Ako zateplit betonovy strop?

Ako zateplit betonovy strop?

Poslaťod p.slavo » Sob 22. Nov 2008 16:26:01

Prečítal som množstvo príspevkov,ale ani jeden nieje podobný môjmu problému so skladbou stropu .Skladba smer miestnosť-poval
1-liaty železobetón cca15cm
2-EPS 100S 5cmm
3-betónový poter 5cm
strecha a krov 8 rokov(Bramac) bez paropriepustnej fólie-odvetrávaná.Svetlosť 2,5m poval slúži len ako sklad Chcel som pokračovať v zateplení -- 20cm EPS 100S na to položiť dosky OSB3/10mm nezatesniť kvôli odvetrávaniu v lete. Pod tým všetko sú obytné miestnosti vykuruvané 22.5-25 C RH v miestnostiach 48%-57% Obvodové steny Porfix 375+3cm polyst.Neviem si vyrátať kde bude rosný bod stropu bojím sa, že niekde medzi prvou dekou a 5cm EPS. 20cm
nového EPS + OSB dokážu vytlačiť rosný bod do poteru? Prosím poraďte mi .Vďaka
Naposledy upravil emkac dňa Sob 29. Nov 2008 22:36:54, celkovo upravené 1
Dôvod: Zmena nazvu temy
p.slavo
 




Re: Prosím ako dotepliť betónový strop pre krak3n

Poslaťod krak3n » Sob 22. Nov 2008 19:29:14

mate nejaky dovod zateplovat "strop" .. a nie celu povalu ? t.j. preco nezateplite samotnu strechu ? (obavam sa ze rosny bod vdaka uz prevedenej izolacii nevytlacite nad poter ani nahodou).
krak3n
 
Príspevky: 142
Obrázky: 1
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:47:06
Bydlisko: Kosice
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 3 krat

Re: Prosím ako dotepliť betónový strop pre krak3n

Poslaťod krak3n » Sob 22. Nov 2008 19:48:43

No narychle som to nahodil do softu .. pokial by ste na poter dali parozabranu .. a ak odhadujem R stropu, EPS a poter na 1.3, interierova vlhkost 80% .. teplota podstresneho priestoru -10 tak sa da zmestit s 8cm EPS do stavu, ze rosny bod vas trapit nebude. Odporucam pre rezervu dat 10cm EPS.. Parozabranu dokladne prelepit aj po obvode.
krak3n
 
Príspevky: 142
Obrázky: 1
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:47:06
Bydlisko: Kosice
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 3 krat

Re: Prosím ako dotepliť betónový strop pre krak3n

Poslaťod deko » Sob 22. Nov 2008 22:02:36

krak3n píše:mate nejaky dovod zateplovat "strop" .. a nie celu povalu ? t.j. preco nezateplite samotnu strechu ? (obavam sa ze rosny bod vdaka uz prevedenej izolacii nevytlacite nad poter ani nahodou).


ja som tiez zateploval podlahu na povale a nie celu povalu, lebo mam 40 rocnu krytinu, pod ktoru asi 30x do roka prejde voda (momentalne mam celu povalu bielu od snehu). na vymenu krytiny nemam dostatok tugrikov (tento rok sme menili okna a zateplovali steny, menili branu a spotrebice) a keby som zhodil staru krytinu (aby som mohol dat paropriepustnu foliu), naspat by som dal tak polovicu skridiel... navyse mam valbovu strechu s lezatou stolicou, takze zobytnenie asi nehrozi... takze cakam kym pride kvalitny uragan ktory mi zoberie celu strechu a poistovna zaplati novu, alebo kym nasetrime...

takze zateplenie som poriesil kupou 18 cm sklenej vlny za 180 sk/m2, ulozil som ju na podlahu a polozil paropriepustnu foliu (na ktorej je momentalne 2 cm vrstva snehu - dokaz ze vlna naozaj funguje :))
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: Prosím ako dotepliť betónový strop pre krak3n

Poslaťod slavo » Ned 23. Nov 2008 9:58:08

Odpoveď pre krak3n. Bol som pri zhotovovaní stropu, ale nerozhodoval som ako to má vyzerať(Kura nemôže byť múdrejšie ako sliepka--teraz to už zostalo na mne a musím z toho nejako zo cťou von).Neuvažoval som o zateplení celého krovu z dôvodu(rozobratia a montáže paropr.fólie-a na strope už mám položenú spomínanú vrstu EPS 100S hr 10cm v strede krovu a po krajoch na 2metre 20cmEPS a povala slúži len ako sklad. Len nieje pod EPS paroppiepust fólia, ale nieje problém ju doložiť a zalepiť. Snech bol tam nafúkaný, len raz za 8 rokov asi za 10 lopát v tom by nemal byť problém. Otázka. -Nebude problém s rosným bodom v EPS-fólia Dolu mi fólia vvlhkosť nepustí , ale bude sa to schopné v lete odpariťcez EPS. tepl. v lete aj 60st Celz . Nebude sa tam vlkosť kumulavť ?????.....(napadlo ma) Nebolo by najrozumnejšie vyskladať izoláciu kombináciou spomínaného EPS100S a mäkkej izol z dôvodu lepšej dyfúzie , mýlim sa????
Ďakujem.
slavo
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 21:54:13
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat





Späť na Izolácie, zateplenie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron