Regulacia kotla a spotreba plynu.

Re: Regulacia kotla a spotreba plynu.

Poslaťod KoMiKo » Pia 18. Feb 2011 14:26:55

Je mi to ľúto, ale nepovažujem sa za múdrejšieho ako sú diskutujúci na uvedených linkách na tzb-info. Skôr by som sa priklonil k tomu, že väčší objem vody a liatinové radiátory by pre KK nemusel byť problém. V starých domoch sa liatinové radiátory značne predimenzovávali a ak sa dom teraz aj zateplí, kúrenie by mohlo v pohode fungovať v nízkoteplotnom režime.

Nenájde sa tu niekto povolanejší, kto by si trúfol sa k tomuto vyjadriť?
Obrázok užívateľa
KoMiKo
 
Príspevky: 394
Registrovaný: Pia 10. Apr 2009 0:22:28
Bydlisko: Nitra
Dal súhlas: 21 krat
Dostal súhlas: 35 krat




Re: Regulacia kotla a spotreba plynu.

Poslaťod deko » Pia 18. Feb 2011 15:52:08

ja som mal stare liatinace, extremne predimenzovane. chcel som ich po vymene kotla (na KK) ponechat. ked som ale videl, co z nich vytieklo pri vypustani, v tom momente som zmenil nazor :grc novy kotol by to asi dost dobre nezvladol :grc
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: Regulacia kotla a spotreba plynu.

Poslaťod Jano82 » Pia 18. Feb 2011 16:07:25

No my sme ich ponechali, nehovorim ze ta voda bola cista ale dali sme tam uz neviem kolko mikronovy filter a je to zaroven aj najnizsia cast vykurovacieho okruhu...teda sluzi to ako nejaky odkalovac....nie je to asi najidealnejsie riesenie, ale nechceli sme menit aj vsetky radiatory v dome......po dvoch tyzdnoch som ten filter hned vymenil a teraz dalsiu vymenu urobim az pred dalsim vykurovacim obdobim...tak uvidim....
Jano82
 
Príspevky: 177
Registrovaný: Pon 04. Okt 2010 21:11:44
Dal súhlas: 6 krat
Dostal súhlas: 5 krat




Predchádzajúci

Späť na Vykurovanie, ohrev vody, kotly

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron