Ake zlozenie podlahy pri rekonstrukcii stareho domu?

Ake zlozenie podlahy pri rekonstrukcii stareho domu?

Poslaťod peterpeter » Uto 09. Dec 2008 14:52:52

Ahojte, mam dotaz. rekonstruujem starsi dom a potrebujem poradit s podlahou. vytrhal som staru dlazku pod ktorou je piesok. piesok je suchý ale steny boli trosku navlhnute z dovodu ze sa tam viac ako rok nebyvalo. moja otazka je ake zlozenie podlahy mam spravit? zatial som dal podkladovy betob cca 12cm s karirohozami. teraz mam v plane dat izolaciu (hydrobit..)PE foliu, polystyren, PE foliu a poter.
Známy vsak tvrdí že pokial tam nieje tlakova podzemna voda a nevlhne podlaha tak je zbytocne tam dat tu izolaciu ze staci tie folie a polystyren. co poviete?
Naposledy upravil emkac dňa Str 10. Dec 2008 0:26:55, celkovo upravené 1
Dôvod: Zmena nazvu temy
peterpeter
 




Re: Ake zlozenie podlahy pri rekonstrukcii stareho domu?

Poslaťod emkac » Str 10. Dec 2008 0:29:58

To zlozenie skoro je OK, aj ked myslim ze medzi hydroizolaciu a EPS ma ist nieco ine ako igelit. Nejaka geotextilia.
A hydroizolaciu rozhodne ano.
Znamy tam byvat nebude. A urcite nebude on po par rokoch davat na forum dotazy:
mam na stenach dole plesne, co s tym? ako podrezat dom? kde nechat spravit injektaz? a pod.
Prejdi si filipa, tam je takych dotazov kopec.

Jednoznacne daj aj hydroizolaciu.
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Ake zlozenie podlahy pri rekonstrukcii stareho domu?

Poslaťod ochar » Str 10. Dec 2008 9:16:37

dakujem za radu emkac

dám tam aj tu izoláciu. v stavebninach ked som pytal hydrobit tak mi poradili bitubitagit, ze to sa dava ako podlahova hydroizolacia. a pod to chcem natriet penetrák. a ak budem tie pásy pokladat a prykryvat ich , treba ich aj napalovat alebo staci položit s tym že poterovy beton ich dostatocne prilepý k sebe?
Obrázok užívateľa
ochar
 
Príspevky: 17
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 22:49:49
Dal súhlas: 3 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Ake zlozenie podlahy pri rekonstrukcii stareho domu?

Poslaťod Nastas » Str 10. Dec 2008 9:47:06

Odporúčam nataviť.Najlepšie by bolo, keby tá izolácia išla až pod múry. Kedže nestaviaš nový dom, tak ju ohni hore múrom na úroveň podlahy. Všetko teplom zatav. Pár hodín naviac, ale kúpiš pivo. Kamošovi vzlínala voda hore múrom tak to podrezával tak, že vyberal prvý rad kvádrov. Po jednu, založil ipu, vybral druhú, založil prvú...10m celé leto. Už má sucho.
Nastas
 
Príspevky: 186
Registrovaný: Pia 05. Dec 2008 20:51:50
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 4 krat

Re: Ake zlozenie podlahy pri rekonstrukcii stareho domu?

Poslaťod Miro Ke » Str 10. Dec 2008 9:55:26

nie je to prakticka skusenost a nechcem malovat certa na stenu ale kedze som si presiel viacero prispoevkov o rekonstrukcii starsich domov tak pri tomto rieseni bez riesenia izolacie pod murom aspon podla to co sa pisalo prakticky vzdy vznikol problem vlhkosti v murive.
Obrázok užívateľa
Miro Ke
 
Príspevky: 719
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 7:48:29
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 53 krat

Re: Ake zlozenie podlahy pri rekonstrukcii stareho domu?

Poslaťod deko » Ned 04. Jan 2009 14:35:36

ja tiez budem vytrhavat staru podlahu a burat podkladovy beton, takisto vykopem cast podkladovej zeminy. na takyto povrch (samozrejme by som ho vyrovnal pieskom) by som ale chcel poukladat na nejaku geotextiliu, na nu by som dal igelit, eps, igelit, teplovodne trubky a poter (suchy alebo anhydrit).

co by hrozilo, keby pod eps bol podklad zo zeminy/piesku a nie z betonu? ta zemina je po 40 rokoch poriadne zhutnena. spodnu vodu nemam, zaklady budu zateplene do hlbky 30 cm, dom nevlhne.

chcem totiz minimalizovat cas, ked nebudeme moct v dome byvat...

dakujem
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: Ake zlozenie podlahy pri rekonstrukcii stareho domu?

Poslaťod joko » Ned 04. Jan 2009 16:25:16

To Deko: Určite by som schválil Tvoj postup. Robil som na stavbách výrobných hál VW, kde pôvodne podložie nebolo 40 ročne, len nanovo nanosené a udusené. Ako ty uvažuješ presne tú alternatívu použili aj oni. Geotextilia , zatavená hydroizolácia. Jedine , na čo by som ťa upozornil, na čo najrovnejší terén, prípadne tenká vrstva suchého piesku pod geotex, a podľa mňa by to malo biť v pohode. Páčia sa mi postupy typu " Suchá stavba ", lebo dávaš čo najmenej vody do stavby, a tým pádom menej vody sa musí z nej odparovať, nemusíš čakať na dozretie betónu.V neposlednom rade ziskaš priestor na kvalitnú izoláciu v podlahe na miesto betónu. ;)
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Ake zlozenie podlahy pri rekonstrukcii stareho domu?

Poslaťod Jošo » Ned 04. Jan 2009 18:30:17

deko píše:ja tiez budem vytrhavat staru podlahu a burat podkladovy beton, takisto vykopem cast podkladovej zeminy. na takyto povrch (samozrejme by som ho vyrovnal pieskom) by som ale chcel poukladat na nejaku geotextiliu, na nu by som dal igelit, eps, igelit, teplovodne trubky a poter (suchy alebo anhydrit).

co by hrozilo, keby pod eps bol podklad zo zeminy/piesku a nie z betonu? ta zemina je po 40 rokoch poriadne zhutnena. spodnu vodu nemam, zaklady budu zateplene do hlbky 30 cm, dom nevlhne.

chcem totiz minimalizovat cas, ked nebudeme moct v dome byvat...

dakujem


Co keby si pouzil ako izolaciu miesto igelitu nopovu foliu? Nebude to bezpecnejsie ? napr.: http://www.juta.cz/junopcz/JunopC092.htm
Kto sa pýta-->je hlúpy. Kto sa nepýta -->hlúpy aj ostane! :idea:
Obrázok užívateľa
Jošo
 
Príspevky: 46
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 19:09:40
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 4 krat

Re: Ake zlozenie podlahy pri rekonstrukcii stareho domu?

Poslaťod Jošo » Ned 04. Jan 2009 18:45:03

ochar píše:dakujem za radu emkac

dám tam aj tu izoláciu. v stavebninach ked som pytal hydrobit tak mi poradili bitubitagit, ze to sa dava ako podlahova hydroizolacia. a pod to chcem natriet penetrák. a ak budem tie pásy pokladat a prykryvat ich , treba ich aj napalovat alebo staci položit s tym že poterovy beton ich dostatocne prilepý k sebe?


Nie je hydrobit lacnejsi ako bitubitagit? Neviem. Ale je to inak to iste. Podla mna je penetrak zbytocny,pasy staci natavit len tam,kde sa prekryvaju.Celoplosne to podla mna nema vyznam.No mozno sa mylim ;) ,ale ja som celoplosne netavil. A ked uz riesis podlahy urcite by som na tvojom mieste poriesil najprv mury. Ked vlhnu teraz budu aj potom.Izolacia muriva by mala byt nizsie ako nova podlaha ,co uz potom nebude take lahke spravit to tak ,aby to nebolo vidiet.
Ako myslis toto :"steny boli trosku navlhnute z dovodu ze sa tam viac ako rok nebyvalo" ? Uz sa tam teraz byva a nie su vlhke? Lebo to mi je potom divne.
Kto sa pýta-->je hlúpy. Kto sa nepýta -->hlúpy aj ostane! :idea:
Obrázok užívateľa
Jošo
 
Príspevky: 46
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 19:09:40
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 4 krat

Re: Ake zlozenie podlahy pri rekonstrukcii stareho domu?

Poslaťod deko » Ned 04. Jan 2009 21:03:04

Jošo píše:Co keby si pouzil ako izolaciu miesto igelitu nopovu foliu? Nebude to bezpecnejsie ?


na tej stranke sa pise, ze nopovka sa dava na podkladovy beton pod zakladovu zelezobetonovu dosku, na ktoru sa dava termoizolacia. a prave tu zakladovu dosku ja nechcem...
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: Ake zlozenie podlahy pri rekonstrukcii stareho domu?

Poslaťod Jošo » Ned 04. Jan 2009 21:09:45

Aj som si myslel ze presne toto napises :mrgreen: Ten link som uviedol len ako priklad na to,ze POD izolaciou nie je ziadny podkladny beton. A myslel som to tak,ze nopovku das namiesto tej folie a spodnej geotextilie,ale zlozenie ostava to iste co si pisal.
Kto sa pýta-->je hlúpy. Kto sa nepýta -->hlúpy aj ostane! :idea:
Obrázok užívateľa
Jošo
 
Príspevky: 46
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 19:09:40
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 4 krat

Re: Ake zlozenie podlahy pri rekonstrukcii stareho domu?

Poslaťod deko » Ned 04. Jan 2009 22:09:01

Jošo píše:Aj som si myslel ze presne toto napises :mrgreen: Ten link som uviedol len ako priklad na to,ze POD izolaciou nie je ziadny podkladny beton. A myslel som to tak,ze nopovku das namiesto tej folie a spodnej geotextilie,ale zlozenie ostava to iste co si pisal.


aha. nopovka je v podstate to iste ako "igelit" - obidve veci su z polyetylenu (eh kde su tie casy ked som ho v Slovnafte vyrabal, resp. pracoval som na vyrobnej linke polyetylenu :twisted: ). oproti igelitu ma navyse iba tie vystupky. a tych sa prave obavam - aby sa nezaborili do EPS (ak by som ich dal smerom nahor), pripadne aby sa nopovka nepreliacila v priestore medzi nimi (cim by sa vytvorili este vacsie deformacie pod EPS)
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat





Späť na Izolácie, zateplenie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia