Opacne otocenie nopovej folie

Opacne otocenie nopovej folie

Poslaťod Lubomir » Pon 07. Feb 2011 16:50:13

Ahojte,
stavitel mi otocil nopovu foliu nopmi smerom von. Pod nou je Geotextilia a IPA. Tvrdi mi, ze zo skusenosti je to takto lepsie, hlavne co sa tyka odvodu vody k spodnej drenazi. Vraj aj na skoleni nejakej firmy co to dodava, ked tymto argumentovali viaceri stavitelia, vyrobca im nevedel vyvratit ich argumenty, preco to dat opacne. Zaujima ma, ake mate na to nazory. Viem, ze podla spravnosti by to malo byt opacne, je ale nejaky zasadny problem ked je to takto? Keby to bol velky problem, musel by odkopavat celu pivnicu, ktora je uz z vacsej casti zasypana. Dakujem za vas pohlad.
Lubomir
 
Príspevky: 147
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 23:18:05
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 8 krat




Re: Opacne otocenie nopovej folie

Poslaťod jan45 » Pon 07. Feb 2011 17:20:49

keď si mám vybrať z dvoch ziel, vyberiem si to menšie. Pred nopovými fóliami a netkanými textíliami sa nedávalo nič a pri kvalitnom zásype sú izolácie funkčné. Ale aj nie, to vtedy, ak v zásype bol predmet, ktorý pri sadaní tlakom poškodil izoláciu. Nopová izolácia umožní rýchlejší priesak do drenáže a súčasne mechanicky chráni izoláciu. Tá mechanická časť zostala, ale bežne pri nopovej izolácii ušetria horné krycie lišty, a potom aj táto časť je nefunkčná. Takže berte to ako keď si oblečiete sveter naopak, niekto sa možno uškrnie, ale zima Vám nebude.
http://vegetacnecistiarne.blogspot.sk/
jan45
 
Príspevky: 535
Obrázky: 8
Registrovaný: Ned 25. Júl 2010 11:41:56
Bydlisko: Bojnice
Dal súhlas: 368 krat
Dostal súhlas: 39 krat

Re: Opacne otocenie nopovej folie

Poslaťod hipi » Pia 11. Feb 2011 11:43:32

ja som tiez dal naschval nopovku naopak. Sused mi hovoril nieco o kapilarnych javoch, ale podla mna to je hlupost, kapilarny jav by bol aj pri nopovke otocenej dobre ak by bol.
Nopovka sluzi na odvetravanie navlhnutych zakladov, ja mam ale novostavbu, zaklady suche, takze podla mna by bola vzduchova medzera medzi zemou a zakladmi zbytocna. Doteraz sa mi par ludi pozastavilo nad tym, ze to mam naopak, ale ked som sa ich opytal, ze preco nie, tak mi nevedeli odpovedat.
Mont.bungalov138m2(vyk. plocha115m2) ,Samorin,zly tvar do L 1,8, 32cm strop, 5cm podlaha, 3skla
hipi
 
Príspevky: 167
Registrovaný: Str 14. Jan 2009 2:05:07
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 12 krat

Re: Opacne otocenie nopovej folie

Poslaťod ppan » Pia 11. Feb 2011 13:44:14

Tiez by som neriesil, ci je nopovka otocena "dobre" alebo "zle", ale ci je otocena tak, aby sluzila ucelu na ktory je pouzita. Ked sme robili zateplenie zakladov, kde az po zakladove pasy su DT prekryte styrodurom, cize DT su obalene prakticky nenasiakavym materialom, tak sme davali este nopovku (mozno uz zbytocne navyse) na oddelenie styroduru od zeminy. Dali sme ju sice "spravne" :-), ale keby bola opacne. tak by posluzila podla mojho nazoru uplne rovnako.
ppan
 
Príspevky: 34
Registrovaný: Ned 21. Jún 2009 21:13:32
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 9 krat





Späť na Izolácie, zateplenie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia