Ako opravit povytiahnutu kanalizaciu?

Ako opravit povytiahnutu kanalizaciu?

Poslaťod dusipuffi » Štv 06. Jan 2011 21:58:14

Zdravim,
potreboval by som poradit ako vyriesti problem vid. priloha
staci prirubu naklikut spat?
treba vtlacit dovnutra aj gumicku?
alebo...?
dakujem


emkac: nazov temy som zmenil z "Co s tym?", ale nie som si isty, ci som spravne trafil problem a zvolil vhodny novy nazov
dajte vediet pripadne lepsi nazov temy ;)
Prílohy
IMG_5497.jpg
IMG_5497.jpg (82.68 KiB) Zobrazené 2288 krát
Naposledy upravil emkac dňa Štv 06. Jan 2011 22:14:29, celkovo upravené 2
Dôvod: Zmena nazvu temy z "Co s tym?"
dusipuffi
 
Príspevky: 21
Registrovaný: Štv 06. Jan 2011 21:31:45
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Ako opravit povytiahnutu kanalizaciu?

Poslaťod joko » Štv 06. Jan 2011 23:20:31

Pre Emkac: je to poškodený gumený spoj na HT excentri.
Ano. Ten prsteň stlač späť na tú gumu, nech to drží, lebo to ti tesní. Ak dokážeš ešte vytiahnúť tú 50 mm rúru, tak to najprv poskladaj bez rúry a následne vráť rúru na svoje miesto. Ak sa nedá rúra vytiahnúť, tak ten prsteň musí ísť až na excenter. Ten prsteň nesmie byť poškodený - prasknutý. :(

P.S. Platil si za tú inštaláciu odpadu, alebo si to robil sám? :oops:
Je to jasný príklad porušenia všetkých pravidiel . a to na snímke máš iba 40 cm kanalizácie. Vidím že tam máš kolmú odbočku na WC . Že ano. Tá sa na vodorovnú - ležatú kanalizáciu nesmie - nemá používať. Zásadne iba šikmá odbočka. Kolmá odbočka sa používa na vertikálne potrubie. Tebe však nevydala výška tak takto si to nesprávne spravil. Zabudol si však na to, že do odbočky si vlepil excentrickú redukciu, kde excenter zas kvôli výške je nesprávne osadená (mal si dať dole vodu a nad vodovod hore excenter a 50 mm HT rúru). Zas chyby. Kolko je zasunutý excenter do hrdla? Ak dobre vidím a opoznávam materiál, tak je to HT neviem prečo jedna strana má hrdlo a druhá je lepená. Pripadá mi , že je odrezané hrdlo. :shock: Ak je to HT, tak čo tam hladá lepidlo? :dash :nie: A bonbónik. Pri každom spláchnutí z WC sa bude naplňať aj tá 50 mm prípojka. Obávam sa upchávania tej 50 mm vetvy.

S týmto príspevkom autora joko súhlasil
scott01
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Ako opravit povytiahnutu kanalizaciu?

Poslaťod sigma » Pia 07. Jan 2011 13:08:34

Este by som doplnil, nejako to zabezpecit voci samouvolneniu - tie rury by sa nemali mat moznost samovytiahnut. Na druhej strane je dobre mat moznost to vizualne kontrolovat, tak to nezalievajte betonom, ale nejake objimky by to mohli drzat.

Doplnenie:
Ak to zhora ide z porcelanoveho cuda, tak tam otrasy mozu byt realne, takze koli tomu. Urcite by pomohlo to Y, co spominal Yoko :ano:
Naposledy upravil sigma dňa Pia 07. Jan 2011 15:18:06, celkovo upravené 2
Obrázok užívateľa
sigma
 
Príspevky: 1877
Obrázky: 10
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 9:23:12
Bydlisko: NR
Dal súhlas: 336 krat
Dostal súhlas: 108 krat

Re: Ako opravit povytiahnutu kanalizaciu?

Poslaťod joko » Pia 07. Jan 2011 14:31:42

sigma píše:Este by som doplnil, nejako to zabezpecit voci samouvolneniu - tie rury by sa nemali mat moznost samovytiahnut. Na druhej strane je dobre mat moznost to vizualne kontrolovat, tak to nezalievajte betonom, ale nejake objimky by to mohli drzat.

Súhlasím s Tebou. Problém v tomto prípade je odkopnutý - odrazený prsteň na HT excentri, a tým uvolnenie celého spoja. Rúra nemá možnosť sa vytiahnuť, ona je zasunutá 6 cm, ale tesniaca guma je volná.
Najväščí problém vidím v odrezanom hrdle na odbočke , a následnom lepení HT excentra. Podľa mňa je zasunutá iba 20 - 25 mm a k tomu lep. , a k tomu neustále nárazy vody pri splachovaní WC. Bohu žial nevidím to dobre na dlhodovú prevádzku a k tomu ešte zaliatú do podlahy. :nie:
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Ako opravit povytiahnutu kanalizaciu?

Poslaťod joko » Ned 09. Jan 2011 17:03:02

Prípad skončil veľmi smutným konštatovaním. Na dvojmetrovej trase fí 110 bolo 6ks HT tvaroviek a rúr skrátené o gumové spoje, a zalepené lepidlom na PVC. Pri demontáži to rozpadlo takmer vlastnou váhou. Jeden jediný spoj držal. Údajný montér sa bránil tým, že chcel rozvod znížiť o výšku odrezaných hrdiel. :dash :grc To že na ležaté potrubie použil 7 ks kolmých odbočiek - T kusov - už komentovať nebudem.
Jedine čo ma zaráža, že ste ochotný aj za takto odvedenú robotu zaplatiť, lebo tento prípad nieje ojedinelí. Na šťastie tu sa to zistilo ešte pred dokončením podlahy vďaka fotke z poškodenej tvarovky, no muselo sa komplet celé prerobiť.
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Ako opravit povytiahnutu kanalizaciu?

Poslaťod MartinH » Ned 09. Jan 2011 21:04:33

joko píše:Jedine čo ma zaráža, že ste ochotný aj za takto odvedenú robotu zaplatiť, lebo tento prípad nieje ojedinelí. Na šťastie tu sa to zistilo ešte pred dokončením podlahy vďaka fotke z poškodenej tvarovky, no muselo sa komplet celé prerobiť.

Na ceskom elektrikarskom fore prave bezi jedna diskusia. Najprv niekto zverejnil zaber horroroveho rozvadzaca. Pre elektrikara bolo jasne na prvy pohlad, ze je to velmi zle a pri kazdom dalsom detailnejsom pohlade to bolo este horsie. A sef jednej firmy napisal:

Jako vždy mi to nedalo a provedl jsem malý sociologický průzkum. Stahl jsem si tu hrůzu a rozeslal zde v ulici sousedům s tím, aby se mi vyjádřili:
lékař anestezilolog co občas zasločí na záchrance,
ing. chemik,
ředitel velkého strojírenského podniku ale velký domácí kutil,
fotograf,
stavbyvedoucí.

Všichni do jednoho řekli jediné: " no co- dráty ... v čem je problém ?"
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: Ako opravit povytiahnutu kanalizaciu?

Poslaťod tienik » Ned 09. Jan 2011 21:28:28

vidim ze elektrikarcina a vodarcina maju k sebe blizsie ako som si myslel. Presne podobne situacie zazivam v poslednej dobe coraz castejsie.
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat





Späť na Voda, kanalizácia a ČOV

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia