projekt bacak - posudenie

projekt bacak - posudenie

Poslaťod bacak » Str 09. Mar 2011 9:49:51

Zdravím všetkých, tak som sa pridal do skupinky začínajúcich stavbárov, pozemok by bol a mám už aj prvý návrh pôdorysu od projektanta, zatiaľ bez naznačenia okien, poprosím o posúdenie, ďakujem za každý názor.
podorys1.pdf
podorys
(261.32 KiB) 253 krát


edit: zmena nazvu temy z "Individualny projekt bungalow - posudenie"
bacak
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Uto 01. Feb 2011 12:05:03
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: projekt bacak - posudenie

Poslaťod MartinH » Str 09. Mar 2011 14:43:06

Pripajam pre jednoduchost obrazky z poskytnuteho PDF-ka.

Len k vnutornemu cleneniu: paci sa mi rozdelenie na dennu a nocnu cast, ale nepaci sa mi spojenie chodby a obyvacky, neda sa prejst okolo a nerusit sa navzajom. Ak bude v obyvacke TV alebo HiFi, nebude pre zvukom uniku. To je zasadne rozhodnutie, ci to tak moze ostat. Poznam rodinu, kde sa to zmenilo na permanentny zdroj hadok.

Odkladacie priestory (satnik, sklad) su male. Garaz nevidim, ani spajzu, budete potrebovat naradie do zahrady, mozno uskladnit bicykle, atd.. Navrhujem spravit si zoznam a pocitat potrebny priestor.

O WC pri vstupe tu bolo napisaneho dost, problem druheho WC vidim v jeho blizkosti k jedalni a obyvacke - pocut splachovanie nie je mile.

Co planujete pod heslom sauna - aky mate plan do 8m2 ?
Prílohy
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: projekt bacak - posudenie

Poslaťod bacak » Str 09. Mar 2011 15:20:31

vďaka za úvodný komentár, takže skúsim trochu zmeny: šatník v spálni pôjde na opačnú strane spálne, pracovňa sa trochu zmenší, sklad sa zväčší, garáž nebude pri dome, bude len prístrešok pre auto pri vjazde na pozemok, bicykle, kosačka,... budú v hosp. bude ktora sa urobí vedľa domu pravdepodobne v severnom rohu pozemku. Špajza nebude, bude potravinová skrinka v kuchyni (to je len môj názor, mám to takto roky v bytovke a nemal som potrebu aby mi špajzka chýbala, na dlhodobejšie skladovanie zemiakov, zeleniny a pod bude na pozemku menšia "zemľanka" - tiež osobná dobrá skúsenosť z rodičovského domu). Tým spojením obývačky a chodby kde môže vadiť hluk ste myslel chodbu ktorá ide k detským izbám ?
bacak
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Uto 01. Feb 2011 12:05:03
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: projekt bacak - posudenie

Poslaťod MartinH » Str 09. Mar 2011 15:37:23

bacak píše:Tým spojením obývačky a chodby kde môže vadiť hluk ste myslel chodbu ktorá ide k detským izbám ?

Zjednodusene povedane hluk sa na prvych dverach stlmi a na druhych zastavi.
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: projekt bacak - posudenie

Poslaťod bacak » Str 09. Mar 2011 15:47:42

pokiaľ ide o tú chodbu k detským ten hluk by tam bol, pôvodne som rozmýšľa že tá stena ktorá oddeľuje obývačku od tej chodby bude len taká do 3/4 výšky ale pravdepodobne bude na tej stene umiestnená telka a stena sa urobí až hore kôli hluku ktorý ste spomínal, vďaka
bacak
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Uto 01. Feb 2011 12:05:03
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat





Späť na Posudzovanie návrhov domov

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť