Koľko stojí Inžinierskogeologický prieskum?

Koľko stojí Inžinierskogeologický prieskum?

Poslaťod chagos » Uto 21. Júl 2009 12:12:48

Ahojte,

potreboval by som vedieť približnú cenu za inžinierskogeologický prieskum. Idem stavať RD v blízkosti Dunaja, tak aby som pri stavbe nebol nemilo prekvapený. Prípadne nejaký kontakt na firmu /cez SS/, ktorá to v okolí BA robí za rozumnú cenu.
Naposledy upravil emkac dňa Str 22. Júl 2009 1:19:50, celkovo upravené 1
Dôvod: Zmena nazvu temy
chagos
 
Príspevky: 134
Registrovaný: Sob 07. Mar 2009 20:51:53
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 4 krat




Re: Inžinierskogeologický prieskum

Poslaťod deko » Uto 21. Júl 2009 13:57:21

nemilo budes prekvapeny ak budes stavat v blizkosti akejkolvek rieky. jedneho dna sa kazda vyleje z brehov. ak by ju aj zastavila nejaka hradza, tak pri stupnuti hladiny stupnu aj spodne vody. co z toho plynie ti nemusim vysvetlovat... nehovoriac o rojoch komarov, ktore su a vzdy aj budu v blizkosti riek...
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: Inžinierskogeologický prieskum

Poslaťod quark » Uto 21. Júl 2009 14:09:55

tiež som pred rokom zháňal......
radšej sa popýtaj susedov na okolí, či ho už niekto náhodou robil...
stojí to 300 € a viac......
oslovil som pár firiem... bud ma odmietli, že RD nerobia, alebo chceli nenormálne peniaze.
quark
 
Príspevky: 510
Obrázky: 0
Registrovaný: Uto 25. Nov 2008 12:19:21
Bydlisko: Senica
Dal súhlas: 8 krat
Dostal súhlas: 10 krat

Re: Inžinierskogeologický prieskum

Poslaťod joko » Uto 21. Júl 2009 22:29:42

Mne robil geológ s guľatou pečiatkou z Báču, (30 km po prúde) resp. Dunajskej Stredy. Neviem, že pri Dunaji je pre Teba ako ďaleko od Ba, no ak nikoho lepšieho nezískaš, napíš mi SS, a ja sa ho spítam, či môžem poskytnúť jeho kontakt.
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Koľko stojí Inžinierskogeologický prieskum?

Poslaťod dreamer » Str 22. Júl 2009 12:09:26

Ja som mala ponuku od BA firmy: inžiniersko-geologický prieskum aj s radónovým prieskumom za 400 eur.
Obrázok užívateľa
dreamer
 
Príspevky: 213
Registrovaný: Pia 08. Máj 2009 11:52:41
Bydlisko: NZ
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: Koľko stojí Inžinierskogeologický prieskum?

Poslaťod marko182 » Uto 22. Mar 2011 17:54:12

Len taka otazka do plena. Daval si niekto z vas robit geologicky prieskum?

V projekte sa riesi zopar veci, ktore zavisia od prieskumu/obhliadky, napr.:
- navrhnuty sposob zakladania stavby (vzhladom na zlozenie pody, hladinu spodnej vody, ...)
- typ pouzitej hydroizolacie (klasika, protiradonova, proti tlakovej vode a pod.)
- zlozenie pody pre potreby vsakovania (COV, dazdova voda, ...)

Tak by ma zaujimalo, ci sa kvoli tomu oplati robit prieskum, alebo ci ste to vsetci riesili "za pochodu" a nechali sa prekvapit pri vykope. Ceny sa tu spominali okolo 300 - 400 eur, co ma pri celkovej cene stavby nespasi. Ale zase na druhej strane sa tie peniaze daju vyuzit aj do inych, mozno dolezitejsich veci.
Fire walk with me...
marko182
 
Príspevky: 208
Registrovaný: Ned 07. Jún 2009 13:52:44
Dal súhlas: 19 krat
Dostal súhlas: 16 krat

Re: Koľko stojí Inžinierskogeologický prieskum?

Poslaťod fabka2004 » Uto 22. Mar 2011 19:04:28

otazka je co od neho ocakavate, ake vystupy a kde ich vyuzijete

pri zakladani stavby musite v kazdom pripade prizvat znaleho ci uz stavebny dozor ci kohokolvek kyto sa vyzna ak vykopete jamu ci pasy na zaklady aby posudil zakladove lozko, v niektorych pripadoch sa kope hlbsie, v inych sirsie pasy pripadne sa dany roh a pod musi vyarmovat ...

podla susedov, vysky obvyklej spodnej resp povrchovej vody by ste uz mali mat jasno o aky typ vody sa jedna ci riesite iba vzlinajucu vlkhost ci tlakovu vodu a pod
fabka2004
 
Príspevky: 1910
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 10:13:36
Bydlisko: BA vidiek
Dal súhlas: 48 krat
Dostal súhlas: 172 krat

Re: Koľko stojí Inžinierskogeologický prieskum?

Poslaťod marko182 » Uto 22. Mar 2011 20:18:23

Dakujem. Diplomaticky povedane, pokial neocakavam ziadne extremne nevhodne podlozie pripadne ine rizika, resp. pokial nejdem riesit ziadne specialitky, tak sa da zhodnotit situacia pri samotnom vykope.

Predpokladam, ze radon vacsina ludi tiez asi neriesi...

Jedine, na co som chcel pouzit vysledky prieskumu, bolo zhodnotit podlozie kvoli zakladaniu stavby a vybrat spravnu HI vzhladom na spodnu vodu, prip. pritomnost radonu.
Fire walk with me...
marko182
 
Príspevky: 208
Registrovaný: Ned 07. Jún 2009 13:52:44
Dal súhlas: 19 krat
Dostal súhlas: 16 krat

Re: Koľko stojí Inžinierskogeologický prieskum?

Poslaťod kaktusik007 » Uto 22. Mar 2011 20:31:42

ak by nas stal inziniersko geologicky posudok iba 300 - 400 € tak nevaham ani chvilu ho dat vypracovat, pretoze minimalne na zaklade toho viem presne zratat kolko penazi musim dat do zeme... my mame ponuky za vrty od 800€ viac, v pripade ak by sme chceli aj hydrogeologicky prieskum na cov - dalsie priplatky a orientacne to vychadza tak cca 1100€ -1200€...

alebo viete mi niekto doporucit, kto mi spravi hydrogeologicky prieskum v okoli Noveho Mesta nad Vahom za tych zmienovanych 300-400€???
kaktusik007
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Pon 14. Mar 2011 15:00:08
Dal súhlas: 3 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Koľko stojí Inžinierskogeologický prieskum?

Poslaťod jankazb » Str 23. Mar 2011 8:58:11

Skús si zadať dopyt cez 123 dopyt,... ja som tak zháňala viacero vecí okolo stavby, posledne i energetický certifikát.
Obrázok užívateľa
jankazb
 
Príspevky: 92
Registrovaný: Štv 18. Dec 2008 12:23:36
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Koľko stojí Inžinierskogeologický prieskum?

Poslaťod branotn » Pon 28. Mar 2011 14:01:03

Tak toto mam USPESNE za sebou a rad poradim.
Geologicky prieskum - urcite ANO. Pretoze netusis pokial nemas spravenu aspom jednu sondu, iba odhadujes. Sused moze byt v pohode a o 100m moze byt uplne nieco ine. A za par sto euro budes mat istotu a kludny spanok. Ak ti zacnu o 10 rokov praskat mury koli spatnemu podloziu a nevhodnym zakladom bude to sakra drahe. Rizika su prirodne ale aj ludske. Priklad: robosi vykopali z 1,5 metra stary kabel napriec pozemkami. Nastali tam sialene staticke problemy, hodnota pozemku klesla dramaticky...

Ja som z Trencina, oslovil som 4 lokalne firmy a jednu z BA (na zaklade odporucania). Lokalne firmy mi dali cenu od 1200 do 1800 euro. V cene jeden vrt do 5 metrou, penetracny test, rozbor v labaku, technicka sprava. Bratislavska firma 400e, presne to iste a naviac 2 vrty. Maximalna ochota, presny, spolahlivy, rychly.

Zistoval som v com je rozdiel, preco su tak lacny (ale kvalitny). Maju svoju mobilnu narazaciu supravu (ziadna vetrieska), maju vlastny labak. Kupili to a teraz sa im dari.
Pri narazani sond som bol osobne pritomny, mozete si pozriet ako sa to robi tu: http://www.torberg.sk/PALMOVSKA/dom/Movie.html
a fotky tu: http://www.torberg.sk/PALMOVSKA/dom/My_ ... .2011.html
branotn
 
Príspevky: 191
Registrovaný: Sob 05. Mar 2011 16:43:54
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 4 krat

Re: Koľko stojí Inžinierskogeologický prieskum?

Poslaťod fabka2004 » Pon 28. Mar 2011 14:30:34

aspon jednu sondu? .... jedna sonda je nic, o 5m dalej moze byt uplne ine zlozenie ....
k niecomu takemu nemoze dosjt pokial splnite to ze na posudenie zakladoveho lozka si prizvete kompetentnu a znalu osobu ...

neviem si predstavit ziadne sialene staticke problemy ak by napr dom bol zalozeny na pasoch kde predtym vykopali robosi 1.5m z hlbky akykolvek kabel, pretoze pocas hlbenia zakladov by bolo jasne poznat ze sudrznost a unosnost zeminy j v danom mieste ina ...

takze geo prieskum ano, ak viete co od neho chcete
pri zakladani stavby musite v kazdom pripade prizvat znaleho ci uz stavebny dozor ci kohokolvek kyto sa vyzna ak vykopete jamu ci pasy na zaklady aby posudil zakladove lozko, v niektorych pripadoch sa kope hlbsie, v inych sirsie pasy pripadne sa dany roh a pod musi vyarmovat ...
fabka2004
 
Príspevky: 1910
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 10:13:36
Bydlisko: BA vidiek
Dal súhlas: 48 krat
Dostal súhlas: 172 krat

Re: Koľko stojí Inžinierskogeologický prieskum?

Poslaťod jan45 » Uto 29. Mar 2011 6:55:31

fabka2004, preboha už neraď, stavebný dozor nenavrhuje základy podľa posúdenia výkopu, ale porovnaním záverov HG posudku resp. predpokladu statika a reality vo výkope. Ak sa niekde menia základové pomery po piatich metroch, tak tam sa nedá stavať bez zbytočného zvyšovania nákladov. HG je nutný pri vypúšťaní čov do podložia, pre zakladanie stačí opýtať sa susedov, pozrieť studne v okolí a najlepšie je vykopať ryhu, ktorú si statik alebo projektant pozrie.
http://vegetacnecistiarne.blogspot.sk/
jan45
 
Príspevky: 535
Obrázky: 8
Registrovaný: Ned 25. Júl 2010 11:41:56
Bydlisko: Bojnice
Dal súhlas: 368 krat
Dostal súhlas: 39 krat

Re: Koľko stojí Inžinierskogeologický prieskum?

Poslaťod fabka2004 » Uto 29. Mar 2011 9:23:41

jan45 píše:fabka2004, preboha už neraď, stavebný dozor nenavrhuje základy podľa posúdenia výkopu, ale porovnaním záverov HG posudku resp. predpokladu statika a reality vo výkope. Ak sa niekde menia základové pomery po piatich metroch, tak tam sa nedá stavať bez zbytočného zvyšovania nákladov. HG je nutný pri vypúšťaní čov do podložia, pre zakladanie stačí opýtať sa susedov, pozrieť studne v okolí a najlepšie je vykopať ryhu, ktorú si statik alebo projektant pozrie.

stavbeny dozor zeby navrhoval zaklady som nenapisal, napisal som ine a trvam na tom co som napisal

trvam na svojom> "pri zakladani stavby musite v kazdom pripade prizvat znaleho ci uz stavebny dozor ci kohokolvek kyto sa vyzna ak vykopete jamu ci pasy na zaklady aby posudil zakladove lozko, v niektorych pripadoch sa kope hlbsie, v inych sirsie pasy pripadne sa dany roh a pod musi vyarmovat ..."
pisem prizvat znaleho, a teda si pod to dajte toho kto je znaly, ak je znaly tary pan na dochodku tak je znaly, ak je znaly sused, tak je znaly a pod ...

Stavat so zbytocnym navysovanim nakladov, takto stavia drviva vacsina stavebnikov a to nemusia mat ani geo prieskum, skratka statici predimenzuju vsetko co sa len da ved oni to nefinancuju, oni sa poistia, viem o com pisem, mam zalozene na doske a svoje s hrubkou dosky so zalozenim a s armovanim som si uzil svoje a to najst statika co pochopi co po nom chcete a a bude spolupracovat a vysledok bude taky ze bude zaklad v najslabsom mieste este stale primerane predimenzovany a anopak v najsilnejsom mieste nebude zbytocne predimenzovany, kderzto na stavbach vidite kade co ...

Pisete ze stavebný dozor nenavrhuje základy podľa posúdenia výkopu, ale porovnaním záverov HG posudku resp. predpokladu statika a reality vo výkope .... a teda vlastne pisete ze stavebny dozor posudi predpoklady statika v projekte s realitou vo vykope co je v suhlade s tym co som napisal ze musi posudit realitu pri vykope zkladoveho lozka

ryha je lepsia ako nic, ale nie je smerodajna, ani postacujuca na posudenie, terba vykopat zaklady tam kde maju byt a prizvat znaleho cloveka .... mozete mat aj geo prieskum aj s desiatimi vsrtami a sondami a pod, ale ked zacnete kopat a natrafite na navazku ktoru geo prieskum nezaznamenal lebo mate len XY vrtov tak je Vam geo prieskum na to prd platny ... preto je nutne prizvat znaleho cloveka pri vykope ten stoji penej penazi a mate viacej muziky a ked s nim posedite pri pive ... ale to je uz ina debata ...
fabka2004
 
Príspevky: 1910
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 10:13:36
Bydlisko: BA vidiek
Dal súhlas: 48 krat
Dostal súhlas: 172 krat

Re: Koľko stojí Inžinierskogeologický prieskum?

Poslaťod MiroM » Uto 29. Mar 2011 11:16:03

jan45 píše:fabka2004, preboha už neraď, stavebný dozor nenavrhuje základy podľa posúdenia výkopu, ale porovnaním záverov HG posudku resp. predpokladu statika a reality vo výkope. Ak sa niekde menia základové pomery po piatich metroch, tak tam sa nedá stavať bez zbytočného zvyšovania nákladov. HG je nutný pri vypúšťaní čov do podložia, pre zakladanie stačí opýtať sa susedov, pozrieť studne v okolí a najlepšie je vykopať ryhu, ktorú si statik alebo projektant pozrie.


Ako citam fabkov prispevok, nic zleho tam nenachadzam. Kontrolne vykopy a sondy su na prd makovy. Ja som toho zivym prikladom. Urobil som pred vykopom zakladov niekolko sond. Vyzeralo to super, zemina bola pieskova s malym podielom ilu. Pri vykope zakladov sa objavila realita. Vsade som mal pieskovu zeminu , skor piesok a na 7m-ovom useku bola zemina cierna s vyraznym podielom ilu. Cierna zem mala vyrazne nizsiu unosnost ako piesok, krasne to bolo vidno pri hutneni pasov. Armovaniu som sa nevyhol.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat




Ďalší

Späť na Pozemok, projekt, príprava stavby

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron