Orientačné ceny za projekty a kontakty

Orientačné ceny za projekty a kontakty

Poslaťod stano99 » Uto 25. Jan 2011 11:34:27

Myslim ze tato tema tu chýba začínajúcim stavebníkom. Môj prípad:
Všetky projekty mi robili zvlášť:
Architektura + správy - 1000.-€ (bolo to rýchlo, cca. 2 týždne po odsúhlasení verzie, ale final. projekt mi vytlačili bez toho aby mi ho poslali na final. odsúhlasenie :kill a teraz ešte budu nejaké dvere a priečky posúvať 10 až 25 cm, aby som mal normálny nákres na stavbe a aby som nemusel pamätať kde a čo o koľko treba posunúť. )
Tep. tech. posudok - 100.-€ (bolo to rýchlo, ale môj projekt študoval listovaním....zodpovedá tomu kvalita vypracovania - len čisla ktoré nemáte šancu overiť)
Staticky posudok - 100.-€ (bolo to rýchlo, ale môj projekt študoval listovaním....zodpovedá tomu kvalita vypracovania - len cisla ktoré nemáte šancu overiť, s projektom sedí iba jeden rozmer(idem mu volať či mi krov optimalizoval))
Zdravotechnika + žumpa + sprievodná správa - 350.-€ (to sa mi zdá strašne veľa na pár čiarok pre vodu a kanál, o cene budem ešte rokovať. Dokonca ani nezavolala a žumpu mi dala na dvor ako neprejazdnú! KUA. A tam kde s architektom sme sa dohodli žumpe(pred domom) dala vodomernú šachtu, hoci tá je už v skutočnosti inde(1m od okraja pozemku ako vyžaduje BVS) a bola naznačená aj v architektúre. Žumpa musí byť 1m od objektu, ale na čo ju naprojektovala na 23m3??!!! Keď tam chcem čističku!Žumpu chcem len kvôli stavebnému povoleniu. Serie ma takýto prístup k robote. )
Plyn, kúrenie + sprievodná správa - cena zatiaľ neznáma
Požiarna ochrana + sprievodná správa - 50.-€ (zatiaľ najlepšie urobený projekt! Starší pán, dal maximálne záležať!) :ano:
Elektrika + sprievodná správa - 70.-€ (po známosti, elektrikárov máme v rodine hádam 5-6, tak final inštalácia sa projektu nebude podobať :roll: )

Kontakty pridám (možno iba mená), po stavebnom povolení, aby ste vedeli čo ako, nakoľko som ešte v rokovaniach s jednotlivými projektantmi. No skusenosti su vacsinou otrasne. :nie: :grc
Nie je pravda, že keď si dáte projekt urobiť na východe , že to bude lacnejšie! :kill Už som skoro na cene ako v BA (1600€)a ešte mi chýba stavebný dozor!
Odporúčam: Nechať vypracovať projekt jednej osobe, kt. si všetky profesie ustráži a ešte sa Vám podpíše ako stavebny dozor. Inak prídete o nervy ešte len pri projektoch. O € ani nehovoriac.
Téma založená z dôvodu že dobrý chýr zájde ďaleko, ale zlý ešte ďalej!
Naposledy upravil stano99 dňa Uto 25. Jan 2011 11:50:15, celkovo upravené 2
Obrázok užívateľa
stano99
 
Príspevky: 187
Obrázky: 0
Registrovaný: Pon 08. Nov 2010 12:37:18
Dal súhlas: 11 krat
Dostal súhlas: 5 krat




Re: Orientačné ceny za projekty a kontaky

Poslaťod PrasinaPE » Uto 25. Jan 2011 11:40:43

stano99 píše:Odporúčam: Nechať vypracovať projekt jednej osobe, kt. si všetky profesie ustráži a ešte sa Vám podpíše ako stavebny dozor. Inak prídete o nervy ešte len pri projektoch. O € ani nehovoriac. ![/b]

s tymto suhlasim
PrasinaPE
 
Príspevky: 310
Registrovaný: Pia 04. Jún 2010 21:21:21
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 8 krat

Re: Orientačné ceny za projekty a kontaky

Poslaťod MartinH » Uto 25. Jan 2011 11:56:53

PrasinaPE píše:
stano99 píše:Odporúčam: Nechať vypracovať projekt jednej osobe, kt. si všetky profesie ustráži a ešte sa Vám podpíše ako stavebny dozor. Inak prídete o nervy ešte len pri projektoch. O € ani nehovoriac. ![/b]

s tymto suhlasim

Ja nie! Projektant nemá schopnosti si preveriť technickú kvalitu práce "profesistov" a preto si ich vyberá podľa bezproblémovitosti vzájomnej spolupráce, čo však vám môže byť ukradnuté. Nervy, ktoré tu ušetríte, stratíte neskôr. Viem, o čom hovorím.
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: Orientačné ceny za projekty a kontakty

Poslaťod stano99 » Uto 25. Jan 2011 12:09:53

Ak projektant nerozumie jednotlivým profesiám nemal by projektovať, ale sadiť zemiaky. Od novembra som sa už celkom dobre zorientoval v profesiách, kde sa čo dá a nedá.

MartinH píše:Ja nie! Projektant nemá schopnosti si preveriť technickú kvalitu práce "profesistov" a preto si ich vyberá podľa bezproblémovitosti vzájomnej spolupráce, čo však vám môže byť ukradnuté. Nervy, ktoré tu ušetríte, stratíte neskôr. Viem, o čom hovorím.


Máš niečo konkretne na mysli?
Obrázok užívateľa
stano99
 
Príspevky: 187
Obrázky: 0
Registrovaný: Pon 08. Nov 2010 12:37:18
Dal súhlas: 11 krat
Dostal súhlas: 5 krat

Re: Orientačné ceny za projekty a kontakty

Poslaťod tienik » Uto 25. Jan 2011 12:18:40

MartinH píše:Ja nie! Projektant nemá schopnosti si preveriť technickú kvalitu práce "profesistov" a preto si ich vyberá podľa bezproblémovitosti vzájomnej spolupráce, čo však vám môže byť ukradnuté. Nervy, ktoré tu ušetríte, stratíte neskôr. Viem, o čom hovorím.


no zalezi kto a ako. Poznam jedneho, co sa pride vzdy "po akcii" opytat ako sa podla dodanej dokumentacie pracovalo a co sa mi nepacilo.
Ale uznavam, poznam len jedneho...
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat

Re: Orientačné ceny za projekty a kontaky

Poslaťod pohodak » Uto 25. Jan 2011 13:55:30

MartinH píše:Ja nie! Projektant nemá schopnosti si preveriť technickú kvalitu práce "profesistov" a preto si ich vyberá podľa bezproblémovitosti vzájomnej spolupráce, čo však vám môže byť ukradnuté. Nervy, ktoré tu ušetríte, stratíte neskôr. Viem, o čom hovorím.


toto je podla mna prudko individualne
stadium: zateplovanie podkrovia a sadrokarol
pohodak
 
Príspevky: 322
Obrázky: 4
Registrovaný: Ned 29. Aug 2010 10:05:33
Dal súhlas: 17 krat
Dostal súhlas: 18 krat

Re: Orientačné ceny za projekty a kontakty

Poslaťod boro » Uto 25. Jan 2011 14:59:44

Architektúra 1000 €, statika 300 €, profesie (elektro, kúrenie, zdravotechnika) po 100 €, energ. posudok 70 €.
S architektúrou spokojnosť, so statikou tiež (až na cenu), profesie v podstate len formálne pre SP a pri realizácii nepoužiteľné.
boro
 
Príspevky: 916
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 07. Dec 2008 14:33:00
Dal súhlas: 71 krat
Dostal súhlas: 71 krat

Re: Orientačné ceny za projekty a kontakty

Poslaťod tomas g » Uto 25. Jan 2011 15:38:59

Uz sa to preberalo v inej teme, aj ja som tam popisoval svoje ceny:
post29113.html?hilit=Je%20to%20%C5%A1t%C3%A1dium%20projektu#p29113

Tvoja cena projektu sa mi zda nizka, ale je to iny region a neviem posudit kvalitu, ale mam par poznamok:
PrasinaPE píše:
stano99 píše:Odporúčam: Nechať vypracovať projekt jednej osobe, kt. si všetky profesie ustráži a ešte sa Vám podpíše ako stavebny dozor. Inak prídete o nervy ešte len pri projektoch. O € ani nehovoriac. ![/b]

s tymto suhlasim

Aj ja s tym suhlasim. Hoci pre mna ako projektanta by bolo lahsie, keby som dodal iba stavebnu cast a vyhodil fakturu - nahanat a strazit profesistov su nervy a aj tak sa to nie vzdy podari na 100%. A zodpovednost samozrejme nesie hlavny projektant.
MartinH píše:Ja nie! Projektant nemá schopnosti si preveriť technickú kvalitu práce "profesistov" a preto si ich vyberá podľa bezproblémovitosti vzájomnej spolupráce, čo však vám môže byť ukradnuté. Nervy, ktoré tu ušetríte, stratíte neskôr. Viem, o čom hovorím.

Samozrejme, ze si ich vyberam podla bezproblemovosti spoluprace - a ta sa meria hlavne poctom reklamacii, ktore sa mi od klienta vratia.
stano99 píše:Ak projektant nerozumie jednotlivým profesiám nemal by projektovať, ale sadiť zemiaky. Od novembra som sa už celkom dobre zorientoval v profesiách, kde sa čo dá a nedá.

To je blbost. Nemas sancu kvalitne (a dokonca ani priemerne) ovladat vsetky profesie. Ty si nezorientoval vo vsetkych profesiach, iba v ich malom promile, ktore sa tykalo tvojho domu. Prezeniem to, ale "ak mi ocny doktor nevie vytrhnut zub, mal by ist sadit zemiaky"
tienik píše:
no zalezi kto a ako. Poznam jedneho, co sa pride vzdy "po akcii" opytat ako sa podla dodanej dokumentacie pracovalo a co sa mi nepacilo.
Ale uznavam, poznam len jedneho...

Nieco podobne by malo byt u individualneho projektu samozrejmostov. Osobne si neuctujem autorsky dozor na stavbe (pozor, nieco ine ako stavebny dozor) ale vacsinou ho vykonavam. A pocas celej stavby som na telefone, jednak preto, lebo vsetko sa v projekte pre stavebne povolenie osetrit neda (kezdy ho chce super, ale malokto si objedna realizacny projekt) - asi to budem robit tak ako je to bezne vo zvysku sveta, kde sa na projekt pre stavebko pise "Pozor! Nie je urceny na realizaciu!" Aj podla poziadavok UNIKA je projekt pre stavebko len o nieco lepsie okotovana studia ;) (opat prehanam). Klienti sa casto pytaju aj na veci, ktore v projekte maju, pripadne na moje skusenosti z praxe a nie som svinka, aby som im zlozil telefon - sorry, platili ste za stavebko, nie za realizacny alebo za autorsky dozor. Preto niekedy uvazujem dokonca o zvyseni cien projektov, lebo aj v pripade ked sa na stavbe objavim povedzme iba 4x a stavba je od mojho domu 30 km (nedavno som dokoncil projekt v KE, ale tam sa na stavbu ani nechystam :lol: ), vzdy som na nej nejake 2 hodiny, tak vlastne poriadne okradam seba a svoju rodinu :twisted:
tomas g
 
Príspevky: 1040
Obrázky: 0
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 17:33:12
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 144 krat

Re: Orientačné ceny za projekty a kontakty

Poslaťod pohodak » Uto 25. Jan 2011 16:03:01

vyhodit 300euro za nieco co je pri stavbe nepouzitelne mi pride dost zvlastne...nebolo by rozumnejsie dokopat profesistov aby vytvorili nieco, podla coho sa da aj stavat? :)
stadium: zateplovanie podkrovia a sadrokarol
pohodak
 
Príspevky: 322
Obrázky: 4
Registrovaný: Ned 29. Aug 2010 10:05:33
Dal súhlas: 17 krat
Dostal súhlas: 18 krat

Re: Orientačné ceny za projekty a kontakty

Poslaťod tienik » Uto 25. Jan 2011 16:11:01

pohodak píše:vyhodit 300euro za nieco co je pri stavbe nepouzitelne mi pride dost zvlastne...nebolo by rozumnejsie dokopat profesistov aby vytvorili nieco, podla coho sa da aj stavat? :)


nooooo, tak na to si napriklad ja davam pozor. Nechcem sa chvalit :-) ale snazim sa kreslit "stavatelne" aj ked je pravda, ze 50€ to nerobim :-)
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat

Re: Orientačné ceny za projekty a kontakty

Poslaťod pohodak » Uto 25. Jan 2011 16:48:14

radsej dam za to napr. 170 a z 90% to aj pouzijem ako na stavbe saskovat a zabijat hodiny casu rozmyslanim...bohuzial malo ludi si uvedomuje, ze dobry a presny projekt usetri pri realizacii more casu a v konecnom dosledku aj vela penazi (aj ked vstupne naklady su logicky vyssie), snad 95% ludi ma projekt len na to aby nejak dostali stavebko :? (sak mam v rodine elektrikara, murara, vodara, strechara (...) tak to poriesime na stavbe)
stadium: zateplovanie podkrovia a sadrokarol
pohodak
 
Príspevky: 322
Obrázky: 4
Registrovaný: Ned 29. Aug 2010 10:05:33
Dal súhlas: 17 krat
Dostal súhlas: 18 krat

Re: Orientačné ceny za projekty a kontakty

Poslaťod tomas g » Uto 25. Jan 2011 19:06:37

pohodak píše:vyhodit 300euro za nieco co je pri stavbe nepouzitelne mi pride dost zvlastne...nebolo by rozumnejsie dokopat profesistov aby vytvorili nieco, podla coho sa da aj stavat? :)

Suhlasim. Ale moja skusenost hovori, ze sa na stavbe veci menia VZDY. Podla toho aj instruujem profesistov. Vedia mi dat podrobnu dokumentaciu, ale naco za nu platit, ked sa to aj tak pomeni (casto este pred vydanim povolenia)? Takze veci, co je podla mna dobre mat podrobne su:
- samozrejme stavebna cast
- statika (vystuze, drevene konstrukcie) - tu sa oplati priplatit za realizacny projekt
- pripojky, el. rozvadzac

vacsinou nema zmysel v projekte sa hrat s presnym umiestnenim zasuviek a svetiel, aloktory klient vie uz v stadiu projektu definovat svoje poziadavky. Takisto zdravotechnika (okrem rozvodov pod doskou) sa vacsinou upravuje, ale tu je vhodne tiez mat premyslenu kvoli spadom a pod.
tomas g
 
Príspevky: 1040
Obrázky: 0
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 17:33:12
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 144 krat

Re: Orientačné ceny za projekty a kontakty

Poslaťod boro » Uto 25. Jan 2011 21:51:11

pohodak píše:vyhodit 300euro za nieco co je pri stavbe nepouzitelne mi pride dost zvlastne...nebolo by rozumnejsie dokopat profesistov aby vytvorili nieco, podla coho sa da aj stavat? :)


Tiež mi to bolo proti srsti, ale bolo to pred pár rokmi, v čase stavebného boomu, takže nakoniec som bol rád, že mám od nich aspoň nejaký papier k stavebnému povoleniu. K dokopávaniu: to by vyžadovalo nájsť k tomu ochotných profesistov (čo bol vtedy problém, plus metodika ich výberu) a schopnosť byť im odborným partnerom (čo som v tom čase rozhodne nebol). Tiež je otázne čo by to urobilo s cenou.
boro
 
Príspevky: 916
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 07. Dec 2008 14:33:00
Dal súhlas: 71 krat
Dostal súhlas: 71 krat

Re: Orientačné ceny za projekty a kontakty

Poslaťod edo1 » Pon 31. Jan 2011 21:59:50

Táto téma tu veľmi chýbala, keď som sa rozhodoval, každý tu písal, že keď sa ti všetko páči- tak katalogáč, ale keď nejaké zmeny tak individuál.Chcel som individuál, ale žiaľ moc projektantov som nepoznal- začínal som s ponukou 7000e, skresal som to na 3000e, ale nechal som sa presvedčiť na katalogáč. A to bol omyl.Katalogáč síce 700e, ale všetky prípojky, +na stavebnom úrade milá teta- napr projekt chodníkov za 200e, teraz som si dal vyprojektovať zmeny oproti projektu 900e- čiže zo 700e za katalogáč som na 2300e a to ešte neviem, či to bude stačiť úradu/lebo sú tam samé milé a ochotné tety :kill :kill :kill :kill /
Čiže teraz doporučujem jednoznačne individuál, ale samo za prijatelnú cenu. teraz mi pomáhajú 2 projektanti, môj projekt v individuále odhadli na 2000e.
Čiže ak niekto bude potrebovať- pošlem číslo- lokalita BB, ŽNH. ;)
edo1
 
Príspevky: 139
Registrovaný: Uto 13. Apr 2010 12:30:25
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 5 krat

Re: Orientačné ceny za projekty a kontakty

Poslaťod Stefan BA » Uto 01. Feb 2011 20:05:19

Ak je clovek narocny , v katalogovom projekte urcite nenajde vsetky svoje pozitiva ktore chce mat v dome... Tu urcite iba individualny projekt. Z hladiska financii urcite je vyhoda katalogoveho, ale na druhej strane treba brat ze nie vsetko bude podla vasich predstav.
Vela zavisi aj od situacie, ci je pozemok volny alebo je tam uz nieco postavene.

V mojom pripade mam na pozemku stary rodinny dom, v zastavbe. Takze som zvolil cestu individualneho projektu, kedze sa bude zakreslovat povodny stav, a na jeho povodnom umiestneni, kedze na severnej strane su vsetky domy postavene od hranice pozemku 50 cm vyrastie uplne novy, taka mala rekonstrukcia 8-) . Nakolko projekt je v stadiu ,,odlozeny v zasuvke" , orientacne sme sa zatial dohodli na cene 2500 eur.( z realizacnych vykresov mi doda projekt statiky, krovu, ostane sa bude asi doladovat az pri stavbe, podla profesii.) Pre ilustraciu rozmery 14,5 x 7,5 m , so zvysenym podkrovim ;)
Stefan BA
 
Príspevky: 61
Registrovaný: Pia 02. Jan 2009 20:38:46
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 9 krat
Dostal súhlas: 1 krat





Späť na Pozemok, projekt, príprava stavby

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron