podlahovka do bungalovu s nizkymi stratami - ano alebo nie?

Re: podlahovka do bungalovu s nizkymi stratami - ano alebo nie?

Poslaťod mimo » Pia 22. Jan 2010 9:55:34

a ak čím jednoduchšie, tým lepšie, potom čo tak ekvitermiku neriešiť vôbec, a mať iba vnútorné čidlo, respektíve na jednotlivé okruhy podlahovky nastaviť požadovanú teplotu a hotovo... ???
Obrázok užívateľa
mimo
 
Príspevky: 367
Registrovaný: Pon 30. Mar 2009 18:59:39
Bydlisko: Kvetoslavov
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 13 krat




Re: podlahovka do bungalovu s nizkymi stratami - ano alebo n

Poslaťod ziletka » Štv 03. Mar 2011 12:16:00

mimo píše:a ak čím jednoduchšie, tým lepšie, potom čo tak ekvitermiku neriešiť vôbec, a mať iba vnútorné čidlo, respektíve na jednotlivé okruhy podlahovky nastaviť požadovanú teplotu a hotovo... ???

myslim ze tam by prave nastal ten problem ze ked sa dnu ochladi tak zacne kurit podlahovka ale jej dlhy nabeh to vykuri az za par hodin.
Všetky peniaze nezarobíš, niektoré budeš musieť aj ukradnúť.

S týmto príspevkom autora ziletka súhlasil
sigma
Obrázok užívateľa
ziletka
 
Príspevky: 1167
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 21:54:45
Bydlisko: Martin
Dal súhlas: 34 krat
Dostal súhlas: 72 krat

Re: podlahovka do bungalovu s nizkymi stratami - ano alebo n

Poslaťod miskin » Štv 03. Mar 2011 18:56:04

ziletka ma pravdu, tuto situaciu mam teraz doma :). V tomto pocasi sa mi podlahovka zopne cca kazdy druhy den a kym zohreje podlahu natolko aby kurila, trva to aj styri hodiny. Dost sa to zlepsilo, ked som prepol kotol zo 6kW na 12kW, ale za cenu toho, ze ked uz termostat vypne, tak teplota este o nejaky stupen vyskoci v ramci dobehu. Asi by to nebol problem ak by sa kurilo stale par krat za den, ale zohriat tych vyse 20 ton betonu nie je sranda :). Ak som to prave spravne zratal, na zohriatie mojej podlahovky (160m2) o stupen je treba nieco viac ako 6kWh energie. Aby podlaha hriala, musi byt o par stupnov teplejsia ako vzduch...
Tiez si myslim, ze ekvitermika by bola na toto najlepsia, ale dalsia moznost je udrziavat teplotu vody v podlahovke na vhodnej teplote. Uz to tu bolo vela krat spominane, ze podlahovka sa v tom pripade samoreguluje, lebo ked sa zohreje vzduch a teplotny rozdiel s podlahou je maly, klesne teplotna vymena atd.
miskin
 
Príspevky: 111
Registrovaný: Pon 22. Jún 2009 14:40:11
Dal súhlas: 18 krat
Dostal súhlas: 13 krat

Re: podlahovka do bungalovu s nizkymi stratami - ano alebo n

Poslaťod jan janulo » Štv 03. Mar 2011 21:39:04

a co tak este lepsie zateplit a zminimalizovat vonkajsie vplyvy na vnutornu teplotu, s lepsim zateplenim klesa strmost akvitermickej krivky az na strmost bez strmosti
jan janulo
 
Príspevky: 33
Registrovaný: Str 29. Dec 2010 12:03:10
Dal súhlas: 7 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: podlahovka do bungalovu s nizkymi stratami - ano alebo n

Poslaťod fabka2004 » Pia 04. Mar 2011 9:01:52

jan janulo píše:a co tak este lepsie zateplit a zminimalizovat vonkajsie vplyvy na vnutornu teplotu, s lepsim zateplenim klesa strmost akvitermickej krivky az na strmost bez strmosti

to mam, teda to lepsie zateplenie, ale ak sa raz oprie slnko o juznu presklennu fasadu tak teplota v interiery zacne stupat jedna radost ... rpoblemy s podlahovkou v tomto smere nemam, bud nastavim ze ide max na 1kW alebo je obmedzena teplota na vstupe do podlahy na 25°C
fabka2004
 
Príspevky: 1910
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 10:13:36
Bydlisko: BA vidiek
Dal súhlas: 48 krat
Dostal súhlas: 172 krat

Re: podlahovka do bungalovu s nizkymi stratami - ano alebo n

Poslaťod sigma » Pia 04. Mar 2011 9:10:05

jan janulo píše:a co tak este lepsie zateplit a zminimalizovat vonkajsie vplyvy na vnutornu teplotu, s lepsim zateplenim klesa strmost akvitermickej krivky az na strmost bez strmosti

Az dosiahnes parametre domu, kde potreba tepla bude nie zavisla od vonkajsej teploty, bude Ti kurenie a s nim aj regulacia na Pfigu Drevenu. (PD)

S týmto príspevkom autora sigma súhlasil
jan janulo
Obrázok užívateľa
sigma
 
Príspevky: 1877
Obrázky: 10
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 9:23:12
Bydlisko: NR
Dal súhlas: 336 krat
Dostal súhlas: 108 krat

Re: podlahovka do bungalovu s nizkymi stratami - ano alebo n

Poslaťod jan janulo » Pia 04. Mar 2011 9:49:08

kurenie nie je nutne v nulovom dome, PD este kurenie ma, pouzitelne na ovela kratsie obdobie ale ma, tych 5-15 treba dodat, teplota nezavislejsia od vonkajsej, strmost qkvitermiky skor plytka, ale stale je.
Solarne zisky v interieri mozu nastat aj v pripade nizkej vonkajsej teploty vzduchu, preto je vhodna equitermika s korekciou na teplotu v interieri.
jan janulo
 
Príspevky: 33
Registrovaný: Str 29. Dec 2010 12:03:10
Dal súhlas: 7 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Predchádzajúci

Späť na Vykurovanie, ohrev vody, kotly

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť