Rada ohladom prevodu

Rada ohladom prevodu

Poslaťod palomm » Str 23. Mar 2011 9:15:50

Dobry den,
potrebujem radu. chcel bi som vediet takuto vec.
chcem si zobrat uver pre mladych na postavenie noveho domu ,tento uver dostanem len pod podmienkou ze ho vybavim do mesiaca potom nebudem splnat podmienky.Nakolko sa to neda.Chcel som sa spitat.Keby som zobral uver na kupu rodicovskeho domu ktorý by som aj zastavil ako protihodnotu.Bol bi som vlastnikom ich domu.Oni mi peniaze z uverru daju a ja postavim nový dom.Mozem ja potom naspet predat za 1€ naspat ten dom rodicom aj s tou ťarchou?Ak ano za aku dobu najskorej od kupi?Alebo to mozem urobit aj do pol roka?
palomm
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Str 02. Feb 2011 21:40:33
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Rada ohladom prevodu

Poslaťod pohodak » Str 23. Mar 2011 10:32:37

a nemozes ten dom nechat rodicom a len ho pouzit ako zaloh v banke? ovela jednoduchsie riesenie...ak sa neda tak nech ti ho daruju a ty im ho potom darujes naspat...
stadium: zateplovanie podkrovia a sadrokarol
pohodak
 
Príspevky: 322
Obrázky: 4
Registrovaný: Ned 29. Aug 2010 10:05:33
Dal súhlas: 17 krat
Dostal súhlas: 18 krat

Re: Rada ohladom prevodu

Poslaťod Cutko » Str 23. Mar 2011 12:22:23

no to bude asi problém.tebe dajú úver na kúpu domu a ty si nemôžeš svojvolne zmeniť že za tie peniaze nekúpiš to na čo ti dali peniaze, ale postavíš si za ne noví dom.Ja nevidim problém vziať si požičku na stavbu noveho rodinného domu s tym že ti rodiačia budu ručiť ich domom.
Cutko
 
Príspevky: 22
Registrovaný: Štv 12. Feb 2009 11:49:31
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Rada ohladom prevodu

Poslaťod Adam » Str 23. Mar 2011 12:26:52

Až po piatich rokoch môžeš predať nehnuteľnosť bez toho, aby si platil daň z príjmu. Teda ak kúpiš za znaleckú cenu a predáš o pol roka za euro z rozdielu zacvakáš daň z príjmu.
Ak si s rodičmi a súrodencami dôveruješ, radšej to rieš tak, že Ti založia dom a po dosiahnutí hodnoty novostavby do výšky úveru prevedieš ťarchu na novostavbu. Bude ťa to stáť znalecký posudok a poplatok banke. Ale toto si musia hlavne rodičia dobre zvážiť. Poznám aj kopec prípadov, že to nedopadlo dobre (pre rodičov).
Adam
 
Príspevky: 223
Registrovaný: Uto 23. Feb 2010 21:48:23
Bydlisko: LV
Dal súhlas: 6 krat
Dostal súhlas: 14 krat

Re: Rada ohladom prevodu

Poslaťod Miro Ke » Str 23. Mar 2011 13:42:50

mas uz stavebne povolenie na dom, alebo ho ides len vybavovat???
ak mas stavebne povolenie
mozes poziadat o uver s postupnym cerpanim, t.j. urobi sa základ za vlastne, zapise sa do katastra ako rozostavana stavba a ta sa da do rucenia, ale to sa neda stihnut za 1 mesiac
mozes poziadat o uver na stavbu RD s rucenim na rodicovsky dom a po dostavbe sa prevedie na rucenie na tvoj dom, tu je ale velke riziko, ako sa bude riesit pripadny rozvod, pretože novostavba bude v BSM medzi tebou a manzelkou ale rucenie bude viazane na rodicovsky dom

mozes kupit dom od rodicov a ich vyplatit oficialne cez účet. t.j peniaze budu u rodicov oficialne su to ich peniaze a oni ti ich pozicaju na stabu RD vo forme pisomnej zmluvy súcastou zmluvy bude že pocas daneho obdobia maju svoj povodny dom v dlhodobom bezplatnom najme bud bez možnosti výpovede alebo sice s výpovedou ale s výraznou sankciou,po výstavbe domu sa prevedie rucenie uveru nnovostavbu a písomne sa potvrdí vyplatenie Vasej pozicky od rodicov a spatný odpredaj domu rodicom. je to trocha viac formalit ale v danom pripade ide o strechu nad hlavou nielen tvoju ale aj tovich rodicov a obdobie 2-3 sa zdaju kratke ale niekedy sa vsetko zomelie v priebehu jedneho dna

S týmto príspevkom autora Miro Ke súhlasili - 3
jan45, k+k, kaktusik007
Obrázok užívateľa
Miro Ke
 
Príspevky: 719
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 7:48:29
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 53 krat





Späť na Pozemok, projekt, príprava stavby

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron