Ako ochrániť parozábranu pred strojovými omietkami?

Ako ochrániť parozábranu pred strojovými omietkami?

Poslaťod mlaco » Sob 29. Jan 2011 19:03:01

Ahojte,

teraz cez zimu dávam v podkroví vatu a následne dám parozábranu. Strojové omietky sa budú robiť neskôr.

Má niekto skúsenosť ako sa znáša parozábrana s hmotou omietky? Parozábrana je jutafol N 140 šp., nie hliníková. Omietky budú strojové vápennocementové, t.j. nie sádrové.

Je vhodné pri stenách dať na P.Z. ešte nejaký ochranný igelit, alebo četstvú omietku mechanicky dám preč a parozábrane neuškodí?

(ešte ma napadá skúsiť na testovom samostatnom kúsku parozábrany nafŕkať omietku a zistiť ako sa to správa pred a po zaschnutí.
Štádium: tmelenie, upratovanie, police. Inak hotovka (44+15eps, strecha 48, sikminy 36, inels)
Obrázok užívateľa
mlaco
 
Príspevky: 1091
Obrázky: 0
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 0:24:13
Dal súhlas: 36 krat
Dostal súhlas: 58 krat




Re: Ako ochrániť parozábranu pred strojovými omietkami?

Poslaťod mlaco » Ned 30. Jan 2011 10:10:29

Este sa k tomuto spytam, ci ma nejaku vyhodu umiestnit obvodove UD profily pred omietkami? (t.j. omietka by sla tesne po UDcka a tie by boli ciastocne utopene v omietke).

Ak ich dam po omietke,tak musim dat pozor, aby P.Z. nesla az pod buduce UDcka, tak aby omietka pod UDckom mala pevny podklad (t.j. tehlu a nie P.Z.).
Štádium: tmelenie, upratovanie, police. Inak hotovka (44+15eps, strecha 48, sikminy 36, inels)
Obrázok užívateľa
mlaco
 
Príspevky: 1091
Obrázky: 0
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 0:24:13
Dal súhlas: 36 krat
Dostal súhlas: 58 krat

Re: Ako ochrániť parozábranu pred strojovými omietkami?

Poslaťod Wlado » Ned 30. Jan 2011 11:31:43

Určite UDčka až po omietkach veď do nich budeš uchytávať sdk. Omietký nechaj dať trochu nad líniu planovanej výšky UDčiek.
Obrázok užívateľa
Wlado
 
Príspevky: 412
Obrázky: 23
Registrovaný: Ned 28. Dec 2008 21:08:20
Bydlisko: DS
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 26 krat

Re: Ako ochrániť parozábranu pred strojovými omietkami?

Poslaťod Alt3rnator » Ned 30. Jan 2011 12:43:39

Robili mi strojové vápnocementové omietky a na bungalove bez stropu s väzníkovým krovom. Keď som to potom zaschnuté dával dole z difúznej fólie, zopár poškodeniam som sa nevyhol.
Keď som to potom niekoľko dní čistil (krov, veniec, fólia) ľutoval som, že som to niečím nezakryl.
Alt3rnator
 
Príspevky: 16
Registrovaný: Pon 16. Feb 2009 23:02:58
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Ako ochrániť parozábranu pred strojovými omietkami?

Poslaťod theb » Pia 04. Feb 2011 9:52:46

Ja som mal tiez parozabranu (hlinikovu) natiahnutu uz pred omietkami. Samozrejme sa neda ustrazit, aby si nemal ani kvapku na folii.
Nechal som to zaschnut a potom jemnym tukancom do parozabrany zaschnuta omietka opadala. Na folii neboli ziadne viditelne poskodenia. Ta omietka na folii proste nedrzala.
Ja by som sa toho na tvojom mieste az natolko neobaval. :drink
Obrázok užívateľa
theb
 
Príspevky: 857
Registrovaný: Štv 15. Júl 2010 9:30:19
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 77 krat





Späť na Osvedčené postupy, pracovné náradie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron