Ake mate skusenosti s COV?

Ake mate skusenosti s COV?

Poslaťod peter suflo » Str 05. Jan 2011 18:32:59

Zdravím všetkých. Na jar budem realizovat cov -ku. Čítam tie debaty o ČOVkách a chcel by som Vas poprosiť o info a hlavne skúsenosti s fungovaním.Nejaké zlé skusenosti so značkami by tiež prišli vhod.Ako som už pisal, mam prečitane prispevky tu na fore ale aj na inych strankach, ale mnohe su staršieho data a v oblasti coviek sa urcite co to pomenilo. Ja uvazujem nad aquatec AT 6. Dakujem za kazdu radu
Naposledy upravil emkac dňa Str 05. Jan 2011 23:37:50, celkovo upravené 1
Dôvod: Zmena nazvu temy z "cov"
peter suflo
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Str 05. Jan 2011 18:27:57
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat




Re: cov

Poslaťod joko » Str 05. Jan 2011 23:27:26

Pravdou je, že o ČOV sa tu málo diskutuje. Pravdepodobne fungujú bez problémov, preto tu nikto nič nerieši.
Po dvojročných skúsenostiach a porovnaniach, čo som mal možnosť, sused má VH - Tech, ja AT-6, ale pri záhradných chatkách, v lete som badal velké rozdieli v kvalite vyčistenej vody v neprospech VH - Tech. Už som to dávnejšie písal, so susedom sme spolu začali vybavovať, no vybrali sme si rôzne značky, na moje šťastie ja som sa rozhodol pre lepšiu kvalitu. Tým chcem porovnať iba tieto dve značky a môj postoj k nim.
Ak si čítal tému "Výber ČOV" - dnes na základe Tvojho dotazu som to znovu celé prečítal, tak aj po 2 rokoch fungovania fóra v kvalite dominuje Topas, i keď všetci majitelia AT-6 sme zdá sa spokojný. Asi je to cenovým rozdielom, resp pomerom cena = kvalita. Ak to tak nieje prosím opomujte :!:
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Ake mate skusenosti s COV?

Poslaťod AndyBe » Str 05. Jan 2011 23:48:30

suhlas s jokom

Mam Aquatec AT6.

Ziadne problemy, ziadne extra starosti okolo nej, ziadne dalsie investicie. Fici 3ti rok, bez jedneho problemu.

Ale asi by som uz mal vymenit membranu na duchadle.. Musim pozriet do manualu po kolkych rokoch ju treba vymenit.
AndyBe
 
Príspevky: 130
Registrovaný: Pia 09. Júl 2010 17:28:11
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 11 krat

Re: Ake mate skusenosti s COV?

Poslaťod juro_b » Štv 06. Jan 2011 0:12:46

takisto AT 6 a uplna spokojnost.ale jednoznacne odporucam kupit k nej mikroprocesorovu riadiacu jednotku.
juro_b
 
Príspevky: 420
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 23:19:19
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 13 krat

Re: Ake mate skusenosti s COV?

Poslaťod peter suflo » Štv 06. Jan 2011 20:39:35

Ano pozeral som aj po cov Topas, ale ta cena je pre mna nedostupna. Na druhu stranu cisticka VH- tech ma cenu zaujimavu, ale kamarat ma tiez tuto covku a je pravda že tiež nie je dvakrat spokojny. Najmä co sa týka čistenia vody. Možno je to aj preto, že su len dvaja a do čovky ide viac čistiacich prostriedkov ako "matrošu".

to juro b: bez tej riadiacej jednotky covka nefunguje?
peter suflo
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Str 05. Jan 2011 18:27:57
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Ake mate skusenosti s COV?

Poslaťod pablob » Štv 06. Jan 2011 21:29:33

peter suflo píše:to juro b: bez tej riadiacej jednotky covka nefunguje?

Funguje bez problemov aj bez nej. Je to len ich pomenovanie casoveho spinaca. Ja som ju tiez kupil a este nevybalil zo sacku. Inak mam tiez AT6-ku (3 mesiace) a zatial spokojnost
pablob
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Uto 02. Nov 2010 23:05:06
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Ake mate skusenosti s COV?

Poslaťod joko » Štv 06. Jan 2011 21:45:19

peter suflo píše:
to juro b: bez tej riadiacej jednotky covka nefunguje?

Riadiaca jednotka ovplyvňuje iba el energiu do dúchadla. Ak dúchadlo pôjde non-stop, tak čistenie bude kvalitnejšie. V prvom rade záleží na zaťažení. Ak berieš max. zaťaženie teda tých cca 0,8 m3 za deň, tak by to malo šlapať stále.
Ako náhrada riadiacej jednotky za podstatne nižšiu cenu je obyčajný časový spínač. Ako som písal, ja svoju čov iba minimálne zaťažujem a ti iba sezónne, ale ja som kúpil za 3 E česový spínač s 15 min krokom. Zatlačil som každý druhý krok, a tak ak chcem tak prepnem časovač a ide non-stop, ak prepnem na krokovač, tak dúchadlo 15 minút je zapnutý , 15 minút vypnutý.
Samozrejme riadiacu jednotku vieš programovať , časový spínač má obmedzené možnosti.
Dve myšlienky k výberu ČOV. Mám známeho s RD bývali štyria dospelý, veľká rohová vaňa, viackrát zistil, že keď štyri razy vypustili po sebe vaňu, tak vyplavili baktérie a výstupné hodnoty boli ďaleko od deklarovaných dát, teda druhý deň čov zapáchala a nepracovala , čo znamená, že čov potrebuje osobitný prístup aj ku chemikáliam aj ku splaškom. Aj on mal AT - 6 , no im nestačila.
Kedy som ja kupoval tak AT a VH boli na úplne rovnakej cenovej úrovni. Netuším ako je to teraz, ale pred nákupom Ti odporúčam vidieť oba modeli pri prevádzke, ale hlavne sa zamerať na prevedenie. Tam som videl najmarkantnejšie rozdiely. :cry: :!:
Na záver nečuduj sa ak Topas je drahší. Aj tu funguje rovnica cena = kvalita. Ak by nestála za tie prachy, nik by to nekupoval, takže asi je to o toľko lepšia . :netusim :drink
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Ake mate skusenosti s COV?

Poslaťod juro_b » Pia 07. Jan 2011 0:43:51

ja som najprv skusil fungovat bez riadiacej jednotky.problem nastal, ked manzelka prala.neustaly chod duchadla zapricinil velke penenie,nasledkom coho sa dostavali "veci" ;) z prvej komory do poslednej,cela cisticka bola spinava a pachla.RJ sa zapina a vypina vo velmi kratkych intervaloch,a vdaka tomu mi teraz absolutne nepeni,a vsetky "nalezitosti" hniju tam kde maju.
juro_b
 
Príspevky: 420
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 23:19:19
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 13 krat

Re: cov

Poslaťod jan45 » Pia 07. Jan 2011 12:11:12

[quote="joko"]Pravdou je, že o ČOV sa tu málo diskutuje. Pravdepodobne fungujú bez problémov, preto tu nikto nič nerieši.
Po dvojročných skúsenostiach a porovnaniach, čo som mal možnosť, sused má VH - Tech, ja AT-6, ale pri záhradných chatkách, v lete som badal velké rozdieli v kvalite vyčistenej vody v neprospech VH - Tech. Už som to dávnejšie písal, so susedom sme spolu začali vybavovať, no vybrali sme si rôzne značky, na moje šťastie ja som sa rozhodol pre lepšiu kvalitu. Tým chcem porovnať iba tieto dve značky a môj postoj k nim.
Mám podobnú skúsenosť, keď som sa pýtal na náklady spojené s prevádzkou čov. Porovnávať značky je iluzórne, každá pracuje v iných podmienkach. Na Slovensku je 550tis. žúmp a čov, zatiaľ to nikomu nevadí že sa vzorky pravidelne nekontrolujú. Každý majiteľ čov má mať do roka dva výsledky kontroly(nie vody z potoka|
a každý majiteľ žumpy doklad (asi desať| o vyvezení na čov . Zatiaľ to nefunguje, ale až bude štát potrebovať peniaze, môže sa to zmeniť. Pri strojovej čov by som porovnával spotrebu energie, ročný rozdiel môže byť v stovkách eur.
http://vegetacnecistiarne.blogspot.sk/
jan45
 
Príspevky: 535
Obrázky: 8
Registrovaný: Ned 25. Júl 2010 11:41:56
Bydlisko: Bojnice
Dal súhlas: 368 krat
Dostal súhlas: 39 krat

Re: Ake mate skusenosti s COV?

Poslaťod joko » Pia 07. Jan 2011 14:53:27

Ano aj s týmto sa dá súhlasiť, pokial hovoríš o prevádzkových nákladoch pre jednotivé značky. No výhrady mám k tým predkladaným potvrdeniam o rozboroch. Tý , krorím záleží na svojom okolí, tak o funkčnosť svojej čov sa budú starať, lebo tam budú ešte 50 rokov žiť. Tý, komu je to jedno, tak aj tak si nechajú vyrobiť také výsledky, nech nemajú problém s povolením na užívanie. Tu s vyberaním peňazí zo strany štátu nesúhlasím.
K výbere ČOV. Mne bola srdcu najblyššia "Koreňová čistička". Chalupu mám pri na úpätí lesa, tak to som plánoval. Stroskotalo to na priestore a slnečnom svite, čo táto čistička potrebuje. Pravdepodobne je to najekologickejšia ČOV, ktorá momentálne funguje. Samozrejme v primeraných podmienkach.
http://www.ekoprodukt.sk/dom/korenova-cisticka
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Ake mate skusenosti s COV?

Poslaťod Henry » Str 26. Jan 2011 12:16:38

Koreňová čistička je fajn, len treba na ňu priestor a bál by som sa komárov. Nie som si istý, či ju už u nás úrady schvaľujú.

Ale narazil som na inzerát http://dom.bazos.sk/inzerat/6144287/cis ... d-vx-4.php
Vyrába ju firma z Nitry, tu som našiel domovskú stránku http://www.remontplast.sk/cisticky.html

Máte ju niekto?

Za tú cenu, ak sú s ňou dobré skúsenosti, by to možno šlo. Takto je to risk - pre mňa je to neznáma značka.
Henry
 
Príspevky: 134
Obrázky: 1
Registrovaný: Str 20. Máj 2009 11:46:35
Dal súhlas: 6 krat
Dostal súhlas: 4 krat

Re: Ake mate skusenosti s COV?

Poslaťod opek » Str 26. Jan 2011 13:09:58

Ja som kupoval este VH, nakolko bola vtedy na trhu najlacnejsia. Dnes by som bral AT, je to vlastne to iste, len kvalitnejsie prevedenie. Viem porovnavat, nakolko ju ma sused. Jedinu vyhradu co by som k nej mal (k AT), je hlucnost duchadla. So susedom mame COV pri sebe, moje duchadlo jemne bzuci, jeho doslova huci. Neviem, aka je to znacka, ale k VH som dostal Secoh, co je asi najlepsie na trhu. Az ma to prekvapilo. Uz davno mam kupene nahradne membrany, len som sa akosi nedostal k vymene (stvrty rok) ;-)
Obrázok užívateľa
opek
 
Príspevky: 356
Obrázky: 1
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 9:08:15
Dal súhlas: 18 krat
Dostal súhlas: 30 krat

Re: Ake mate skusenosti s COV?

Poslaťod joko » Str 26. Jan 2011 14:10:36

opek píše:Ja som kupoval este VH, nakolko bola vtedy na trhu najlacnejsia. Dnes by som bral AT, je to vlastne to iste, len kvalitnejsie prevedenie. Viem porovnavat, nakolko ju ma sused. Jedinu vyhradu co by som k nej mal (k AT), je hlucnost duchadla. So susedom mame COV pri sebe, moje duchadlo jemne bzuci, jeho doslova huci. Neviem, aka je to znacka, ale k VH som dostal Secoh, co je asi najlepsie na trhu. Az ma to prekvapilo. Uz davno mam kupene nahradne membrany, len som sa akosi nedostal k vymene (stvrty rok) ;-)

S porovnávaním plne súhlasím Tiež viem porovnávať iba tieto dve značky, ale:
K dúchadlu AT - tiež mi to bolo "hlučné" kým som tomu nevenoval pozornosť. Tým že som to dobre schoval pred zlodejmi, tak som hneď nehladal riešenie. Ale raz som sa na to pozrel, a celý problém bol v osadení a odhlučnený. Pokial dúchadlo má možnosť presunu rezonancii do objektu, tak je to dosť počuť. Ak som to osadil na gumu, a z bokov som odstránil výstuhy, zrazu v stavbe už takmer nič nepočujem. Ja ho mám utopené do zeme v prístrešku, ale v tesnosti základov stavby. Teraz je to OK.
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: cov

Poslaťod Adam » Str 26. Jan 2011 14:17:55

joko píše: Po dvojročných skúsenostiach a porovnaniach, čo som mal možnosť, sused má VH - Tech, ja AT-6, ale pri záhradných chatkách, v lete som badal velké rozdieli v kvalite vyčistenej vody v neprospech VH - Tech.

Toto by ma zaujímalo, ako funguje s prerušovaným prísunom splaškov? Ja som chcel ČOV na chatu, kde sa bude "kadiť" len každý 2.-3. víkend, ale známa čo robí vodné stavby na OUŽP mi to neodporúča.
Adam
 
Príspevky: 223
Registrovaný: Uto 23. Feb 2010 21:48:23
Bydlisko: LV
Dal súhlas: 6 krat
Dostal súhlas: 14 krat

Re: cov

Poslaťod joko » Str 26. Jan 2011 14:50:20

Adam píše:
joko píše: Po dvojročných skúsenostiach a porovnaniach, čo som mal možnosť, sused má VH - Tech, ja AT-6, ale pri záhradných chatkách, v lete som badal velké rozdieli v kvalite vyčistenej vody v neprospech VH - Tech.

Toto by ma zaujímalo, ako funguje s prerušovaným prísunom splaškov? Ja som chcel ČOV na chatu, kde sa bude "kadiť" len každý 2.-3. víkend, ale známa čo robí vodné stavby na OUŽP mi to neodporúča.

Pri takýchto stavbách to ideálne nikdy nebude. Jeden problém je "krmivo" pre baktérie, ale druhý problém môže byť studená voda. Ak chatu nepoužívaš pravideľne, napr mimo sezóny, tak voda vychladne a tým aj decimuje množstvo baktérii.
Dôvod, prečo som ja montoval ČOV je tu niekde na fóre, nebudem to opakovať, ale hlavne po skúsenostiach po dvoch zimách som dospel k riešeniu, že ich nekrmím, alebo minimálne ale dúchadlo ide kvôli splaškom, a na jar sa to znovu prečistím a zbernú nádrž vyprázdnim :oops: .
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat




Ďalší

Späť na Voda, kanalizácia a ČOV

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron