Ako znizit podlahu po nivelacke?

Ako znizit podlahu po nivelacke?

Poslaťod maniny » Str 16. Feb 2011 11:04:07

Podarilo sa mi naliat na poter viac nivelacky ako by tam malo byt a teraz ju potrebujem znizit o cca 3mm, skuste poradit ako na to. Potrebujem co najmenej spinave riesenie, pretoze je to v kuchyni, kde je uz namontovana kuchynska linka a vela prachu by jej asi nepomohlo. Daval som tam baumit nivelo. Je to len asi na 2m2. Aj s drevennou podlahou a podlozkou, ktora tam bude sa potrebujem dostat do vysky uz nalepenej dlazby. Dakujem za navrhy
maniny
 
Príspevky: 196
Registrovaný: Str 17. Mar 2010 14:25:18
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 9 krat




Re: Ako znizit podlahu po nivelacke?

Poslaťod miskin » Str 16. Feb 2011 12:21:34

Ja som to brusil excentrickou bruskou a pasovou bruskou napojenou na vysavac + hruby brusny papier. Excentricka bola menej prasna, ale trvalo to dlhsie. Pasovka to brala celkom slusne, ale daj si pozor, aby to potom este bolo rovne. Pri pasovke bolo o dost viac prachu. Bola to dost na draka robota, mozno sa to da niecim lepsie, ale ja som nic ine nemal. Bruska na betonovu podlahu by bola urcite lepsia, ale mne sa ju nepodarilo narychlo zohanat. Sprav to cim skor, ked to bude vytvrdnute, tak to pojde horsie :).
miskin
 
Príspevky: 111
Registrovaný: Pon 22. Jún 2009 14:40:11
Dal súhlas: 18 krat
Dostal súhlas: 13 krat

Re: Ako znizit podlahu po nivelacke?

Poslaťod maniny » Str 16. Feb 2011 15:03:02

Tiez som myslel na nieco podobne. Chcem sa len spytat kolko si daval dole a kolko to trvalo na 1m2.
Tak ja som to vcera zalial a rano som zistil, ze sa to prelialo vac ako som potreboval, tak musi ist nieco dole.
maniny
 
Príspevky: 196
Registrovaný: Str 17. Mar 2010 14:25:18
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 9 krat

Re: Ako znizit podlahu po nivelacke?

Poslaťod Miro Ke » Str 16. Feb 2011 15:24:44

brusenie je jedna vec, ale ak sa jedna o 2 mm, a budu tam prechodove listy tak tie to zvladnu
Obrázok užívateľa
Miro Ke
 
Príspevky: 719
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 7:48:29
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 53 krat

Re: Ako znizit podlahu po nivelacke?

Poslaťod miskin » Str 16. Feb 2011 21:28:34

Mne to %#}*# nivello quattro vobec nechytilo hladinu, zostali mi tam vlny a niekde som daval dolu aj vyse pol centimetra. Ale pozor, quattro nie je cementove ale v podstate myslim anhydrit, sadra. Mozno preto sa to spravalo inak, ako som cakal. Vlny som zbrusil, do roviny som to potom dal uz Murexinom OS 50. To bola uplne ina robota.

Par m2 zvladnes v pohode, len si bruskou nesprav vacsie hrboly ako mas teraz. Drzim palce :).
miskin
 
Príspevky: 111
Registrovaný: Pon 22. Jún 2009 14:40:11
Dal súhlas: 18 krat
Dostal súhlas: 13 krat

Re: Ako znizit podlahu po nivelacke?

Poslaťod maniny » Str 16. Feb 2011 23:48:17

Presne to nivello quattro mi to nejako dobre neznivelizovalo. Je to na baze síranu vápenatého.
Ale uz to mam zbrusene, po excentrickej bruske s ktorou to bolo dost pomale, som to vyskusal s hoblikom na porobeton a slo to celkom dobre. Problem bol len s asi polmilimetrovou hornou vrstvou, ktora uz bola dost tvrda. 60cm hoblik to zrovnal celkom dobre do roviny.
maniny
 
Príspevky: 196
Registrovaný: Str 17. Mar 2010 14:25:18
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 9 krat





Späť na Podlahy, dlažby, obklady

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron