Bleskozvod - moznost zjednodusenia?

Re: Bleskozvod - moznost zjednodusenia?

Poslaťod MartinH » Sob 19. Feb 2011 22:40:51

bobco píše:Tienik, Martin H ako aj ďalší,mohli by ste sa k tomu vyjadriť, prípadne pomôcť s riešením :netusim

Rano som otazku videl, ale bol som cely den na stavbe zapajat kabliky ....

Tienik dal medzitym kvalifikovanu odpoved, vlastne ako vzdy.

Odpoved, ci musi byt hromozvod by mala dat analyza rizika podla normy. Ale vysledok bude, ze ano. Vedlajsi vysledok bude uroven ochrany, napr. LPS IV. LPS I je najsilnejsia ochrana, LPS IV je najmenej prisna. Co ma sused, neznamena nic, ani z hladiska normy, ani z hladiska blesku a fyziky.

Spravit dobry skryty zvodom je problematicke, spojit zvod a dazdovu ruru je odporucane riesenie. Zvod moze byt nielen skryty za rurou, ale aj na nu upevneny, len treba davat pozor na moznost elektrickeho rozpojenia na skusobnej svorke pre ucel merania.

V pocte zvodov musi mat normalny projektant jasno.

K rozmiestneniu zberacov je dobre vediet o metode valivej gule s polomerom 60m (45m) pre LPS IV (resp. LPS III). Obrazok napovie, ako je to myslene. Obrazok je zo stranky http://www.kniska.eu, co je mozno najlepsi zdroj informacii k problematike v celej byvalej republike. Stranka nevznikla celkom nezistne, ale aj tak si zasluzi uznanie. Napr. video o zakladovom zemnici by malo byt pre stavebnikov a stavitelov povinne.
Prílohy
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat







Predchádzajúci

Späť na Elektrina, slaboprúdova technika, osvetlenie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron