Ako spravit pristresok nad terasovu stenu?

Ako spravit pristresok nad terasovu stenu?

Poslaťod schnitra » Štv 30. Dec 2010 22:27:38

Vazeny, potreboval by som spravit na novostavbe rodinneho domu pristresok nad terasove dvere (presklenena terasova stena). Dlzka pristresku cca 7m , sirka 1,2m (vicnievanie od obvodovej steny domu) vyska (hrubka) pristresku cca 15cm. Neplanujem to podpierat ziadnymi stojkami a planijem pristresok oblozit napr. polistyrenom a omietnut ho do povrchovej upravy ako budu steny domu. Jedna sa o vodorovnu plochu prestresenia o uvedenych rozmeroch. Je mozne to spravit napr. z ocelovych profilov , nasrobovanych na stenu a nasledne oblozenim OSB doskou, polistyrenom? Dakujem za odpovede

Moderátor: prosím, neopakujte rovnaký text. Príspevok zasielajte iba raz.
Naposledy upravil MartinH dňa Pia 31. Dec 2010 0:39:53, celkovo upravené 2
Dôvod: 3 duplikaty vymazane, doplnene upresnenie "Ako spravit ... ?" do nazvu, upozornenie na duplikaty
schnitra
 




Re: Ako spravit pristresok nad terasovu stenu?

Poslaťod Slavo_T » Uto 04. Jan 2011 22:32:16

Ak to nemusi plnit aj ulohu tieniacu , tak by som pouvazoval nad lexanom . Pre inspiraciu : http://www.elektra.sk/index.php?option= ... Itemid=181

Ak to ma byt prestresenie a bude to mat aj tieniaci prinos , a chces to mat ako to popisujes ,tak by som porozmyslal nad sdk konstrukciou a na to osb alebo xps , a potom lepidlo , sietka a fasadna omietka . Len presah 1,2m bez dodatocneho zavetrania , alebo podopretia je dost .
Alebo ako pises /zeleznu konstrukciu/ , nad terasovym presklenim je urcite betonovy preklad , takze navrtat diery , pouzit chemicku kotvu a zavitove tyce , na upevnenie konstrukcie .
Obrázok užívateľa
Slavo_T
 
Príspevky: 662
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 18:28:32
Dal súhlas: 74 krat
Dostal súhlas: 64 krat





Späť na Strecha, podkrovie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron