Prehrievanie podkrovia - AL parozabrana vs izolacia

Prehrievanie podkrovia - AL parozabrana vs izolacia

Poslaťod bukshi » Štv 13. Jan 2011 10:01:43

Ahojte,

mam nasledovnu dilemu ... prave idem zateplovat podkrovny byt (krokvy 180 mm) a mam kupene nasledovne veci: izolaciu Knauf Ecose 180 mm + 160 mm parozabranu Jutafol N AL 170 Špeciál. Byt je na juznom Slovensku a teda moja otazka je ci ma podla vas vyznam robit vzduchovu medzeru pre reflexnu funkciu parozabrany alebo radsej vyplnit tu medzeru izolaciou? Ide my hlavne o letne obdobie a prehrievanie priestoru. Predpokladam ze v lete ta reflexia moc nepomoze :)

Riesenie 1 (skladba z vnutra von):
- SDK
- parozabrana
- CD profil na krokvovych zavesoch
- elektricke rozvody
- izolacia 160+180 mm
- kontaktna stresna folia

Riesenie 2:
- SDK
- CD profil na priamych zavesoch (vzduchova medzera - elektricke rozvody)
- parozabrana
- dreveny rost
- izolacie 160+180 mm
- kontaktna stresna folia

Pri rieseni 1 bude este treba zabezpecit dokladne prelepenie a pretmelenie penetracie parozabrany pri elektrickych rozvodoch.

Tak co myslite, ktore riesenie by bolo vhodnejsie s ohladom na letne obdobie?

Vdaka
bukshi
 
Príspevky: 69
Obrázky: 1
Registrovaný: Ned 16. Aug 2009 19:04:26
Dal súhlas: 3 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Prehrievanie podkrovia - AL parozabrana vs izolacia

Poslaťod jaseco » Štv 13. Jan 2011 11:10:20

Podľa mňa ta medzera nemože mať súvis s prehrievaním. Jednak by mala byť 2-4 cm, a druha vec veď predsa nad ňou bude izolácia, nie?

Medzera s ALU foliou ma vyznam pre odraz tepla spat do interieru, ale snad poradi niekto kto ju dával a vedel prečo ju dáva.
jaseco
 
Príspevky: 106
Registrovaný: Uto 27. Jan 2009 14:05:34
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 3 krat

Re: Prehrievanie podkrovia - AL parozabrana vs izolacia

Poslaťod bukshi » Štv 13. Jan 2011 12:38:40

ide o to ci sa oplati znizovat SDK o 2-4 cm (a tym ubrat z priestoru) kvoli tej reflexnej funkcii ked nam ide o letne mesiace. V zime sa da vzdy dokurit ked je zima ale s prehriatym priestorom toho moc clovek nenarobi ... za klimatizaciu moc nie som ale mozno ine riesenie nebude ...
bukshi
 
Príspevky: 69
Obrázky: 1
Registrovaný: Ned 16. Aug 2009 19:04:26
Dal súhlas: 3 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Prehrievanie podkrovia - AL parozabrana vs izolacia

Poslaťod sigma » Štv 13. Jan 2011 13:12:13

Teraz je to v pohode, teraz sa mi to neprehrieva, ale v lete...
Proti prehrievaniu ma najvacsi vplyv hrubka izolacie a hrubka kontralat (== velkost medzery medzi poistnou foliou a krytinou) + odvetranie pod krytinou.
Obrázok užívateľa
sigma
 
Príspevky: 1877
Obrázky: 10
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 9:23:12
Bydlisko: NR
Dal súhlas: 336 krat
Dostal súhlas: 108 krat

Re: Prehrievanie podkrovia - AL parozabrana vs izolacia

Poslaťod fabka2004 » Štv 13. Jan 2011 13:23:58

teplo sa siri troma sposobmi:
vedenim
prudenim
salanim

jediny ucinok reflexnej vrstvy je prave v reflexii, to jest v odraze „tepla“
a na to aby reflexna folia plnila svoju funkciu musi byt pred nou medzera,
cize ak date reflexnu foliu tak Vam bude plnit jednu funkciu ak bude pred nou medzera
aby teplo ktore sa bude sirit salanim sa odrazilo spat.

Priklad: ak date reflexnu foliu za radiator tak plni svoju funkciu tj salavu zlozku tepla odrazi spat a teda ta neprejde do steny ale spat k radiatoru.
ak tu istu foliu prilozite na radiator, tak svoju ulohu bude plnit avsak ziadna salava zlozka tam nebude a tak vsetko teplo cez nu prejde a za nou sa bude sirit tak ako by tam nebola

to iste plati o odrazovych (rozumej reflexnych) foliach pod poterom podlahoveho kurenia, ich ucinok je nulovy, ale za to predajcovia vytiahli peniaze z Vaseho vrecka a vy sa tesite ze ako ste dobre spravili ... fyzika nepusti

takze k Vasemu „problemu“: jedina rozumna moznost je navysit mnozstvo izolacie
fabka2004
 
Príspevky: 1910
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 10:13:36
Bydlisko: BA vidiek
Dal súhlas: 48 krat
Dostal súhlas: 172 krat

Re: Prehrievanie podkrovia - AL parozabrana vs izolacia

Poslaťod k+k » Štv 13. Jan 2011 14:02:07

z pohladu leta je ta fuga zbytocna, kedze vtedy ide teplo z vonku a reflexia sa neuplatni.
z pohladu zimy je tiez zbytocna, lebo Al parozabrana potrebuje cca 6 cm a to je uz efektivnejsie tam dat viac izolacie.
Obrázok užívateľa
k+k
 
Príspevky: 1184
Registrovaný: Uto 17. Feb 2009 21:31:42
Dal súhlas: 63 krat
Dostal súhlas: 81 krat

Re: Prehrievanie podkrovia - AL parozabrana vs izolacia

Poslaťod bukshi » Štv 13. Jan 2011 15:57:30

laty aj kontralaty mame 50x50 mm a sklon strechy 42, 35 a 27 stupnov takze odvetrane by to snad malo byt dostatocne ... tak teda asi pojde SDK priamo na parozabranu ako to bolo povodne navrhnute, len potom tie prestupy elektroinstalacie bude dost babracka poriesit

este sme rozmyslali nad dvojitou vrstvou SDK 12,5+12,5 mm na juznej strane zevraj aj to by malo trocha pomoct v lete (a tiez zvukovo by to asi pomohlo) ... co si o tom myslite?
bukshi
 
Príspevky: 69
Obrázky: 1
Registrovaný: Ned 16. Aug 2009 19:04:26
Dal súhlas: 3 krat
Dostal súhlas: 0 krat





Späť na Izolácie, zateplenie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron