Maju zmysel bezpecnostne kamery?

Re: Maju zmysel bezpecnostne kamery?

Poslaťod PrasinaPE » Pon 09. Aug 2010 17:20:06

Radsej si kup strazneho psa, taka argentinska doga nie je na zahodenie.

Tie kamery co boli uvedene v alze si mozes tak zapojit do malickej miestnosti doma. Ty potrebujes exterierovu kameru s vysokou citlivostou schopna pracovat pri rozlicnej svietivosti a aspon na 8m aby si videl za chodnik aspon po ulicu, tak som to pochopil. Takato kamera ta vyjde na minimalne 500€ /kus. Potom potrebujes pocitac a pekne velky kapacitny priestor. A pripojenie k netu samozrejme. Financne je to velmi narocne.
Ja som pracoval len ako uzivatel s par siemens kamerami a daky americky soft, nepamatam si na nazov, okrem toho, ze kamery nam ukradli, pachatelov bolo po zaznamenani tazko rozoznat, a to boli tak 5m vzdialeni. Lenze to boli kamery za 300€/kus - tie boli totalne nevyhovujuce.
PrasinaPE
 
Príspevky: 310
Registrovaný: Pia 04. Jún 2010 21:21:21
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 8 krat




Re: Maju zmysel bezpecnostne kamery?

Poslaťod zahradnik » Pon 09. Aug 2010 17:24:45

PrasinaPE píše:Radsej si kup strazneho psa, taka argentinska doga nie je na zahodenie.


aj to je riesenie... ale kolko ta stoji prevadzka kamery a kolko prevadzka argentinskej dogy?
Obrázok užívateľa
zahradnik
 
Príspevky: 216
Obrázky: 2
Registrovaný: Sob 18. Júl 2009 21:21:33
Bydlisko: kedysi to bol Assakurt
Dal súhlas: 15 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: Maju zmysel bezpecnostne kamery?

Poslaťod matkoo » Uto 10. Aug 2010 8:57:20

ja mam v praci na starost aj kamerovy system a par kamier lacnych IP kamier som mal aj doma a testoval co dokazu .(Ja som doma pozeral co nam nici pes)To co som navrhol je celkom normalne home riesienie,no netvrdim ze je to spica-super-bomba ale ucel to splny.Potrebujes len rozoznat ktory dobrak sused to bol :lol:
A ked chces kupit argentinku dogu tak Ti zelam dobru trpezlivost,vela nervov ale vysledok stoji za to.
Matkoo
Obrázok užívateľa
matkoo
 
Príspevky: 104
Registrovaný: Štv 27. Nov 2008 15:51:46
Bydlisko: BA
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Maju zmysel bezpecnostne kamery?

Poslaťod Jookie » Uto 10. Aug 2010 9:03:10

matkoo píše:ja mam v praci na starost aj kamerovy system a par kamier lacnych IP kamier som mal aj doma a testoval co dokazu .(Ja som doma pozeral co nam nici pes)To co som navrhol je celkom normalne home riesienie,no netvrdim ze je to spica-super-bomba ale ucel to splny.Potrebujes len rozoznat ktory dobrak sused to bol :lol:


Hej, vpodstate u mna je to taky mensi problem, kedze okruh 'pachatelov' sa zuzuje na mojich susedov. Tak som zvedavy co nahram... No a potom to mozno dam na youtube a linku sem :-D

Samotny pes vela neriesi, kedze aj ked sice za plotom pobrese, tak nezabrani hadzaniu bordelu pred dom (to sice ani kamera), ale ani neukaze kto to bol (toto by prave mala zmaknut kamera).
Obrázok užívateľa
Jookie
 
Príspevky: 860
Registrovaný: Pon 27. Apr 2009 10:46:06
Dal súhlas: 53 krat
Dostal súhlas: 61 krat

Re: Maju zmysel bezpecnostne kamery?

Poslaťod Jookie » Str 12. Jan 2011 10:46:08

Filozoficka otazka: aky postih ci pokuta ma moze cakat, ak na dreveny stlp od Slovenskych Telekomunistov pichnem tu kameru bez ich dovolenia? Predpoklad je, ze oni mi tam tu kameru oficialne nedovolia dat a bez oznamenia to moze tam pozit peknych par mesiacov ci rokov, kym nebude nejaky problem s ich vedenim a nahodou si to tam nevsimnu... :) Ten stlp mam pekne pred plotom asi pol metra, takze by som z neho videl pred plot. Vsetky ostatne umiestnenia kamery (za plot, na plot) by nevideli poriadne pred plot, a ak si na vrch plota dam nejaky velky stojan na kameru (obratene 'L', aby som isiel o pol metra vyssie a zo 20 cm od plota dalej smerom na ulicu), tak to bude blbo vyzerat a bude to zbytocne pritahovat pozornost...
Obrázok užívateľa
Jookie
 
Príspevky: 860
Registrovaný: Pon 27. Apr 2009 10:46:06
Dal súhlas: 53 krat
Dostal súhlas: 61 krat

Re: Maju zmysel bezpecnostne kamery?

Poslaťod tienik » Str 12. Jan 2011 11:47:21

Hadas celkom spravne, nedovolia ti to :-)
Ale na druhej strane, ak ktosi pride a ty zareagujes otazkou "a to sa nesmie? to som nevedel :-)" a nasledne slubis ze to das do poriadku, zas to moze byt OK.
T-com ako podnik mi dlhe roky pije krv, takze sa ho zastavat nebudem :-) a pri ich lenivosti, ak na to stlpe nemaju nejaku skrinku - je to len podperny bod, tak na 99% tam uz nikto nikdy nepride.
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat

Re: Maju zmysel bezpecnostne kamery?

Poslaťod Jookie » Str 12. Jan 2011 11:58:28

tienik píše:Hadas celkom spravne, nedovolia ti to :-)
Ale na druhej strane, ak ktosi pride a ty zareagujes otazkou "a to sa nesmie? to som nevedel :-)" a nasledne slubis ze to das do poriadku, zas to moze byt OK.
T-com ako podnik mi dlhe roky pije krv, takze sa ho zastavat nebudem :-) a pri ich lenivosti, ak na to stlpe nemaju nejaku skrinku - je to len podperny bod, tak na 99% tam uz nikto nikdy nepride.


No, ved presne na to spolieham, ze si to tam nikto z kompetentnych nevsimne... Ten dreveny stlp je fakt len podpera, ziadna skrinka na nej nie je. Akurat sa obavam, ze ma uda niektory z mojich 'oblubenych' susedov, zrejme kvoli ktorym si tu kameru tam planujem zavesit.
Obrázok užívateľa
Jookie
 
Príspevky: 860
Registrovaný: Pon 27. Apr 2009 10:46:06
Dal súhlas: 53 krat
Dostal súhlas: 61 krat

Re: Maju zmysel bezpecnostne kamery?

Poslaťod Miro Ke » Str 12. Jan 2011 12:33:00

ono ak je ten stlp sice pred plotom ale na tvojom pozemku, tak ty im pekne krasne povedz aby si ten stlp dali prec
Obrázok užívateľa
Miro Ke
 
Príspevky: 719
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 7:48:29
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 53 krat

Re: Maju zmysel bezpecnostne kamery?

Poslaťod tienik » Str 12. Jan 2011 12:46:20

hm, pozor, je to telekomunikacne zariadnie podla zakona 610 tusim rok 2003, tam neplatia vyhrazky "dajte si to prec" Ten zakon im dava obrovske pravomoci.
Oficialne to nepojde, nato sa mozes 100% spolahnut. Ale neoficialne.....
Ak mas takych susedov, tak posumaj ci nedas na dom kameru, co bude sledovat tu pred domom - lebo je velka sanca ze sa "strati" skor ako hocico nahra.
Inac vseobecne, kamery - je otazne ich vyuzitie.
Priamy dokaz to nie je, pomoze ti ked dodatocne vidis ako ta vykradli?, dostavas sa na zeravu podu zakona o ochrane osobnych udajov (pre info - zaznam z miesta ktore je verejne pristupne mozes mat len 7 dni), aby kamera fakt dobre zachytila potrebne veci v tazkych pdmienkach (noc a ine srandy - ked je velka pravdepodobnost "zasahu") stoja pekynch par stovak €.

Ja osobne som skor zastancom dobre urobeneho alarmu, v tazkych pripadoch aj z perimetrickou ochranou.tam je aspon sanca cosi riesit.
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat

Re: Maju zmysel bezpecnostne kamery?

Poslaťod sigma » Str 12. Jan 2011 13:19:29

Na stlp daj maketu kamery. Vysledok bude +- ten isty ako keby si tam dal kameru za 500eur.
Odpadne Ti problem so zalohovanim :P
A na to by Telekomunisti nemuseli mat namietky.
A za plot kameru, co bude sledovat fake kameru na stlpe. :netusim
Obrázok užívateľa
sigma
 
Príspevky: 1877
Obrázky: 10
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 9:23:12
Bydlisko: NR
Dal súhlas: 336 krat
Dostal súhlas: 108 krat

Re: Maju zmysel bezpecnostne kamery?

Poslaťod Miro Ke » Str 12. Jan 2011 13:44:27

no nie je to uplne pravda co sa tyka stlpa, napriklad u nas osadil T-COM susedovi stlp, bez jeho suhlkasu a vedomia a pekne krasne im povedal stlp ide prec po dobrom alebo po zlom a do mesiac T-Com pekne krasne presunul stl na ine miesto
Obrázok užívateľa
Miro Ke
 
Príspevky: 719
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 7:48:29
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 53 krat

Re: Maju zmysel bezpecnostne kamery?

Poslaťod Jookie » Str 12. Jan 2011 14:21:45

sigma píše:Na stlp daj maketu kamery. Vysledok bude +- ten isty ako keby si tam dal kameru za 500eur.
Odpadne Ti problem so zalohovanim :P


Este znova teda upresnim, ze ta kamera tam nie je kvoli kradezam, ale kvoli 'vandalizmu'. Momentalne by som bol najradsej, keby ju potencialny pachatel nevidel, lebo by som rad pachatelovi (susedovi) prehovoril do duse mieste toho, aby uz nic drobne nespravil a ja som tak nezistil, ktory sused ma tak velmi ma rad :)
Obrázok užívateľa
Jookie
 
Príspevky: 860
Registrovaný: Pon 27. Apr 2009 10:46:06
Dal súhlas: 53 krat
Dostal súhlas: 61 krat

Re: Maju zmysel bezpecnostne kamery?

Poslaťod _MB » Str 12. Jan 2011 14:24:14

Mam doma 4 kamery na fasade, ACTI 1231 megapixlova a nejake airlive.
Na ACTI nedam dopustit, su to megapixle s nocnym videnim, je to uz skoro poloprofi riesenie. Ale cena okolo 500 E / kus. Zgrhlil som a na dvor som kupil lacnejsie airlive a je tam hodne poznat rozdiel aj ked su tiez externe s nocnym videnim. Nemaju optiku a teda nemaju taky dobry priestorovy rozsah. Tiez motion detection funguje mizerne, viac nefunguje ako funguje, spina to pri kazdom oblaku a to aj ked som vselijako nastavoval citlivost a svetelne podmienky. Na ACTI je to podstatne lepsie, ale tiez mi to odrazu prestalo z nejakeho dovodu chodit a nerozumiem preco. Takze je to relativne dost narocna zalezitost, clovek sa musi hrat s kopou sietovych protokolov aby to rozbehol. Je to viac hobby ako uzitocna vec, zase na druhej strane by som to nevymenil a som rad ze to tam mam. Takze k otazke - ma to vyznam minimalne ten, ze vies kto ti robi neplechu pred barakom, co z toho ale mozes vyvodit je uz druha vec. Netreba ale setrit na kamerach a treba naozaj kupit dobre kamerky, aj ked postupne po jednej. ACTI 1231 vrelo doporucujem, ma aj PoE. Nema ale 3GP.
There are 10 types of people. Those who understand binary and those, who don't.
_MB
 
Príspevky: 21
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 12:40:14
Bydlisko: PK
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Maju zmysel bezpecnostne kamery?

Poslaťod tienik » Str 12. Jan 2011 14:32:08

Miro Ke píše:no nie je to uplne pravda co sa tyka stlpa, napriklad u nas osadil T-COM susedovi stlp, bez jeho suhlkasu a vedomia a pekne krasne im povedal stlp ide prec po dobrom alebo po zlom a do mesiac T-Com pekne krasne presunul stl na ine miesto


no nie to to celkom tak ze nesmu, mozu, ale zvazuju ci sa im chce hadat :-)
Ved si vezmi len to, na telekomunikacne zariadenie nepotrebujes ani stavebne povolenie, staci ty ohlasenie drobnej stavby.
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat

Re: Maju zmysel bezpecnostne kamery?

Poslaťod Majo 2 » Str 12. Jan 2011 15:01:44

ešte určité antivandalské riešenie by bolo svetlo spínané senzorom s integrovanou kamerou nižšej kvality a aj ceny.
Majo 2
 
Príspevky: 1060
Registrovaný: Pon 05. Jan 2009 14:08:51
Dal súhlas: 30 krat
Dostal súhlas: 47 krat




PredchádzajúciĎalší

Späť na Rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron