zhotovenie strechy - zmluvou o diele?

zhotovenie strechy - zmluvou o diele?

Poslaťod pretorianm » Štv 01. Jan 2009 10:28:08

Zdravim vas, chcel by som sa spytat, ci ma niekto skusenosti ako je to so zhotovenim strechy. Jedna sa o zmluvu o dielo? Vyhotovovali ste si ju sami, alebo vam ju vyhotovil zhotovitel strechy?
Dakujem
Obrázok užívateľa
pretorianm
 
Príspevky: 972
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 8:02:41
Bydlisko: NZ
Dal súhlas: 7 krat
Dostal súhlas: 19 krat




Re: zhotovenie strechy - zmluvou o diele?

Poslaťod joko » Štv 01. Jan 2009 12:09:49

Len všeobecne. Každá zmluva je výhodnejšia pre tú stranu, ktorá to píše a predkladá. Z jednoduchého dôvodu. Napíše tam svoje požiadavky, svoje podmienky, svoje priority. Druhá strana to len koriguje , prispôsobuje, doplňa, ale sú to len úpravy. Preto, skús okopčiť dva tri štyri rôzne zmluvy, prispôsob si to vlasným podmienkam , nezabudni na záruky a sangcie, a predkladaj to Ty, uvidíš reakciu z opačnej strany.
Krásny nový rok prajem. ;)
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: zhotovenie strechy - zmluvou o diele?

Poslaťod pretorianm » Štv 01. Jan 2009 16:01:51

nahodou by sa neaky vzor takejto zmluvy nenasiel? alebo aspon co vsetko by takato zmluva k streche mala obsahovat...
resp. co by tam urcite nemalo chybat
Obrázok užívateľa
pretorianm
 
Príspevky: 972
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 8:02:41
Bydlisko: NZ
Dal súhlas: 7 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: zhotovenie strechy - zmluvou o diele?

Poslaťod joko » Štv 01. Jan 2009 21:31:28

Robím hlavne v inej oblasti, moje zmluvy o dielo by ti pravdepodobne málo pomohli. Po sviatkoch sa Ti určite niekto ozve a pomôže. Ale elementárne vzory by si mal nájsť v Občianskom zákonníku. Nech sa darí. ;)
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: zhotovenie strechy - zmluvou o diele?

Poslaťod joko » Str 07. Jan 2009 12:22:20

pretorianm píše:nahodou by sa neaky vzor takejto zmluvy nenasiel? alebo aspon co vsetko by takato zmluva k streche mala obsahovat...
resp. co by tam urcite nemalo chybat

Servus. Dnes som upravoval jednu zmluvu a spomenul som na Teba. Vzhľadom k tomu, že moje zmluvy majú iný charakter, (nie stavebný) nerád by som to zverejňova. Takmer všetky sa opierajú na § 536 a nasl. Obchodného zákonníka. Tam je pravdepodobné predloha, a ako som písal " uši to pre seba", lebo Teba to má chrániť a nie dodávateľa. Viď môj predchádzajúci príspevok. ;)
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat





Späť na Strecha, podkrovie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron