krat




Predchádzajúci

Späť na Pozemok, projekt, príprava stavby

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron