Omietat v interieri pod obkladom?

Re: Omietat v interieri pod obkladom?

Poslaťod mimo » Štv 18. Mar 2010 16:40:56

bigben píše:Je možné to aj omietnuť, ale nie sádrovou omietkou. Sadra do kúpeľne "nepatrí", kvôli tomu že rada "nasáva"....


fakt?

našiel som na nete napr toto:

. Prečo si vybrať sadrovú stierku?
Pri výstavbe rodinného domu treba pamätať na skutočnosť, že už pri samotnom dýchaní sa odovzdáva do interiéru až niekoľko litrov vody, nehovoriac o príprave jedál či umývaní v kúpeľni. A práve tu nachádza svoju úlohu stavebný materiál, ktorý dokáže túto prirodzenú vlhkosť regulovať a vytvárať príjemnú mikroklímu miestnosti. Základné vlastnosti sadrových stierok Rimano sú pórovitosť a schopnosť viazať vodu v sadre. Samozrejme, nemenej dôležitými faktormi sú zdravotná nezávadnosť prírodného sadrovca s vhodným pH, nízky statický náboj, ktorý neviaže prach, protipožiarna ochrana, ktorá vzniká uvoľnením objemu vody v samotnej sadre, a teda jej samozhášavosť, ale aj estetika a kvalita povrchu bez celoplošného brúsenia a zbytočnej prašnosti. Treba spomenúť aj vyššiu odolnosť proti nárazu, zlepšenie akustických vlastností stien a tepelného prostupu.

alebo nasledujúci odkaz aj s pár vzorčekmi :D ... http://www.istavebnictvo.sk/clanky/sadr ... lastnosti/ mne z toho vychádza opak - sadrová je do kúpelní vhodná
Obrázok užívateľa
mimo
 
Príspevky: 367
Registrovaný: Pon 30. Mar 2009 18:59:39
Bydlisko: Kvetoslavov
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 13 krat




Re: Omietat v interieri pod obkladom?

Poslaťod bigben » Sob 20. Mar 2010 14:51:19

Veď som napísal pravdu: "nasáva"....
Ja len aby tej vlhkosti nebolo veľa na tú sadru. Fakt neviem ako bude absorbovať zvýšenú vlhkosť, možno v pohode. Určite nie je vhodná ako podklad pod keramický obklad do kúpelní. Medzi obkladom a stropom.... neviem.
bigben
 
Príspevky: 566
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 13:40:00
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 45 krat
Dostal súhlas: 46 krat

Re: Omietat v interieri pod obkladom?

Poslaťod bigben » Pia 26. Mar 2010 22:19:54

mimo: tak ako? čím ste omietali??? ja som sa dnes dostal nejaké info od človeka, ktorý by sa v týchto veciach "mal vyznať".... podľa neho by do kúpeľne sadrová omietka nemala ísť vôbec, ani madzi obklad a strop. Všetky poučky a vzorce o sadre sú pravda, ale v prípade že sa kúpeľňa používa normálne, teda je vystavená nadmernému pôsobeniu vlhkosti, je možné že sadrová omietka bude vlhkosť iba prijímať a nebude mať čas na jej opätovné "vypudenie". Inými slovami do interiéru je sadra super, ale do kúpeľne môže byť zdrojom problémov. Možno by bolo dobre keby sa do diskusie zapojil nodborník na sadru - teda niekto od Knaufu.... snáď tomašG?
Aj mňa by zaujímalo ako je to môže dopadnúť pri nesprávnej aplikácii.....
bigben
 
Príspevky: 566
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 13:40:00
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 45 krat
Dostal súhlas: 46 krat

Re: Omietat v interieri pod obkladom?

Poslaťod mimo » Sob 27. Mar 2010 7:16:48

omietať sa bude o dva týždne, zatiaľ bol na stavbe zástupca knaufu (p. boťanksý a predák omietkár), na prvý look. tento týždeň príde znova, preberiem s ním detaily a aj otázku sadrových omietok v kúpelni, potom dám vedieť. budem však ešte hľadať info aj na nete
Obrázok užívateľa
mimo
 
Príspevky: 367
Registrovaný: Pon 30. Mar 2009 18:59:39
Bydlisko: Kvetoslavov
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 13 krat

Re: Omietat v interieri pod obkladom?

Poslaťod stenly » Štv 27. Jan 2011 14:18:30

Ahojte,

trochu ozivim tuto temu. Chcel by som sa spytat, ake riesenie by ste navrhovali do kupelky na miestach, kde nebude obklad. Chceme totiz oblozit len jednu stenu, kde bude sprchovy kut a vana. Na protilahlej stene budu umyvadla a tu nechceme obkladat. Pouzit nejaku vodeodolnu omietku+farbu alebo neomietat vobec a nalepit SDK a na to vodeodolnu farbu?

Vdaka
stenly
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Str 31. Mar 2010 9:25:00
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Omietat v interieri pod obkladom?

Poslaťod sigma » Štv 27. Jan 2011 14:51:03

stenly píše:Ahojte,
trochu ozivim tuto temu. Chcel by som sa spytat, ake riesenie by ste navrhovali do kupelky na miestach, kde nebude obklad. Chceme totiz oblozit len jednu stenu, kde bude sprchovy kut a vana. Na protilahlej stene budu umyvadla a tu nechceme obkladat. Pouzit nejaku vodeodolnu omietku+farbu alebo neomietat vobec a nalepit SDK a na to vodeodolnu farbu?
Vdaka

Ja mam deti, ja navrhujem steny, kde nebude obklad
oblozit dlazbou az po plafon. A to nesrandujem. Obklad je lacnejsi a trvacnejsi ako vsetky vode a oteruvzdorne farby. (ak to ratam po celu dobu zivotnosti)

S týmto príspevkom autora sigma súhlasil
ski555
Obrázok užívateľa
sigma
 
Príspevky: 1877
Obrázky: 10
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 9:23:12
Bydlisko: NR
Dal súhlas: 336 krat
Dostal súhlas: 108 krat




Predchádzajúci

Späť na Steny, omietky, obklady, fasáda

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron