Oplechovanie pred alebo po izolacii???

Oplechovanie pred alebo po izolacii???

Poslaťod jafura » Ned 27. Feb 2011 19:59:34

Zdravim vsetkych, potreboval by som poradit. Mame to uz pod strechou a ideme davat izoalciu, tieto miesta ako su ale na obrazku znazornene nemame este oplechovane. Strechar nam povedal, ze sa to robi az po zatepleni. My vsak prave planujeme izolovat to ale od vnutra, a pri bocnom dazdi mam strach, ze tadial nam moze zatiect na Isover. Teda moja otazka je ci to mozeme oplechovat a potom zateplit, alebo mam chemickymi kotvami prichytit foliu o stenu a oplechovat to az po zatepleni? Vdaka moc.
Obrázok
jafura
 
Príspevky: 6
Obrázky: 1
Registrovaný: Ned 20. Feb 2011 13:01:11
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Oplechovanie pred alebo po izolacii???

Poslaťod bulko_ » Ned 27. Feb 2011 23:41:15

jafura píše:Zdravim vsetkych, potreboval by som poradit. Mame to uz pod strechou a ideme davat izoalciu, tieto miesta ako su ale na obrazku znazornene nemame este oplechovane. Strechar nam povedal, ze sa to robi az po zatepleni. My vsak prave planujeme izolovat to ale od vnutra, a pri bocnom dazdi mam strach, ze tadial nam moze zatiect na Isover. Teda moja otazka je ci to mozeme oplechovat a potom zateplit, alebo mam chemickymi kotvami prichytit foliu o stenu a oplechovat to az po zatepleni? Vdaka moc.
Obrázok


Izolovat to od vnutra - to myslite stresny plast? Izolovat z interieru? To oplechovanie s tym nema nic spolocneho.
Ak budete izolovat z exterierovej strany (kam ukazuju sypky) tak jednoznacne oplechovanie az potom. Skontrolovat ci namontoval aj kryciu listu, ktoru potom vytmelil. Krycia lista by nemala byt ukotvena krizom cez oplechovanie kvoli dilatacii.
bulko_
 
Príspevky: 199
Registrovaný: Pia 10. Dec 2010 18:17:18
Bydlisko: KE
Dal súhlas: 38 krat
Dostal súhlas: 17 krat

Re: Oplechovanie pred alebo po izolacii???

Poslaťod jafura » Pon 28. Feb 2011 9:10:24

Exterier som mal na mysli. Takze len prichytit foliu k stene, ak som spravne pochopil, potrebujem to ako docasne riesenie samozrejme, no tu listu nie som si isty ci som tam nieco take videl.
jafura
 
Príspevky: 6
Obrázky: 1
Registrovaný: Ned 20. Feb 2011 13:01:11
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Oplechovanie pred alebo po izolacii???

Poslaťod bulko_ » Pon 28. Feb 2011 12:33:18

jafura píše:Exterier som mal na mysli. Takze len prichytit foliu k stene, ak som spravne pochopil, potrebujem to ako docasne riesenie samozrejme, no tu listu nie som si isty ci som tam nieco take videl.


Ano ako docasne riesenie tam pouzite nejaku foliu a zatazte to krytinou. Ak zateplite boky, potom sa to oplechuje a sucastou toho oplechovania je aj ta lista. Teraz ak to nieje oplechovane ta lista tam nieje. ;)
bulko_
 
Príspevky: 199
Registrovaný: Pia 10. Dec 2010 18:17:18
Bydlisko: KE
Dal súhlas: 38 krat
Dostal súhlas: 17 krat





Späť na Strecha, podkrovie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron