Kto robi projekt k inzinierskym sietam?

Kto robi projekt k inzinierskym sietam?

Poslaťod marecek123 » Ned 11. Júl 2010 15:26:00

ahojte, na koho sa ma clovek obratit,ak kupi katalogovy projekt a treba mu este osadenie na pozemok a projekt sieti.Robia to bezne projektanti,alebo su nejaki specializovani na siete.Kolko to moze stat?Co im k tomu treba odo mna okrem penazi :D .Az s tymyto projektami ziadam vodarne,plynarne a pod o pripojky?
Naposledy upravil emkac dňa Pon 19. Júl 2010 15:02:22, celkovo upravené 1
Dôvod: Zmena nazvu temy z "projekt k inzinierskym sietam"
marecek123
 
Príspevky: 36
Registrovaný: Ned 19. Júl 2009 15:21:08
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: projekt k inzinierskym sietam

Poslaťod ado » Ned 11. Júl 2010 18:55:37

Robia to autorizovany projektatnti, cize s peciatkou.
ado
 
Príspevky: 101
Registrovaný: Pon 16. Feb 2009 20:25:31
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Orientacna cena projektov

Poslaťod jezo » Str 02. Mar 2011 9:08:26

Dovolim si pouzit tuto temu na pribuznu otazku:
Mam pozemok na rozparcelovanej luke na kraji dediny pri Ziline. Je tam miesto pre 25 domov, ale stavat tam momentalne chceme len 2. Zvysok su povodny majitelia, vacsinou stari ludia. Pozemky vyhradene pre cestu su vo vlastnictve obce. K nasim domom je to cca 120m, ale celkova dlzka zhruba 500. Bolo by rozumne vybavit aspon stavebne povolenia na siete pre celu lokalitu, takze sa chcem pokusit zorganizovat stretnutie s majitelmi a nejako sa s nimi dohodnut (hoci tomu neverim). Preto by som potreboval vediet orientacne ceny, kolko by mohli stat projekty. Potrebujeme predlzenie obecneho vodovodu, cestu a pripadne "dazovu kanalizaciu" do potoka. Elektrinu nemusime riesit, SSE vydalo stanovisko ze ju dotiahne. Prilozil som jednoduchy nacrtok - ciernou je existujuca cesta, cervenou nove a to modre je potok. Nase domy su tie cierne kocky. Tie nove cesty budu slepe, dalej to uz nema kam pokracovat.

Takze ak by tu bol projektant alebo niekto s podobnou skusenostou a vedel nastrelit cenu za meter projektov, bol by som mu vdacny....
Prílohy
nacrt.gif
nacrt.gif (720 Bajtov) Zobrazené 1770 krát
jezo
 
Príspevky: 231
Registrovaný: Ned 03. Jan 2010 11:12:45
Bydlisko: ZA
Dal súhlas: 13 krat
Dostal súhlas: 18 krat

Re: Kto robi projekt k inzinierskym sietam?

Poslaťod Majo 2 » Str 02. Mar 2011 10:13:58

jezo takéto veci sa dajú riešiť v novej lokalite zmluvou medzi vlastníkmi pozemkov vopred.
Pokiaľ tam bude treba územné rozhodnutie tak pri tretine domov to bolo 25.000 Sk plus behanie okolo toho, vyjadrovačky a pod.
Stavebné povolenie na vodu tuším iba 5.000 Sk.
Plus kopec drobných poplatkov.
A čo ďalej ?
1meter verejného vodovodu fíí 100 podľa rozpočtárky stojí zhruba 125 €, realita bola zhruba tretina, ale aj tak sú to obrovské peniaze.
Určite viac majiteľov povie že nič nechce a nič nezaplatí.
Stavebný úrad bude požadovať riešiť lokalitu ako celok, to znamená vybudovanie verejného vodovodu kompletne pre celú lokalitu, a to je aj kopec požiarnych hydrantov.
Neviem ako SSE, ale ZSE tiež vybuduje zadarmo, akurát elektromerové skrinky si musíme zaplatiť, samozrejme aj pre tých čo prípojku nechcú, lebo sa to bude riešiť komplexne.
Skrinky v prípade záujmu pripojenia im potom odpredáme.
Tiež tam môže vzniknúť požiadavka zo strany SSE požadovaného množstva pripojených elektromerov do dvoch rokoch po kolaudácii tejto siete, pod hrozbou pokuty, tak pozor na zmluvu.
Píšeš že tam pozemky vlastnia starší ľudia, bude treba od nich splnomocnenie na vybavovanie územného rozhodnutia a stavebných povolení, lebo inak sa budú musieť vyjadrovať viac krát a obiehať ich to bude drina.
Vidím to veľmi čierne, že všetci nebudú chcieť platiť je takmer isté, tak treba počkať na ďalších potenciálnych staviteľov a keď Vás bude viac tak spísať zmluvu, spočítať si to a pripraviť sa na to že všetci nezaplatia.
Siete sú na verejnom pozemku tak brániť možnosti pripojeniu nejakým vydieraním neplatičov je komplikované.
Majo 2
 
Príspevky: 1060
Registrovaný: Pon 05. Jan 2009 14:08:51
Dal súhlas: 30 krat
Dostal súhlas: 47 krat

Re: Kto robi projekt k inzinierskym sietam?

Poslaťod stevo79 » Str 02. Mar 2011 11:10:58

marecek123 píše:ahojte, na koho sa ma clovek obratit,ak kupi katalogovy projekt a treba mu este osadenie na pozemok a projekt sieti.Robia to bezne projektanti,alebo su nejaki specializovani na siete.Kolko to moze stat?Co im k tomu treba odo mna okrem penazi :D .Az s tymyto projektami ziadam vodarne,plynarne a pod o pripojky?



mne k stavebnemu povoleniu stacil len katalogovy projekt a vyjadrenie od vodarni, SSE,obecna kanalizacia ze na danom pozemku je mozne zriadit pripojky (projekt vyzadovali len na SSE, cena 33 € od elektrikara s potrebnym osvecenim) a vykres s osadenym pozemku som si nakreslil sam, u nas nebola na to potrebna okruhla peciatka, projekt sa vyzaduje este pri plynovej pripojke
stevo79
 
Príspevky: 343
Registrovaný: Pon 24. Nov 2008 22:34:15
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 20 krat

Re: Kto robi projekt k inzinierskym sietam?

Poslaťod jezo » Str 02. Mar 2011 11:29:12

Majo 2 píše:Vidím to veľmi čierne, že všetci nebudú chcieť platiť je takmer isté, tak treba počkať na ďalších potenciálnych staviteľov a keď Vás bude viac tak spísať zmluvu, spočítať si to a pripraviť sa na to že všetci nezaplatia.


Dik za odpopved. Je mi to jasne, ale cakat uz nechcem. Napriek tomu ze je to pekne miesto a podla informacii sa tam bolo pozriet kopa ludi, nikto nekupuje, lebo nie su siete. Ale ked sa tam zacne nieco stavat, mohlo by sa to zlepsit. Preto mi momentalne ide len o to vediet odhadnut cenu projektov. Cena realizacie bude zaujimava neskor.
jezo
 
Príspevky: 231
Registrovaný: Ned 03. Jan 2010 11:12:45
Bydlisko: ZA
Dal súhlas: 13 krat
Dostal súhlas: 18 krat

Re: Kto robi projekt k inzinierskym sietam?

Poslaťod topvideo » Štv 08. Sep 2011 12:25:53

Ak ťa to ešte zaujíma, ja mám podobný prípad. Pozemky 3ha, bez cesty. Všetky siete voda, kanalizácia, plyn, elektrina, komunikácia, chodník v dĺžke 4OO m výjdu asi na 400 000 €. Laicky povedané 1m stojí 1000 €. Cesta bude v strede, pozemky na oboch stranách. Cena je včetne projektov a realizácie.
topvideo
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Str 07. Sep 2011 12:27:57
Dal súhlas: 3 krat
Dostal súhlas: 0 krat





Späť na Pozemok, projekt, príprava stavby

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron