Tepelna izolacia hrubeho balkona

Tepelna izolacia hrubeho balkona

Poslaťod juro_b » Ned 04. Jan 2009 13:04:10

tato otazka sa netyka mojej stavby,ale dobry kamarat stavia dom, a neobjavil pred tym toto forum. momentalne ma uz z vnutra dokonceny dom,chybaju mu este vonakjsie izolacie. ma ale velmi kruby balkon,cca. 20cm, tak sa chcem spytat,ci je nejaka moznost,ako to tepelne izolovat, aby to nemalo 30 cm na hrubku, alebo sa uz radsej na to vykaslat...
juro_b
 
Príspevky: 420
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 23:19:19
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 13 krat




Re: Tepelna izolacia hrubeho balkona

Poslaťod emkac » Ned 04. Jan 2009 14:40:57

Ja mam tiez relativne hruby balkon, a izoloval som ho.
Niekto kedysi davno na filipovi pisal, ze na balkon staci cca 3 cm izolacie zospodu a zboku. (aj to pocital) Ja som tam dal 3cm XPS. Zhora som dal 5 cm XPS, na to poter. A pred dvere som dal dalsich 5 cm XPS. Tam vlastne poter nie je, len 10cm vrstva XPS o sirke nejakych 10 cm. Dlazbu dam priamo na to.
Cize v reale mam balkon hruby, ale mam snad slusne poriesene tepelne mosty. Slusne = v ramci moznosti balkona.
Ked bude zaujem, odfotim.
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Tepelna izolacia hrubeho balkona

Poslaťod juro_b » Ned 04. Jan 2009 15:37:00

vdaka,tak mu to odporucim,dufam,ze ma potom nezastreli,ze je to moc hrube... :(
ja planujem tiez zhora 5 cm+poter a zdola 3cm (moj balkon ma ale len 12cm hrubku),tak by ma celkom zaujimalo, ako si riesil detaily,napojenie odkvapoveho plechu (medzi poter a XPS?),a montaz zabradlia...dik!
juro_b
 
Príspevky: 420
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 23:19:19
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 13 krat

Re: Tepelna izolacia hrubeho balkona

Poslaťod emkac » Ned 04. Jan 2009 20:55:04

Ked sa pripomenies za par dni, poslem foto.
Neviem ci mam odkvapovy plech, nespomeniem si. Ale nieco tam je.
Myslim ze sa to robilo pred hydroizolaciou.

Co sa tyka uchytenina balkona. Budem mat bocne steny pevne. Cize tie vymurujem z Ytongu. Kazdych 25 cm na vysku medzi dvoma Ytongami budem viest vyse metrovu tyc. Tu upevnim chemickou kotvou do tehly. Necham ju trcat z toho bocneho muru na nejakych 10 cm.
Predna cast balkona bude mreza. Tu upevnim dole zpredu balkona. Do poteru. A na krajoch sa uchyti o tie trciace tyce. To sa este dohodnem s balkonarom, ako to zvarit. V najhorsom tie trciace tyce zrezem, ked ich nebude potrebovat.
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Tepelna izolacia hrubeho balkona

Poslaťod MiroM » Ned 04. Jan 2009 23:59:42

emkac píše:Ja mam tiez relativne hruby balkon, a izoloval som ho.
Niekto kedysi davno na filipovi pisal, ze na balkon staci cca 3 cm izolacie zospodu a zboku. (aj to pocital) Ja som tam dal 3cm XPS. Zhora som dal 5 cm XPS, na to poter. A pred dvere som dal dalsich 5 cm XPS. Tam vlastne poter nie je, len 10cm vrstva XPS o sirke nejakych 10 cm. Dlazbu dam priamo na to.
Cize v reale mam balkon hruby, ale mam snad slusne poriesene tepelne mosty. Slusne = v ramci moznosti balkona.
Ked bude zaujem, odfotim.

Urcite tie 3cm nestacia. Myslim, ze to vtedy uviedol kraken, ale modeloval to myslim v softe Area. Uviedol, ze uz pri 3cm-ovej izolacii sa priebeh teplotnych poli "zlepsil". Ale zabudol uviest , ze teplotne pole nehovori nic o tepelnych tokoch a teda tepelnych stratach cez dany detail.
Moj balkon ma skelet na konci hruby 10cm. Zospodu mam 13cm EPS a zhora mam XPS spadovany od 10cm pri mure po 8cm na konci. Predok je zaizolovany 4cm-ovym eps. Mam to zatial bez poteru, ale pojde na to poter hrubky cca 4cm. Rozmyslal som aj o cetrise, ale velmi tomu neverim.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Tepelna izolacia hrubeho balkona

Poslaťod sigma » Str 07. Jan 2009 9:20:37

Ak by cely balkon vysiel z jednej platne z cetrisu (1,25 x 3,3m) hrubky 27mm, mohlo by to stacit. Musi byt ale velmi flexibilne lepidlo a aj spary, aby to nebolo ako bimetalicky pasik :!:
Obrázok užívateľa
sigma
 
Príspevky: 1877
Obrázky: 10
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 9:23:12
Bydlisko: NR
Dal súhlas: 336 krat
Dostal súhlas: 108 krat

Re: Tepelna izolacia hrubeho balkona

Poslaťod DeMon » Uto 13. Jan 2009 20:21:42

ja mam na balkone zatial iba bitagit, zhora zateplit mozem max 5cm(v projekte nebolo) neostava mi nic ine ako ekostyren do spadu z 5 na asi 3cm a na to dlazba no a zo spodu dam asi 5cm polystyren, co vy nato?
Obrázok užívateľa
DeMon
 
Príspevky: 61
Registrovaný: Štv 04. Dec 2008 9:41:10
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Tepelna izolacia hrubeho balkona

Poslaťod MiroM » Str 14. Jan 2009 9:21:00

DeMon píše:ja mam na balkone zatial iba bitagit, zhora zateplit mozem max 5cm(v projekte nebolo) neostava mi nic ine ako ekostyren do spadu z 5 na asi 3cm a na to dlazba no a zo spodu dam asi 5cm polystyren, co vy nato?

Nezabudni zateplit aj celo balkona. Niekto bude mozno tvrdit, ze je to zbytocne, ale opak je pravdou. Treba si uvedomit , ze beton ma tepelnu vodivost 1,5 co znamena , ze tepelny odpor 1m-ovej steny je 0,67. Teda tvoj 1m siroky balkon bude mat ubohy tepelny odpor voci stene a moze sa to prejavovat na vlhnuti rohu vo vnutri miestnosti, kde je kotveny balkon.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Tepelna izolacia hrubeho balkona

Poslaťod mon » Str 14. Jan 2009 15:21:04

Zdravim, ja by som mala otazocku, ktoru uz nacrtol DeMon. V nasom projekte sa tiez neratalo s izolaciou balokona. Balkony su uz hotove a ostalo nam tam nejakych 5 cm na poter. Bolo by mozne na balkony dat IBA nejake XPS a na to rovno dlazbu (teda by bol balkon bez poteru)? A este jedna otazka, bola tu spomenuta hydroizolacia na balkonoch... ta sa sa dava priamo na beton, teda pod XPS?
mon
 
Príspevky: 14
Registrovaný: Str 26. Nov 2008 14:03:40
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Tepelna izolacia hrubeho balkona

Poslaťod emkac » Str 14. Jan 2009 15:31:38

mon píše: A este jedna otazka, bola tu spomenuta hydroizolacia na balkonoch... ta sa sa dava priamo na beton, teda pod XPS?


ano, bez toho ti balkon navlhne, a od neho sa to dostane do stien do domu, a si v peknom pruseri
musis jednako zaizolovat balkon, a aj do nejakej vysky stenu
izolacia by mala byt napojena na "odvodnovaci ize" tak, aby po izolaci voda stekala 5-10 cm von z balkona, tak nejako to trci
musim pohladat tu staru fotku, nechce sa mi to teraz v zime nanovo fotit :-(
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Tepelna izolacia hrubeho balkona

Poslaťod hv6 » Str 14. Jan 2009 15:57:59

mon píše:Zdravim, ja by som mala otazocku, ktoru uz nacrtol DeMon. V nasom projekte sa tiez neratalo s izolaciou balokona. Balkony su uz hotove a ostalo nam tam nejakych 5 cm na poter. Bolo by mozne na balkony dat IBA nejake XPS a na to rovno dlazbu (teda by bol balkon bez poteru)? A este jedna otazka, bola tu spomenuta hydroizolacia na balkonoch... ta sa sa dava priamo na beton, teda pod XPS?


s tym XPS by to aj mna zaujimalo - hladal som to davnejsie a nic som o tom nenasiel. tak som sa rozhodol, ze to skusim, ale pouzil som radsej Supra dosku ( to je XPS s povrchovou vystuzou ). na to dam hydroizolaciu ( Sikabond ) a dlazbu. uvidime... ;)
hv6
 
Príspevky: 81
Registrovaný: Štv 27. Nov 2008 21:06:07
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Tepelna izolacia hrubeho balkona

Poslaťod mon » Štv 15. Jan 2009 13:37:53

Takze hydroizolacia ide nad XPS a nie pod? ...som trosku zmatena :-(
mon
 
Príspevky: 14
Registrovaný: Str 26. Nov 2008 14:03:40
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Tepelna izolacia hrubeho balkona

Poslaťod hv6 » Štv 15. Jan 2009 13:43:01

mon píše:Takze hydroizolacia ide nad XPS a nie pod? ...som trosku zmatena :-(


no ja pouzijem Sikabond, co je hydroizolacia a lepidlo na dlazbu dokopy. pojde to na Supra dosku, ktorá je prilepená do spádu flexibilným lepidlom na betonovu dosku balkona.

ale ako som spominal, neviem ci je toto riesenie OK, mozno sa k tomu niekto skusenejsi vyjadri...
hv6
 
Príspevky: 81
Registrovaný: Štv 27. Nov 2008 21:06:07
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Tepelna izolacia hrubeho balkona

Poslaťod emkac » Štv 15. Jan 2009 15:35:44

mon píše:Takze hydroizolacia ide nad XPS a nie pod? ...som trosku zmatena :-(


bezne hydroizolacie ide pod tepelnu izolaciu

sikabond je specialny mix hydroizolacia a lepidla na dlazbu
cize ak das sikabond, tak nad xps bude poter, na nom sikabondom prilepis dlazbu
ak nemas sikabond, potom sa hydroziolacia dava pod xps na beton
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Tepelna izolacia hrubeho balkona

Poslaťod bobco » Štv 15. Jan 2009 16:24:00

trošku od témy, ale nie je niečo takéto http://www.schoeck-wittek.cz/upload/Fil ... 962520.pdf riešením pre vyhnutie sa TM pri stavbe balkóna? Možno to pomôže tým, ktorí ešte len chcú stavať a balkón zavrhli kôli riešeniu TM pri spoji s nosnou konštrukciou.
Obrázok užívateľa
bobco
 
Príspevky: 380
Registrovaný: Str 31. Dec 2008 16:21:43
Bydlisko: okr. HC
Dal súhlas: 23 krat
Dostal súhlas: 28 krat




Ďalší

Späť na Izolácie, zateplenie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia