zateplenie a chodník - poradie prác

zateplenie a chodník - poradie prác

Poslaťod frantisek » Pia 21. Jan 2011 12:02:25

Na jar budeme zateplovat novostavbu (fasada bude mat dole ca 50 cm sokel oblozeny tehlovymi pasikmi) a robit okolo dmu chodniky (chodniky budu dat "tesne" pri mure, nie s medzerou vyplnenou kamienkami alebo pod.). Mohli by ste ma prosim usmernit ci najprv vybudovat chodniky (vratane stresnych zvodov) alebo najprv zateplit?
Dakujem
Naposledy upravil MartinH dňa Pia 21. Jan 2011 13:40:54, celkovo upravené 1
Dôvod: Upresnenie nazvu, bolo "zateplenie a chodnik"
frantisek
 




Re: zateplenie a chodnik

Poslaťod tomas g » Pia 21. Jan 2011 12:28:56

Najskor zateplit a podla moznosti zateplenie potiahnut az pod teren. Idealne su pri murovanej stavbe zateplene cele zaklady, ale nie vzdy sa to da.
tomas g
 
Príspevky: 1040
Obrázky: 0
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 17:33:12
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 144 krat

Re: zateplenie a chodnik

Poslaťod firo » Pia 21. Jan 2011 12:41:43

Okolo zakladov mi dali (zatial zo strany terasy, ale ma to ist okolo celeho domu) nenasiakavy polystyren (styrodur ci jako sa to vola) do vysky buduceho zasypu a nopovu foliu. Na to by sa malo nejako napojit zateplenie hornej stavby - to asi nemoze ist pod teren nie?
firo
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Str 24. Mar 2010 13:24:54
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: zateplenie a chodnik

Poslaťod fabka2004 » Pia 21. Jan 2011 16:26:49

firo píše:Okolo zakladov mi dali (zatial zo strany terasy, ale ma to ist okolo celeho domu) nenasiakavy polystyren (styrodur ci jako sa to vola) do vysky buduceho zasypu a nopovu foliu. Na to by sa malo nejako napojit zateplenie hornej stavby - to asi nemoze ist pod teren nie?


praveze idelane je ak pojde pod uroven terenu, minimalizujete tym jeden z tepelnych mostov a to zateplenie sokla, co vacsina hlavne starsich stavieb nema riesene vobec (ale najdu sa aj novostavby ktore zateplenie sokla ignoruju)
fabka2004
 
Príspevky: 1910
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 10:13:36
Bydlisko: BA vidiek
Dal súhlas: 48 krat
Dostal súhlas: 172 krat

Re: zateplenie a chodnik

Poslaťod WYSIWYG » Pia 21. Jan 2011 20:15:55

tomas g píše:Najskor zateplit a podla moznosti zateplenie potiahnut az pod teren. Idealne su pri murovanej stavbe zateplene cele zaklady, ale nie vzdy sa to da.


Ano, presne takto som to riesil aj ja. Zateplit pod uroven terenu, aspon po prvy inziniersky prechod - najplytsie logicky vychadza elektricky kabel. ;)
K tomu nopovku a mozu ist chodniky. Obklad sokla nad nopovku tak, aby bolo zabezpecene odvetranie, ale aby sa medzera medzi murom a nopovkou nezanasala.
Laudatus...!
Obrázok užívateľa
WYSIWYG
 
Príspevky: 303
Obrázky: 0
Registrovaný: Štv 13. Aug 2009 15:48:40
Bydlisko: Bratislavské humná
Dal súhlas: 138 krat
Dostal súhlas: 30 krat

Re: zateplenie a chodnik

Poslaťod tomas g » Pia 21. Jan 2011 20:47:38

firo píše:Okolo zakladov mi dali (zatial zo strany terasy, ale ma to ist okolo celeho domu) nenasiakavy polystyren (styrodur ci jako sa to vola) do vysky buduceho zasypu a nopovu foliu. Na to by sa malo nejako napojit zateplenie hornej stavby - to asi nemoze ist pod teren nie?

Tak podla popisu je to spravene spravne. Teraz sa uz naozaj da pokracovat s obycajnym polystyrenom. Ak je to spravene po vysku buduceho terenu (teda po povrch chodnika) tak je teoreticky jedno, ci sa teraz spravi fasada, alebo chodnik, oboje ma vyhody aj nevyhody:
- ak su prve chodniky, tak je riziko, ze pri omietkach uspinia dlazbu (treba poriadne pozakryvat)
- ak je prva fasada bez chodnika, tak sa moze pocas dazda uspinit od hliny
Asi by som volil (aj som skutocne volil) tu druhu moznost.
tomas g
 
Príspevky: 1040
Obrázky: 0
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 17:33:12
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 144 krat

Re: zateplenie a chodník - poradie prác

Poslaťod Patejl » Str 16. Feb 2011 23:51:27

Zdravim,

riesim prave teraz to iste.... taktiez idem najskor zateplit a az potom robit chodniky /okapove - strk/. Ale este neviem ako oddelim EPS od toho chodnika....kedze nejdem robit sokel.... a detail podla projektu mam iba na sokel....
Říkal mi komandér Hok, že nejsem sympatický člověk
Má pravdu-nejsem člověk
A jsem na to pyšný
Patejl
Obrázok užívateľa
Patejl
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Str 16. Feb 2011 22:46:26
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: zateplenie a chodník - poradie prác

Poslaťod Bororo » Štv 17. Feb 2011 1:40:50

Patejl píše:Zdravim,

riesim prave teraz to iste.... taktiez idem najskor zateplit a az potom robit chodniky /okapove - strk/. Ale este neviem ako oddelim EPS od toho chodnika....kedze nejdem robit sokel.... a detail podla projektu mam iba na sokel....


nopovou foliou, nezabudnut na ukoncovacie listy.
Bororo
 
Príspevky: 607
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 9:48:19
Dal súhlas: 28 krat
Dostal súhlas: 32 krat

Re: zateplenie a chodník - poradie prác

Poslaťod Patejl » Štv 17. Feb 2011 13:35:05

Jasne nopovka tam je .. urcite dam aj nejaku geotextiliu pod ten strk.
Naco a ake tie ukoncovacie listy? dik
Říkal mi komandér Hok, že nejsem sympatický člověk
Má pravdu-nejsem člověk
A jsem na to pyšný
Patejl
Obrázok užívateľa
Patejl
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Str 16. Feb 2011 22:46:26
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 0 krat





Späť na Exteriér, bazén, záhrada, terasa

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť