Reproduktory v obývačke - v strope, alebo na stene?

Re: Reproduktory v obývačke - v strope, alebo na stene?

Poslaťod bulko_ » Štv 24. Mar 2011 23:36:27

miskin píše:bulko, myslim ze si sam trochu odporujes. Prave tym, ze cez efektove repraky idu najma efekty, v pohode to zvladnu aj lacnejsie repraky a ten sadrokarton im tolko neuskodi. Ak musia byt zabudovane, treba to spravit vopred a tie surroundove repraky stoja zlomok toho co by bolo dobre dat do prednych reprakov. Tiez by som negeneralizoval, aj vstavane repraky mozu byt viac ako dobre. Je to skor otazka ceny.
Podla mna surround urcite ano, ale to nevylucuje ze predne repraky budu nieco pouzitelne aj pre klasicke stereo. A kedze vo filme ide vacsina dialogov cez center, aj ten by som dal nieco lepsie. Napriklad 68x seria od Bowers&Wilkins je velmi slusna a cenovo pomerne dostupna. Spolu s nejakym vhodnym receiverom to moze byt zostava vhodna aj na film aj na pocuvanie hudby.


A v com si odporujem?
bulko_
 
Príspevky: 199
Registrovaný: Pia 10. Dec 2010 18:17:18
Bydlisko: KE
Dal súhlas: 38 krat
Dostal súhlas: 17 krat




Re: Reproduktory v obývačke - v strope, alebo na stene?

Poslaťod miskin » Štv 24. Mar 2011 23:57:25

ok, mozno som to zle pochopil. Mal som pocit ze na jednej strane hovoris ze efekty su menej podstatne a na druhej strane si zatracoval zabudovane repraky. pointa je, ze na surroundove efekty su aj zabudovane repraky casto dostatocne. Asi nema zmysel riesit stereo miesto surroundu, pretoze povodna otazka bola o tom, ako spravit surround.
miskin
 
Príspevky: 111
Registrovaný: Pon 22. Jún 2009 14:40:11
Dal súhlas: 18 krat
Dostal súhlas: 13 krat

Re: Reproduktory v obývačke - v strope, alebo na stene?

Poslaťod mimo » Pia 25. Mar 2011 9:42:01

miskin píše:Napriklad 68x seria od Bowers&Wilkins je velmi slusna a cenovo pomerne dostupna. Spolu s nejakym vhodnym receiverom to moze byt zostava vhodna aj na film aj na pocuvanie hudby


tiež sa mi niečo takéto ľúbi :), chcem kvalitné stereo na hudbu a film sa na nich zvezie veľmi slušne tiež, neverím že akákoľvek 5.1. zostava môže dosahovať kvalitu zvuku sterea pri počúvaní hudby

čo má patriť do celej domácej zostavy?

- receiver
- zosilovač
- prehrávač

tak?
Obrázok užívateľa
mimo
 
Príspevky: 367
Registrovaný: Pon 30. Mar 2009 18:59:39
Bydlisko: Kvetoslavov
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 13 krat

Re: Reproduktory v obývačke - v strope, alebo na stene?

Poslaťod ambient » Pia 25. Mar 2011 10:34:34

Poradte teda, ako pripravit kable pre reproduktory? Dva na zadnu stenu - vlavo, vpravo, do akej vysky? A subwoofer?
ambient
 
Príspevky: 155
Registrovaný: Sob 22. Nov 2008 13:42:59
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 8 krat

Re: Reproduktory v obývačke - v strope, alebo na stene?

Poslaťod miskin » Pia 25. Mar 2011 12:34:50

mimo> Ja som "potreboval" napajat z receivera surround system a dve dalsie samostatne zony. Tak som si vybral 9.1 kanalove Onkyo NR-1008, ktore ma uz slusne kvalitne D/A prevodniky a dostatocny vykon aby to utiahlo aj vacsie repraky. Porovnatelnu kvalitu, len menej kanalov a polovicnu cenu maju Onkya este o radu - dve nizsie, pokial sa pamatam. Pre mna bolo dolezite ethernet pripojenie priamo na receivery. To dava moznost prehravat priamo na nom subory ako FLAC (v pohode prehra 24bit/96khz nahravky, ale na druhej strane aj klasicke MP3, OGG atd.) z DLNA servra. Vo vysledku to znamena, ze nemas kde po ceste stratit nieco z kvality tej nahravky a je to velmi velmi pohodlne, lebo cela kolekcia je pokope, nemusis sa zabavat s vymenou CDciek, atd. Ja mam media server s velkym diskom v technickej miestnosti, takze mi nikde nic nesumi a nevrzga. Tym, ze som si trochu priplatil za AV receiver som usetril za prehravac a som spokojny :). Receiver ma pre kazdy "source" nastaveny rezim, takze ked idem prehravat hudbu, automaticky sa hodi do "Pure audio" (tj 2.0 rezim bez uprav zvuku a nejake dalsie drobnosti). Ked sa prepnem na telku, tak ide do rezimu TV Logic co je nejako optimalizovane na to co ti bezne lezie z bedne a ked prepnem na prehravac filmov, tak sa hodi do 7.1 rezimu. Je to dost blbovzdorne, navyse je k tomu kalibracna sonda ktora si zmeria miestnost, nastavi automaticky vzdialenosti reprakov od miesta kde clovek sedi a upravi ekvalizer podla akustiky miestnosti.

ambient> Urcite daj kable dozadu, ale zavisi ci budes davat repraky priamo na stenu, alebo budu na stojane. Ak pojdu na stenu, tak idealne je to cca vo vyske usi ked sedis (ako uz bolo spominane). Pri 5.1 systeme by to mal byt asi 120 stupnov uhol za miestom kde sedis a pri 7.1 (wide) su zadne bocne v linii kde clovek sedi a zadne by mali byt asi v 40 stupnovom uhle. Ak budu na stojane, vacsinou sa kabel da dotiahnut aj v soklovej liste. Ale urcite je lepsie na to mysliet vopred, nech nie je kabel zbytocne dlhy. Aj hrubka kabla by mala byt adekvatna. Ja by som predne repraky zabudovaval len ked uz nie je ina moznost, lebo "lacne", "zabudovane" a "dobre na hudbu" naraz spolu nedas. Subwoofer sa da dat niekam ku prednym reprakom, ale ten sa da schovat kam treba, takze to zavisi od toho kde sa ti v miestnosti zmesti/hodi.
miskin
 
Príspevky: 111
Registrovaný: Pon 22. Jún 2009 14:40:11
Dal súhlas: 18 krat
Dostal súhlas: 13 krat

Re: Reproduktory v obývačke - v strope, alebo na stene?

Poslaťod bulko_ » Pia 25. Mar 2011 21:43:48

miskin píše:ok, mozno som to zle pochopil. Mal som pocit ze na jednej strane hovoris ze efekty su menej podstatne a na druhej strane si zatracoval zabudovane repraky. pointa je, ze na surroundove efekty su aj zabudovane repraky casto dostatocne. Asi nema zmysel riesit stereo miesto surroundu, pretoze povodna otazka bola o tom, ako spravit surround.


Ale nie efekty su podstatne ak je na to postaveny film. V pocuvani hudby uz nie.
Mozno odveci, ak chce admin moze to zmazat, ale ak by niekto chcel celkom slusne 5.1 za dobru cenu, mam nieco take doma na predaj http://nadelectronics.com/products/dvd- ... -Receiver/
Ak by niekto mal zaujem tak nech sa pyta cez ss.

,
bulko_
 
Príspevky: 199
Registrovaný: Pia 10. Dec 2010 18:17:18
Bydlisko: KE
Dal súhlas: 38 krat
Dostal súhlas: 17 krat




Predchádzajúci

Späť na Elektrina, slaboprúdova technika, osvetlenie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron