Aku znacku polystyrenu zvolit na zateplenie stavby?

Aku znacku polystyrenu zvolit na zateplenie stavby?

Poslaťod Hugo G. » Štv 24. Mar 2011 15:53:11

Dobrý deň. - Obnovujem tému - na fóre som okrem ceny nemašiel podobnú diskusiu.

Akú značku resp. výrobcu polystyrénu by ste mi do poručili na zateplenie stavby?

Ide mi hlavne o kvalitu – nevadí že bude s Poľska alebo Česka dôležitá je kvalita.


Ďakujem za vaše odpovede.
Hugo G.
 




Re: Aku znacku polystyrenu zvolit na zateplenie stavby?

Poslaťod paolo » Štv 24. Mar 2011 17:28:33

Bez toho aby sa tu robila reklama konkretnej firme je to asi nemozne. Posledne 4 dni som travil vyberom dodavatela fasadneho EPS. Ponuky som mal rozne k roznym znackam. Zaroven som si vypocul vela "informacii" k inym (konkurencnym) vyrobcom typu "ten je taky a taky". Co si z toho vybrat je na zvazeni kazdeho stavebnika. Podla mna bezny clovek nema sancu zistit co kupuje ak neberie priamo zo stavebnin, kde by si to vedel zvazit (este som o takom cloveku nepocul) :) . Ak niekto berie vacsie mnozstvo priamo od vyrobcu s dopravou na stavbu tak si to moze overit (asi len hmotnost) pri dodani, co moze byt neskoro. (este som nepocul o niekom kto poslal kamion spat, lebo kupik EPS nemal od 13.5-18kg).

Ak plati "vyrobcovia ked nevedia konkurovat cenami tak zvysia podiel recyklatu" tak mozu mat certifikatov kolko chcu aj tak kupujeme macku vo vreci. Na druhej strane je tu zdruzenie www.epssr.sk. Podla informacii jedneho vyrobcu :

Co sa tyka overovania kvality a testovania, sme clenom Zdruzenia vyrobcov EPS (www.epssr.sk), kde podliehame pravidelnym kontrolam zo skusobneho ustavu stavebneho (TASUS) a nedodrzanie kvality je tvrdo sankcionovane. Za cely cas sme nemali ani jediny problem s kvalitou a to vedia aj nasi konkurenti, ktori su tiez v tomto zdruzeni. Okrem toho disponujeme vlastnym kvalitne vybavenym laboratoriom, kde sa vykonavaju denne skusky na nasich vyrobkoch.

Plusom moze byt ak je vyrobca sucastou nejakych certifikovanych vyrobco u nas, alebo v zahranici, kde mozu byt normy, kontroly a sankcie prisnejsie.

Na zaver dodam vyjadrenie jedneho vyrobcu.
Otvorene Vam hovorim, ze u tychto vyrobcov sa nemusite bat kvality : Polyform, Isover, Austrotherm a Slovizol. Toto su vyrobcovia, ktori dlhodobo dosahuju vysoku kvalitu.
Ak zoznam vyrobcov porusuje nejake pravidla o reklame tak veta moze byt zmazana.
Len dodam, ze nie som obchodnik, zastupca vyrobcu, alebo nieco podobne. Rozhodoval som sa 4dni a o tyzden sa ukaze co som vybral. :roll:
Obrázok užívateľa
paolo
 
Príspevky: 197
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 10:06:54
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 8 krat

Re: Aku znacku polystyrenu zvolit na zateplenie stavby?

Poslaťod fabka2004 » Pia 25. Mar 2011 9:29:18

mam Isover EPS a Austrotherm XPS
fabka2004
 
Príspevky: 1910
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 10:13:36
Bydlisko: BA vidiek
Dal súhlas: 48 krat
Dostal súhlas: 172 krat





Späť na Izolácie, zateplenie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron