Oplati sa mi akumulacna nadrz?

Oplati sa mi akumulacna nadrz?

Poslaťod Marian H » Sob 03. Jan 2009 1:21:47

Riesim kurenie pre bungalow s tepelnymi stratami 3,7 kW bez vetrania.
Jedna sa o elektrifikovanu domacnost bez plynu. Manzelka chcela podlahovku tak ako zdroj mame v projekte navrhnutu akumulacnu nadrz s vyhrevnou spiralou a nizkoteplotnu podlahovku. V dome bude aj riadene vetranie s rekuperaciou. Rozmyslam, ci sa nam pri nasich TS vobec oplati investovat do aku nadrze. Nestacil by elektrokotol s priamym vykurovanim? Bude ten rozdiel poznat? Ako zalozny zdroj tepla budu v obyvacko-kuchyni male krbove kachle.
Marian H
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Uto 09. Dec 2008 19:37:50
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 3 krat




Re: Oplati sa mi akumulacna nadrz?

Poslaťod MiroM » Sob 03. Jan 2009 15:00:24

Nie som nejaky extra kurenar, ale naco by bola v tvojom pripade akumulacna nadrz? Ved na kotli nastavis teplotu vody na pozadovanu hodnotu. Elektrokotol nepatri k zdrojom tepla, ktore by vyzadovali akumulacnu nadrz(ako je to v pripade napr. tepelneho cerpadla a pod.).
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Oplati sa mi akumulacna nadrz?

Poslaťod Marian H » Sob 03. Jan 2009 17:58:24

to: MiroM, no ak by som chcel vyuzivat sadzbu AKU alebo D11, ci budem potrebovat aku nadrz alebo to zvladne preklenut hmota domu: podlaha + mury Heluz 240 + ZBT veniec.
Marian H
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Uto 09. Dec 2008 19:37:50
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 3 krat

Re: Oplati sa mi akumulacna nadrz?

Poslaťod vladoh » Sob 03. Jan 2009 18:22:37

to urcite nie, pokial chces aku sadzbu tak to bez 1000l akumulacky nepojde.
vladoh
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Ned 28. Dec 2008 19:07:04
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 6 krat

Re: Oplati sa mi akumulacna nadrz?

Poslaťod MiroM » Ned 04. Jan 2009 0:16:17

Marian H píše:to: MiroM, no ak by som chcel vyuzivat sadzbu AKU alebo D11, ci budem potrebovat aku nadrz alebo to zvladne preklenut hmota domu: podlaha + mury Heluz 240 + ZBT veniec.

Samotny heluz velmi neakumuluje. Neviem preco spominas heluz, ked budes mat podlahovku? Podlahovka predsa akumuluje do poteru. Ak vsak chces sadzbu D Aku, tak bez nadrze to nepojde. Tie NT useky pri D Aku su kratke na to, aby sa podlahovka nabila. Kolisanie teploty by bez nadrze bolo nepripustne, resp. ktovie, ci by si vobec dokazal vykurit dom, ved podlahovka ma velke oneskorenie.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat





Späť na Vykurovanie, ohrev vody, kotly

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron