Projekt domu embe

Re: Projekt domu embe

Poslaťod tomas g » Ned 06. Mar 2011 22:43:29

Jasne - na webe mam starsiu verziu.
Ten obklad sa da nalepit, ale mam obavu, ci sa voda nedostane zhora za obklad. Musim to este odkonzultovat s nejakym technikom od niektoreho vyrobcu. Tej vody by nebolo vela - mame tam aj presah strechy, navyse skaru par mm prekryje aj omietka - ale nahoda je blbec a ak tam zamrzne, moze obklad odtrhnut.
To je aj otazka do plena - ma s tym niekto PRAKTICKU skusenost? Ja som doteraz vzdy na mojich stavbach robil vrch obkladu prekryty - parapetom, oplechovanim alebo presahom betonovej striesky, takze to bolo chranene. Pri starsich domoch sa pouzivali klasicke mineralne hrubovrstvove omietky, takze skara obkladu bola chranena omietkou. My ale budeme mat tenkovrstvovu omietku, ktora skaru tak neprekryje.

Ma niekto obklad, ktory nie je zhora nijako ukonceny?
tomas g
 
Príspevky: 1040
Obrázky: 0
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 17:33:12
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 144 krat




Re: Projekt domu embe

Poslaťod Ludo » Ned 06. Mar 2011 23:44:57

mam, ja...
obklad, ktory neni nijako chraneny, teda kamen presnejsie povedane, a neni zapusteny, je de-facto na omietke....
hlavne som to dobre naimpregnoval /impregnaciou od Sik-y/ - treti rok to tam je o.k.
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat

Re: Projekt domu embe

Poslaťod tomas g » Pon 07. Mar 2011 0:35:35

Ludo píše:mam, ja...
obklad, ktory neni nijako chraneny, teda kamen presnejsie povedane, a neni zapusteny, je de-facto na omietke....
hlavne som to dobre naimpregnoval /impregnaciou od Sik-y/ - treti rok to tam je o.k.

A mas to priamo na mure, alebo na EPS? Aka je hrubka kamena? Ake lepidlo si pouzil? Vdaka.
tomas g
 
Príspevky: 1040
Obrázky: 0
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 17:33:12
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 144 krat

Re: Projekt domu embe

Poslaťod Ludo » Pon 07. Mar 2011 11:39:34

nalepene flex-lepidlom na kamen /den braven/, rovno na zateplenu fasadu s omietkou
http://www.denbraven.cz/images/rl_new/0677_3.jpg
impregnovane Sikagard
http://www.sika.sk/news-con-letak_sikagard_703_sk1.pdf
je to žltý stiepany kamen -ryolit-
http://www.kamen-dc.kvalitne.cz/
z obce Cejkov/juhovýchod SK/, hrubky cca 2 až 3 cm, obkladal som s nim aj sokel /kupil som ho plny kamion-este ked boli dobre ceny-obecny lom, na ktorý som natrafil pri hladaní iného kamena Obsidiánu, ktorý sa tu este nachádza/
fakt tu uz hodim foto, rano ked som odchadzal som sa na to dival, no, neni to celkom ze nezastresene, presah strechy to trocha chrani, ale zas az tak celkom nie....
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat

Re: Projekt domu embe

Poslaťod joko » Pon 07. Mar 2011 12:19:02

Servus Tomáš. Ja som to riešil pred rokom, viď téma:
oprava-vymena-omietky-na-zakladoch-t597.html
Na lepenie bolo poižité biely Flex-kleber od výrobcu. Ja som to dával na osekaný betón - zvyšky malty, napenetroval asi Akrilom, čo mi predajca pridal k obkladom , a fugoval spomínaným klebrom. Hrúbka je iba cca 6 mm, takže rozhranie sa fugovalo do stratena. Po prvej zime som nezbadal žiadne zmeny v kvalite, no možno je to krátky čas na testovanie a hodnotenie. Dávam do pozornosti ako jedno z viacerých riešení.
Pôvodné obklady sú o rozmerov 50x50 cm ako štvorce, predom nasekané do tvarov skaly, ale my sme to ešte stríhali ďalej, nech to má prirodzenejšiu podobu. Na vchod do pivnice som už to obkladal podľa pôvodných rezov - tvarov lebo tam to išlo na väčšie plochy (6 m2). Nieje ničím chránené pred poveternostnými podmienkami. Je to prírodný kameň v miešačke zamiešaný s akrylom a uvalcovaný na hrúbku cca 6 mm. (Bol som v dielni, videl som to na vlastné oči). Z lícnej strany je potiahnutý papierom, ktorá sa odstráni po fugovaní, a tým obklad už netreba čistiť, umývať upravovať. Ja som max. spokojný. Obklad som bral priamo z výroby v Břeclave.
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Projekt domu embe

Poslaťod martin.melisek » Pon 07. Mar 2011 15:41:00

Ludo píše:nalepene flex-lepidlom na kamen /den braven/, rovno na zateplenu fasadu s omietkou
http://www.denbraven.cz/images/rl_new/0677_3.jpg
impregnovane Sikagard
http://www.sika.sk/news-con-letak_sikagard_703_sk1.pdf
je to žltý stiepany kamen -ryolit-
http://www.kamen-dc.kvalitne.cz/
z obce Cejkov/juhovýchod SK/, hrubky cca 2 až 3 cm, obkladal som s nim aj sokel /kupil som ho plny kamion-este ked boli dobre ceny-obecny lom, na ktorý som natrafil pri hladaní iného kamena Obsidiánu, ktorý sa tu este nachádza/
fakt tu uz hodim foto, rano ked som odchadzal som sa na to dival, no, neni to celkom ze nezastresene, presah strechy to trocha chrani, ale zas az tak celkom nie....


a ako mas presietkovanu fasadu, EPS??? aj si kotvil EPS?? aku hrubku EPS mas???
martin.melisek
 
Príspevky: 299
Registrovaný: Sob 11. Sep 2010 17:06:54
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 9 krat

Re: Projekt domu embe

Poslaťod Ludo » Pon 07. Mar 2011 22:08:06

eps kotveny vsade a sietkovany na 2 x tam kde je kamen
kamen je na sokli, na balkonoch a pri niekolkých oknách
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat

Re: Projekt domu embe

Poslaťod martin.melisek » Uto 08. Mar 2011 22:02:37

Ludo píše:eps kotveny vsade a sietkovany na 2 x tam kde je kamen
kamen je na sokli, na balkonoch a pri niekolkých oknách




a aky hruby EPS??? pretoze tak to planujem aj ja, presietkovat 2x tam, kde bude kamen, inde iba raz. je to tak ok??? Ja planujem 15 cm EPS
martin.melisek
 
Príspevky: 299
Registrovaný: Sob 11. Sep 2010 17:06:54
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 9 krat




Predchádzajúci

Späť na Posudzovanie návrhov domov

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia