Elektrina do stavebného rozvádzača

Elektrina do stavebného rozvádzača

Poslaťod Johny18 » Štv 24. Mar 2011 22:21:34

Chystam sa stavat dom, a potrebujem na to elektrinu. Na hranici pozemku mam uz skrinku aj s elektromerom, poziadal som elektrarne o pripojenie odberneho miesta. Od tejto skrinky si chcem potiahnut elektriku kablom k predpokladanemu miestu, kde bude dom (cca 30 metrov) a na ten kabel napojit docasny stavebny rozvadzac, ktory bude v stavebnej búde. Je to mozne takto urobit, ze zo skrinky pojde kabel do zeme, po 30 metroch zo zeme a priamo do staveb.rozvadzaca v bude? Ked bude stavba dokoncena, prepojim kabel zo stav.rozvadzaca priamo do rozvadzaca na dome?
A este podotazka: ak nemam kamenistu podu, je nutne na svojom pozemku davat elektricky kabel do pieskoveho lozka?
Johny18
 




Re: Elektrina do stavebného rozvádzača

Poslaťod mendo » Štv 24. Mar 2011 23:12:44

Len aby ten kabel aj s rozvadzacom v bude nechytil nohy. Ja to mam tak ze na hranici pozemku , kde mam skrinku s elektromerom.Na zadnu stranu som dal 5-kolik zasuvku, mam tam taku striesku tak to nemokne. Na to napojim predlzovak,na konci predlzovaka som na platnu dal hlavny vypinac, zasuvky + 3 fazove zasuvky. Ked skoncim len to zmotam a hodim do auta. Maval som to aj v bude , kym to nechytilo nohy aj z ostatnymi kablami. Ked budes robit pripojku do domu natiahnes uz kabel aky ma byt.
mendo
 
Príspevky: 813
Registrovaný: Štv 07. Máj 2009 7:55:05
Bydlisko: Trenchtown
Dal súhlas: 6 krat
Dostal súhlas: 36 krat

Re: Elektrina do stavebného rozvádzača

Poslaťod paolo » Pia 25. Mar 2011 8:29:04

Az na tie "chodiace kable" som to mal uplne rovnako ako mendo. Z druhej strany elektromerovej skrine som mal zasuvku s plechovou strechou. Kabel, ktory isiel zo skrine do buduceho domu som len natiahol, ale nebol "pod stavou". Ked sa stavba uzavrela tak som zasuvku z hranice pozemku presunul do domu (na miesto buduceho rozvadzaca) a ozivili sme ho.
Obrázok užívateľa
paolo
 
Príspevky: 197
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 10:06:54
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 8 krat





Späť na Elektrina, slaboprúdova technika, osvetlenie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron