Poznate Fi-Ha modul?

Poznate Fi-Ha modul?

Poslaťod branotn » Ned 27. Mar 2011 10:07:54

poznate ci mate skusenosti s FI-HA modulom?

o tomto systeme som tu nic nenasiel, takze mozno zaujmava tema a nieco nove.

robi to firma Andante. Osobne som bol pozriet postaveny dom touto technologiou. Je to velmi zaujmave. Balil som sa priamo s p. Hrckom, ktory tento modul vymyslel. VElmi fundovany odbornik.
JE to cele vlastne drevostavba, moduly vyplnene celulozou fukanou pod tlakom, z vonkajsej casti Hofafest... Hrubka modulu 30cm + vnutorne a vonkajsie vrstvy spolu 45cm. R = 8,5
Vaham ci sa nedat aj touto cestou. Zvazujem ytong, heluz alebo fi-ha

Babo rad
Naposledy upravil emkac dňa Ned 27. Mar 2011 16:15:29, celkovo upravené 2
Dôvod: Zmena nazvu temy z "FI-HA MODUL"
branotn
 
Príspevky: 191
Registrovaný: Sob 05. Mar 2011 16:43:54
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 4 krat




Re: Poznate Fi-Hi modul?

Poslaťod emkac » Ned 27. Mar 2011 12:14:39

co som si nasiel na webe, tak zlozenie zvnutra von je
SDK,
2 cm EPS
OSB
fiha modul 30 cm, kde je 28 cm Climatizer
termofasada
sietka
omietka


a) slovo termofasada mi nahana zimomriavky a robia sa mi take zvlastne obrazky pred ocami... kto pouziva defaultne toto, nemoze byt uplne v poriadku
b) malokto znesie nemat doma murovanu klasiku (z praktickeho hladiska)- vies si predstavit uchytavanie obrazov, skriniek, cohokolvek do steny takeho typu? nevravim ze sa to neda alebo ze to niekto nema, ale musis dopredu vediet, do coho ides
c) vela stastia pri tahani rozvodov v takychto stenach, zvlast sa vyhrate s kanalizaciou, ale myslim ze ani voda nebude prechadzka ruzovou zahradou.... inac potom sa necuduj, ked ti to vodari odmietnu robit, lebo to nepoznaju a budu sa do toho bat montovat
d) porovnaj si ceni za 1m2 s cenou napr. ytong 25 a 20 EPS a daj sem vysledok
e) toto nepostavis svojpomocne..... a opat si pridaj nejake bubaky k celkovej cene za dodavku domu na kluc, lebo toto ti nepostavi ani bezna partia, cize konkurencne ponuky velmi mat nebudes (jo, a pruser spraveny tu tak lahko neopravis)
f) uz som to raz spominal, minule tu jeden pisal a podobnom systeme, odhovarali sme ho, nedal si poradit, postavil..... pokial viem, nadseny z toho nie je, ma tam kopec pruserov...

ale kto chce kam....

ale pozitivne vobec hodnotim, ze uvazujes nad nejakou zmenou skladby muru oproti prvotnemu planu
sice si este na zlej ceste, ale aspon si vykrocil

btw, daj si tu namahu a prestuduj si toto forum cele, minimalne sekcie izolacie, obvodove mury a stavebny material
to na zaciatok na spravenie si nazoru na experimenty a urcenie skladby muru staci
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Poznate Fi-Ha modul?

Poslaťod branotn » Ned 27. Mar 2011 17:56:27

ale ja som nenapisal ze z toho idem stavat...
povazoval som to za nieco nove a zaujmave na diskusiu, to je vsetko.
A aktualne si rozsirujem moznosti, vedomosti a vyuzil som moznost to vidiet na vlastne oci.
branotn
 
Príspevky: 191
Registrovaný: Sob 05. Mar 2011 16:43:54
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 4 krat





Späť na Obvodové múry

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia