Toto je tehla od najdrahsieho vyrobcu

Re: Toto je tehla od najdrahsieho vyrobcu

Poslaťod ado » Pia 03. Júl 2009 11:27:29

Porotherm po prvej obhliadke uznal chybu a postupil celu vec na ich reklamacne oddelenie.
ado
 
Príspevky: 101
Registrovaný: Pon 16. Feb 2009 20:25:31
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 2 krat




Re: Toto je tehla od najdrahsieho vyrobcu

Poslaťod iskander » Štv 23. Júl 2009 8:49:55

Ahoj,

A tym ze uznali reklamaciu, tym vam dali nejaku zlavu alebo co?Totizto mam ten isty problem. Tehly som kupoval z madarska v Aprili tohto roku, ide o porotherm 38 P+D a teraz uz velmi lutujem ze som nekupil ten ich lacnejsi Leier. ktory tento problem nema. Ja mam na svojich tehlach tiez velmi vela tych bodiek a tie tehly su aj dost popraskane, ale aj tie co este nie su zamurovane,takze to nevzniklo zatazou. Ja neviem, ja mam uz aj strechu,takze kvoli tomuto asi dom nerozoberiem, a pochybujem ze by to nejako narusilo statiku,kedze u nas bol statik(ohladom inej veci - praskanie betonu na hornej deke) a vyhotovil staticky posudok ze stavba je bezpecna- aj ohladom zabudovaneho materialu. Ved tie tehly su robene tak aby zniesli aj 7,8 poschodi,hoc aj viac,tak snad bungalow zniest musia..ale ja tak..nastvalo ma to a mam chut xzalozit temu - nekvalitne tehly od wienerbergeru aby sa uvedomili, a ked uz sa tou kvalitou chvalia,nech ju aspon maju...teda ako si s nimi postupil prosim ta?Dakujem
iskander
 
Príspevky: 17
Registrovaný: Štv 23. Júl 2009 8:42:50
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Toto je tehla od najdrahsieho vyrobcu

Poslaťod MiroM » Štv 23. Júl 2009 9:08:31

iskander píše:Ahoj,

A tym ze uznali reklamaciu, tym vam dali nejaku zlavu alebo co?Totizto mam ten isty problem. Tehly som kupoval z madarska v Aprili tohto roku, ide o porotherm 38 P+D a teraz uz velmi lutujem ze som nekupil ten ich lacnejsi Leier. ktory tento problem nema. Ja mam na svojich tehlach tiez velmi vela tych bodiek a tie tehly su aj dost popraskane, ale aj tie co este nie su zamurovane,takze to nevzniklo zatazou. Ja neviem, ja mam uz aj strechu,takze kvoli tomuto asi dom nerozoberiem, a pochybujem ze by to nejako narusilo statiku,kedze u nas bol statik(ohladom inej veci - praskanie betonu na hornej deke) a vyhotovil staticky posudok ze stavba je bezpecna- aj ohladom zabudovaneho materialu. Ved tie tehly su robene tak aby zniesli aj 7,8 poschodi,hoc aj viac,tak snad bungalow zniest musia..ale ja tak..nastvalo ma to a mam chut xzalozit temu - nekvalitne tehly od wienerbergeru aby sa uvedomili, a ked uz sa tou kvalitou chvalia,nech ju aspon maju...teda ako si s nimi postupil prosim ta?Dakujem


Spadnut o nespadne, ale ten co sem dal foto popraskanych tehiel, nemal len tie bodky, jemu sa bortili(aj bortia) vonkajsie/vnutorne steny tehlovej tvarnice. Tak si predstav situaciu, ze vo vymalovanom dome pozeras TV a popijas pivko a naraz prask a vylupne sa zboku kus omietky :mrgreen:
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Toto je tehla od najdrahsieho vyrobcu

Poslaťod Jookie » Pia 24. Júl 2009 9:17:57

MiroM píše:ale ten co sem dal foto popraskanych tehiel, nemal len tie bodky,


Ale ma ich, spominal to niekde v texte dalej, ale ze on si z toho vela nerobi ;) Jemu viac vadilo to praskanie. Ale ta odpadavajuca omietka by asi nazlostila viac.
Obrázok užívateľa
Jookie
 
Príspevky: 860
Registrovaný: Pon 27. Apr 2009 10:46:06
Dal súhlas: 53 krat
Dostal súhlas: 61 krat

Re: Toto je tehla od najdrahsieho vyrobcu

Poslaťod iskander » Štv 30. Júl 2009 8:46:38

Ahojte,

Aky je pokrok ohladom tej reklamacie?Tie moje tehly maju tiez tie biele bodky od vapna a aj ja som si vsimol ze v okoli tychto bodiek mam odprasknutu tehlu-sice ib a v malom okoli ale aj tak. A na jednom mieste mam dieru ako po strele..ja sa ale viac bojim kvoli tomu ze tie tehly su popraskane,hlavne male praskilny na vnutornej strane - skoro vsetky dierky uprostred maju male praskliny-tak neviem ci je to normalne ci co, ale rad by som vedel co ste nakoniec vyriesili.Vdaka
iskander
 
Príspevky: 17
Registrovaný: Štv 23. Júl 2009 8:42:50
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Toto je tehla od najdrahsieho vyrobcu

Poslaťod pato » Štv 30. Júl 2009 18:17:32

to iskander:
No chcel som to napisat kym to bude na 100 pro ukoncene, ale mozem asi takto: na stavbu prisiel osobne este jeden chlapik za kvalitu od Porothermu a skonstatoval to, co aj tusim regionalny zastupca Porothermu pred nim. A teda, ze zabudovane tehly - zlava, nezabudovane vymenit (38 obvodove Porotherm Profi). Dokonca do objednavky tychto novych tehal uviedol poziadavku na bezchybnost tehal, kedze sa uz jedna o reklamaciu. Aj jemu je jasne, ze akekolvek dalsie vadne tehly na nas pozemok uz nesmu. Dokonca som najprv oznamil ze beriem pre istotu ineho vyrobcu, ale nakoniec som pristupil na vymenu. Tymto pristupom velkej firmy k svojmu zakaznikovi som bol celkom milo prekvapeny, ocakaval som skor neprijemnosti, neuznanie reklamacie a podobne - proste klasicky slovensky pristup. Takze aky mame predcasny zaver? Nedat sa, tlacit, reklamovat, pytat si. Ist do stavebnin, dat si tu namahu a skontrolovat svoju varku (ak ale ide kamion priamo na pozemok, tak v tom pripade neporadim :) Jednoducho tlacit na vyrobcov, len tak sa naucia nerobit si zo zakaznika pajaca.
pato
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Uto 21. Júl 2009 17:22:59
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Toto je tehla od najdrahsieho vyrobcu

Poslaťod iskander » Pia 31. Júl 2009 9:04:49

Ahoj,

Vdaka, ved ano,aj ja to teda urobim a uvidime ako k tomu pristupia v madarsku. Dufam len ze tie tehly budu v poriadku, myslim staticky, lebo ked nie tak mi ziadna zlava nepomoze...Ako citam tieto fora, tym dalej sa divim ze firma ako wienerberger si mohla dovolit taky pokles kvality. Nejde o zlu barku,kedze na modrej streche napisal jeden predajca stavebnin ze porotherm isiel kvalitou brutalne dole atie biele bodky su uz uplne klasicke. Takze tolko o wienerbergeru, urcite by som viac od nich nic nekupoval/Skoda ze je uz neskoro
iskander
 
Príspevky: 17
Registrovaný: Štv 23. Júl 2009 8:42:50
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Toto je tehla od najdrahsieho vyrobcu

Poslaťod marek123 » Uto 11. Aug 2009 17:30:02

dobry den, chcem sa spytat ci Vam wienerberger vratil aspon cast penazi co ste za tehlu zaplatili, lebo ide evidentne o zlu kvalitu tehly. I. akost to urcite nebude. Predpokladam ze ste zaplatili za I. tiredu. s pozdravom
marek123
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Pon 13. Júl 2009 11:57:41
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Toto je tehla od najdrahsieho vyrobcu

Poslaťod -rq- » Sob 15. Jan 2011 11:52:03

ako pise fabka2004, je to zle pomlety vapenec, ktory sa pridava do tehliarskej hliny. maju to aj tehly z Pezinskej tehelne. pokial to vypraska pred omietkou nic sa nestane, horsie ked potom, lebo odstreli omietku...
-rq-
 
Príspevky: 322
Registrovaný: Uto 14. Júl 2009 17:50:52
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 31 krat




Predchádzajúci

Späť na Stavebné práce, stavebný materiál

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron